Panasonic 35-100mm f/2.8 İncelemesi

Panasonic’in bir süre önce “X” objektif serisinden duyurduğu Lumix G X Vario 35-100mm f/2.8, nano yüzey kaplama ile hayalet ve parlama efektlerini en aza indirirken tüm zoom aralığında sunduğu f/2.8 diyafram değeri ile güçlü bir düşük ışık performansı sergiliyor.

Panasonic Türkiye’den Radikal Kararlar
İdeal yol arkadaşı Panasonic TZ30
Panasonic Lumix DMC-GF5

Aynasız fotoğraf makinesi pazarı geliştikçe özellikle profesyonel kullanıcıların kaliteli objektif ihtiyacı daha da artmaya başladı.

Panasonic_35100mm

Panasonic’in bir süre önce “X” objektif serisinden duyurduğu Lumix G X Vario 35-100mm f/2.8, nano yüzey kaplama ile hayalet ve parlama efektlerini en aza indirirken tüm zoom aralığında sunduğu f/2.8 diyafram değeri ile güçlü bir düşük ışık performansı sergiliyor. Ayrıca yüksek zoom değerlerinde el titremesinden kaynaklanan görüntü bozulmalarını en aza indirmek için POWER O.I.S. görüntü sabitleme sistemiyle detaylı sonuçlar elde edilebilmesini sağlıyor.

P1010960 k

Biz de bu yeni ve oldukça iddialı objektifi sizler için test ettik. Bu yeni objektifte kullanılan plastik halka ve dayanıklı metal mercek yuvası öncelikle su sıçramaları ve toza karşı dayanıklı bir yapı sağlamış. Objektifin 35mm eşdeğeri, 70-200mm f/2.8 ve bu aralık özellikle tele zoom kullanan fotoğraf severlerin en çok aradıkları değerlerden… Objektifte kullanılan POWER O.I.S. görüntü sabitleme sistemi denediğimiz kadarıyla işe yarıyor. Bu objektifi daha çok dış mekanlarda kullandık. Netleme sistemi ve keskinliğinin de başarılı olduğunu söylemek isterim.

P1010969 k

Aynasız fotoğraf makineleri ile birlikte oldukça küçülen objektiflerin üst serilerinin çıkmasıyla birlikte daha çok profesyonelin bu sınıfa yöneleceği kesin. Son olarak fiyat bilgisi de vermek istiyorum, Lumix G X Vario 35-100mm f/2.8’in Türkiye fiyatı 3000TL’nin üzerinde açıklandı.

P1010965 k

YORUMLAR

WORDPRESS: 0