Daguerreotype Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi

Daguerreotype Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi

​Daguerreotype Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi, 1839 yılının tarihi tasarımı baz alınarak, Lomography tarafından yeniden tasarlandı ve günümüzün modern analog ve dijital fotoğraf makineleri için, cesur, pirinç bir tasarımla üretildi.

Olympus Gövde Kapağı Lens
Nikon’dan yeni 500mm ve 600mm
Olympus M.Zuiko ED 300mm f/4 IS Pro

Pratik fotoğrafçılık, 1839 yılında, Chevalier Akromatik Lensin, Daguerreotype fotoğraf makinesiyle birleşmesiyle doğdu. Chevalier lensin karakteristik özelliği, görüntü oluşum sistemindeki güzel “sapmalar” nedeniyle, fotoğrafları etkileyici bir ışık duvağıyla çevrelemesiydi, bu da açık diyaframlarda parıltılı, yumuşak fotoğraflar oluşmasını sağlıyordu.

Lomography Daguerreotype AchromatLomography Daguerreotype Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi, kayıp bir estetiğin yeniden doğuşu olarak görülebilir. Günümüzde, her iki dakikada, 19. Yüzyılın tamamında çekilenden daha fazla fotoğraf çekiliyor. Bu pikselli çağda, Lomography fotoğrafçılığın sihrini, bu rüyamsı, ruhani estetik ile canlı tutmaya inanıyor.

Fotoğrafçılar ve video yapımcıları, f/2.9 değerinde ipeksi yumuşak odaktan, f/5.6 ve daha açık diyafram değerlerinde keskinliğe geçiş ve 64mm odak uzaklığı ile geniş ruh hali varyasyonları ve özel efektlere dalış yapabilir. Daguerreotype Akromatik Lens, alan derinliğinde tam yaratıcılık ve farklı bokeh etkisi varyasyonları sunan Waterhouse Diyafram Plaka sistemi ile çalışıyor. Klasik Waterhouse Diyafram plakalarının dışında, Lomography olarak bu lens için bir de Lumière ve Aquarelle Diyafram plakaları tasarlandı.

Lomography Daguerreotype Achromat 2,9 - 64 Art Lens_brass_moodDaguerreotype Akromatik 2.9/64 Sanat Lensi, 1839 yılının tarihi tasarımı baz alınarak, Lomography’nin uzman teknisyenleri tarafından yeniden tasarlandı ve günümüzün modern analog ve dijital fotoğraf makineleri için, cesur, pirinç bir tasarımla üretildi. Canon EF ve Nikon F bayonetlerle uyumlu ve farklı bayonet adaptörleri ile kullanıldığında Sony Alpha serisi, Fuji X‐Pro 1 ve Micro 4/3 Fotoğraf Makineleri gibi çok daha fazla modelle birlikte kullanılabiliyor. Orta Çin’in Yangtse Nehri yakınlarında bulunan bir küçük bir fabrikada, elde üretildi. Lens, güzel pirinç ya da siyah cilalı olarak üretildi ve sürekli genişleyen Lomography Sanat Lensi Ailesinin en yeni üyesi…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0