Pentax Ricoh’tan İki Yeni Objektif

Ricoh Imaging tüm hava koşullarına dayanıklı iki yeni HD PENTAX D FA objektifini duyurdu.

İki yeni Canon RF-S objektif…
Pentax için 2 yeni objektif…
Olympus 40-150mm f2.8 Pro

Ricoh Imaging tüm hava koşullarına dayanıklı iki yeni HD PENTAX D FA objektifini duyurdu. Mevcut Pentax K-mount DSLR fotoğraf makineleri ve gelecekte üretilecek PENTAX sensör teknolojileri ile tam uyumlu olacak bu iki objektif ile Pentax kullanıcılarının uzak nesnelerin fotoğraflamasında kullanacağı Star serisi telephoto zoom ve süper telefoto zoom objektif ihtiyaçlarının giderilmesi planlanıyor. HD PENTAX D FA objektiflerde uygulanan HD kaplama ile ekstra keskin ve yüksek kontrastlı fotoğraflara ulaşılmasını hedeflenirken, olumsuz aydınlatma ortamları ve ters ışık çekimlerinde yaşanan parlama ve yansıma sorunlarının giderilmesi sağlanıyor.

DFA70200 - Pentax Ricoh'tan İki Yeni ObjektifYüksek görüntü kalitesine ulaşmak üzere tasarlanmış yeni Star serisi optik tasarıma sahip objektifi olan HD Pentax-D FA 70-200mm F2.8ED DC AW'nin üretiminde HD kaplamanın yanı sıra uygulanan Aero Bright Coating II (Areo Parlak Kaplama) ile yansımaların en aza indirilmesi hedefleniyor. Objektiflerin içindeki büyük sabit diyafram mekanizması 70mm’den 200mm’ye kadar tüm odak uzaklıklarında sabit F2.8 maksimum diyafram açıklığının kullanımına olanak sağlıyor. Ek olarak yapısında bulunan dört adet süper düşük dağılımlı cam elementi ve iki adet ED (Extra-low Dispersion) elementi ve bir çift Süper ED cam elementi ile tüm zoom aralıklarında oluşabilecek kromatik sapmaların önüne geçilerek köşeden köşeye yüksek netlik ve kontrast oranına sahip fotoğraflara ulaşılabiliyor. Tüm zorlu koşullarda oluşabilecek olumsuzluklara karşı toz ve hava şartlarına dayanıklı yapısı, hızlı ve sesiz iç netlemesi, etkileyici zoom aralığı ve AF netleme süresini hızlandıran AF limit anahtarı ile mükemmel fotoğraflara ulaşmanız artık çok daha kolay.

Fotoğraf makinesi kullanıcılarının uzak mesafe fotoğraf çekim ihtiyaçlarını karşılamak üzere 150mm’den 450mm’ye kadar değişken odak uzunluğuna sahip olarak üretilmekte olan HD Pentax-D FA 150-450mm F4.5-5.6ED DC AW ile yapısında kullanılan üç adet ED (Extra-low Dispersion) cam elementi ve süper düşük dağılımlı cam elementi ile renk sapmalarının giderilmesi amaçlanıyor.Tüm zorlu koşullarda oluşabilecek olumsuzluklara karşı toz ve hava şartlarına dayanıklı yapısı ile objektif içinde toz veya nemin girişi engellenerek uzun ömürlü kullanımı hedefleniyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0