ZyXEL NSA325

ZyXEL, iddialı donanım özellikleriyle dikkat çeken ZyXEL NSA300 serisinin güçlü üyesi NSA325 ile yeterli depolama kapasitesi ve yüksek performanslı HD video izleme keyfi sunuyor. Ev ve ofislerde ağ üzerinden erişilebilen depolama ünitesi kurmak isteyenler için cazip bir ürün olan ZyXEL NSA325, yoğun verilerin saklanması ve paylaşılması gibi, tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlandı.

WD’den portatif depolama sürücüsü
WD’nin Yeni SSD Sürücüleri Türkiye’de
Fotoğraflarınız gelecek nesillere kalsın

ZyXEL, iddialı donanım özellikleriyle dikkat çeken ZyXEL NSA300 serisinin güçlü üyesi NSA325 ile yeterli depolama kapasitesi ve yüksek performanslı HD video izleme keyfi sunuyor.

1352187818 foto 1 NSA 325 - ZyXEL NSA325

Veri miktarı her geçen gün artıyor. Son zamanlarda yayımlanan rapor ve araştırmalar da internet üzerinden paylaşılan verinin devasa boyutlara ulaşacağını kanıtlar nitelikte. Son kullanıcıların bilgilerini birkaç CD’ye sığdırabildikleri, kurumların ise verilerini eski yöntemlerle depoladıkları günler geride kaldı. Fotoğraflar, videolar ve müzik dosyaları ile birlikte hızlı bir şekilde artan veri, veri depolama cihaz üreticilerini de değişime zorladı. Bu değişimi zamanında ve ihtiyaçları tam karşılayacak şekilde öngören ZyXEL, NSA300 serisinin güçlü üyesi NSA325 modeli ile yeterli depolama kapasitesi ve yüksek performanslı HD video izleme keyfi sunuyor. Ev ve ofislerde ağ üzerinden erişilebilen depolama ünitesi kurmak isteyenler için cazip bir ürün olan ZyXEL NSA325, yoğun verilerin saklanması ve paylaşılması gibi, tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlandı. Kişisel bulut avantajı sunan NSA325, her yerden veriye kolay erişim ve paylaşım gibi avantajları ile beğeni topluyor.

Video,  fotoğraf gibi büyük boyutlu içerikleri rahat ve kolay bir şekilde depolayabilen NSA325, istenildiği an saklanan verinin kullanılmasını ve paylaşılmasını mümkün kılıyor. Farklı ihtiyaçları karşılamak için yeterli depolama kapasitesi sağlayan NSA325’in başka bir avantajı da yüksek performanslı HD streaming sunması. Toplam depolama alanı 6 TB olan NSA325, 1.6 GHz’lik güçlü çekirdek işlemciye sahip ve 512 MB kapasiteli belleği ile yüzlerce film ve binlerce yüksek çözünürlüklü fotoğrafın saklanabileceği bir ürün. 

ZyXEL, cep telefonu bilgisayar ve tabletlerin depolama kapasitelerindeki sınırlamayı göz önünde bulundurarak kullanıcılarına “bulut” seçeneği de sunuyor. Üründe bulunan zMedia özelliği, “Mobil Bulut” olarak çalışıyor ve akıllı telefon aracılığıyla cihaz konfigürasyonu, dosya oynatma ve indirme gibi işlemlerin uzaktan yönetilebilmesini sağlıyor. NSA325, ayrıca akıllı telefon ve tablet PC gibi mobil cihazlardan torrent dosyası gönderen Dropbox ile de uyumlu çalışıyor. Üründeki verilere tablet, bilgisayar veya akıllı telefonlar ile Wi-Fi bağlantısı üzerinden ulaşılabiliyor. Bunlara ek olarak, USB bağlantısı ile film, video ve fotoğraf aktarımı gerçekleştirilebiliyor.

Neden NAS (Network Attached Storage)?

Ev veya ofis ağına bağlanabilen sabit disk depolama cihazları, ağdaki birden fazla bilgisayarın, aynı anda, aynı depolama alanını paylaşmalarına olanak tanırlar. NAS cihazları, ağdaki PC ve dizüstü bilgisayarlarla büyük verilerin kolay ve maliyet tasarrufu sağlayacak şekilde paylaşılmasını mümkün kılar. NAS cihazları,  ofis veya ev ağındaki verileri depolamak ve paylaşmak için en ideal çözümdür.

Avantajları

NSA325’in de içinde bulunduğu NAS (Network Attached Storage) cihazları, maliyet tasarrufu ve yönetim kolaylığı ile birlikte; kullanılabilir depolama alanını büyütüp,  daha fazla depolama alanına sahip olmak ve dosya paylaşmak gibi avantajlar sağlar. Mevcut sunucuların değiştirilmesi pahalı bir tercih olacağından, NAS ürünleri ile veriyi ağa depolamak daha uygundur. Ayrıca veri güvenliğini sağlamak ve ağa depolanan müzikleri, video, fotoğraf ve dosyaları yönetmek daha kolaydır.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0