Fotoğraf işletmeleri için: Double-Take 6.0

Fotoğraf işletmeleri için: Double-Take 6.0

Bilgi erişilebilirliği konusunda dünyanın lider yazılımlarını sunan Vision Solutions; sanal, bulut ve fiziksel ortamlarda benzersiz uygulama ve veri koruma çözümü sunan Double-Take 6.0 “Simply Evolved” ürününü piyasaya sundu.

İnceleme: 27 inç Fotoğrafçı Monitörü BenQ SW270C
ASUS ProArt Display PA32UCX-PK
Fotoğrafı girişime dönüştüren yazıcı

Bilgi erişilebilirliği konusunda dünyanın lider yazılımlarını sunan Vision Solutions; sanal, bulut ve fiziksel ortamlarda benzersiz uygulama ve veri koruma çözümü sunan Double-Take 6.0 “Simply Evolved” ürününü piyasaya sundu. Türkiye’de Stratus Bilişim Sistemleri tarafından temsil edilen Double-Take, bu ürünle tüm ortamlarda replikasyon ve erişilebilirlik için yeni endüstri standartları sunuyor.

 Double Take gorsel - Fotoğraf işletmeleri için: Double-Take 6.0

Double-Take 6.0, herhangi bir sistemde yaşanacak sistem kesintisi durumunda acil kurtarma sağlayarak, kişisel verilerin ya da şirketlerin uygun ve gerçek zamanlı asenkron verilerini koruyor. Günümüz küresel ticaret ve rekabet ortamında, 24 saat boyunca bilgi akışının devam etmesinin önemine dikkat çeken Vision Solutions Teknoloji Bölümü Başkanı (CTO) Alan Arnold, “Sistemler veya uygulamalarda oluşacak herhangi bir kesinti, müşteri ilişkilerini ve itibarı etkilerken, iş operasyonları için de büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Double-Take ile gerçek zamanlı replikasyon ve yük devretme teknolojisi sayesinde şirket verilerinin, işlemlerin ve hatta gelirlerin kurtarılması sağlanıyor” açıklamasını yaptı.

Ticari olarak fotoğraf işletmeleri için de veri kaybı bu açıdan geri dönülemez bir sorun haline gelebilir. Yetersiz yazılım ve donanımlar, ilgisizlik, bilgi eksikliği gibi noktalar veri kaybı riskini artıran en büyük etkenler. Double-Take, özellikle orta ve büyük boy fotoğraf işletmeleri için artan veri kaybı riskini en aza indirerek, gelir ve prestij kaybını da ortadan kaldırabiliyor.

Double-Take 6.0’ı değer ve performans açısından sınıfının en iyisi yapan 6 kritik özellik:

 • Kolay Kullanım – Otomatize edilmiş ilk kurulum ve günlük yönetim, IT ekibinin ürünü ‘kur ve unut’ şeklinde yönetmesini sağlar.
 • Plug & Play Koruma – Önceden yapılandırılmış uVRA (universal Virtual Recovery Appliance) aracı, sanal ortamları genişletmek için seçenekler sağlar.
 • Gerçek Zamanlı Replikasyon – Snapshot (Anlık görüntüler) yerine gerçek zamanlı, komple ve kapsamlı replikasyon sağlayıp veri kaybı ihtimalini ortadan kaldırır.
 • Kesintisiz Geçişler –  Replikasyon teknolojisi, gerçek ortamlarda yeni sistemlere geçiş yaparken sistemin aktif kalmasını sağlar.
 • Platform Bağımsızlığı – Çözüm, donanım ve depolama sistemi bağımsızdır. Her iki tarafta farklı donanım ve depolama sistemi ile bile çalışır. Her türlü uygulama korunabilir.
 • Kolaylaştırılmış Yönetim – Birleşik konsol yapısı ile tüm yapı tek bir pencereden izlenebilir.

cloud FBM - Fotoğraf işletmeleri için: Double-Take 6.0

Double-Take 6.0 ile gelen yenilikler ise şöyle:

 • P2V ortamlar için Point-in-Time kurtarma – Gerçek zamanlı veri replikasyonu yanında, Point in Time kurtarma seçeneği, müşterilerin Microsoft Hyper-V ve VMware platformlarında VSS snapshotlarını belirleyip yönetmelerine imkan verir.
 • Universal Recovery Appliance (Evrensel Sanal Kurtarma Aracı) – Önceden konfigure edilmiş sanal kurtarma aracı, Double-Take kurulumlarını ve ayarlarını otomatize eder.
 • CSV ile Hyper-V Sanal Makinelerin Korunması – Clustered Shared Volumes kullanan Hyper-V makinelerini desteklemektedir. Sanal makineleri gerçek zamanlı olarak bir sanallaştırma hostundan diğerine replike edebilir ve bir kesinti veya felaket durumunda bu sanal makinelerin yükünü ikinci hosta otomatik olarak devredebilir.
 • Uygulama Koruma İş Akışları –Microsoft Exchange, SQL Server ve VMware, Hyper-V sanallaştırma platformları için yerleşik, uygulamaya özgü iş akışları, yeni birleşik Double-Take yönetim konsolundan kolayca yönetilebilir.
 • PowerShell Desteği­ – Microsoft’un görev tabanlı otomasyon komut dosyası dili PowerShell kullanılarak, görev ve kullanıcılar yönetilebilir ve otomatikleştirilebilir.

Vision Solutions Hakkında

California, ABD merkezli Vision Solutions Inc., Windows, Linux, IBM Power Systems ve bulut bilişim alanlarında bilgi erişilebilirliği yazılımı ve hizmetleri konusunda dünyanın lider sağlayıcılarından biri. Vision’ın, yüksek bulunurluk ve felaketten kurtarma markaları Double-Take, MIMIX ve iTERA, sanal ve fiziksel ortamlarda iş sürekliliği ve uyumluluk kriterlerini sağlayarak verimliliği arttırır. Vision ürünleri dünya çapında 7×24 erişilebilir müşteri destek merkezi ve IBM, HP, Microsoft, VMware ve Dell’i içeren yaygın iş ortakları ile kolay ve ulaşılabilirdir. Daha fazla bilgi için www.visionsolutions.com ziyaret edilebilir.

Stratus Hakkında

Stratus Bilişim Sistemleri Tic. A.Ş. Double-Take’in Türkiye Distribütörü olarak hizmet veriyor. Birçok platform için ölçeklenebilir çok katmanlı güvenlik çözümlerinin ithalatçısı ve distribütörü olarak kanal üzerinden bayilere satış ve destek veren bir teknoloji firması olan Stratus, İstanbul merkezli olarak faaliyet gösteriyor. Firmanın Ankara’da bir şubesi bulunuyor. Ayrıntılı bilgi için www.stratus.com.tr

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0