‘Fotoğrafçılar için depolama çözümleri’ Seminerleri

WD’nin Eylül ayında Türkiye’deki fotoğrafçılara yönelik başlattığı, depolama çözümleri ile ilgili konuların detaylıca ele alındığı seminer serisi 18 Aralık’ta Mersin’de yapılacak eğitimlerle 2015 yılını kapatıyor.

Fotoğrafçılar için depolama çözümleri
Fotoğrafçılara özel WD ürünleri Zoom İthalat’ta…
Synology’den iki yeni ürün

WD’nin Eylül ayında Türkiye’deki fotoğrafçılara yönelik başlattığı, depolama çözümleri ile ilgili konuların detaylıca ele alındığı seminer serisi 18 Aralık’ta Mersin’de yapılacak eğitimlerle 2015 yılını kapatıyor.

WD’nin Eylül ayında Türkiye’nin farklı illerinde başlattığı fotoğrafçılara özel seminer serisi bugüne kadar İstanbul, Kocaeli, Kuşadası, Antalya ve Mersin’de düzenlendi. WD’nin sponsorluğunda hazırlanan seminerlerde, Fotoğraf Dergisi Yayın Yönetmeni Ömer Serkan Bakır, fotoğrafçılara depolama çözümleri ile ilgili faydalı bilgiler vermeye devam ediyor.

wd gorsel - ‘Fotoğrafçılar için depolama çözümleri’ Seminerleri

Dünyada her yıl ortalama 60 milyon bilgisayar bozuluyor, 200.000 akıllı telefon çalınıyor veya kayboluyor. Tüm bunların sonucunda sayısız içerik kaybolup erişilemez hale geliyorken, sadece 4 kişiden 1’i düzenli olarak yedekleme yaptığını belirtiyor. WD’nin depolama çözümleri, yedeklemeyi kolaylaştırırken dijital arşivleri de koruma altına alıyor. Günümüzde dijital verilerin sağlıklı bir şekilde depolanması fotoğrafçılar için büyük önem taşıyor. Ürettikleri dijital veri kapasitesinin büyük olması, doğru şekilde depolamayı fotoğrafçılar ve fotoğraf tutkunları için zorunlu kılıyor. Dolayısıyla, dijital arşivlerin doğru şekilde depolanması ve yedeklenmesi, en önemli konulardan birini oluşturuyor.

Fotoğrafçılar için, kullandıkları fotoğraf makinelerinden sonra en önemli ürün gruplarından birinin depolama cihazları olduğunu belirten Bakır, fotoğrafların gelecek nesillere aktarılabilmesi ve iyi bir arşiv oluşturulabilmesinde yedeklemenin önemine dikkat çekerek, “Cep telefonları ve fotoğraf makineleri ile her gün milyonlarca fotoğraf karesi üretiliyor. Ne yazık ki çekilen bu fotoğrafların büyük bir kısmı çeşitli sebeplerden ötürü kayboluyor. Ticari ve diğer fotoğraf dallarının yanında, anı fotoğraflarının çok daha önemli olduğuna inanıyorum. Çocuğunuzun ilk adım atışı, mezuniyet töreniniz, aile fotoğraflarınız… Tüm bu fotoğrafları gelecek nesillere güvenle aktarmak için planlı bir yedekleme ve depolama sisteminiz olmalı.” dedi.

Depolama cihazlarında dünya lideri olan WD, geniş ürün yelpazesiyle, amatör ve profesyonel fotoğrafçılara farklı çözümler sunuyor. Fotoğrafçıların RAID yapısındaki harici sürücüleri kullanmalarını önererek, kişisel bulut çözümleri konusunun önemini vurgulayan WD Markalı Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Belma Oğur, “WD güvenilir ürün gamı ile fotoğrafçıların depolama konusundaki ihtiyaçlarını tamamıyla karşılıyor. Türkiye genelinde altı farklı şehirde gerçekleştirdiğimiz ‘Fotoğrafçılar için Depolama Çözümleri’ isimli seminer serimiz ile bu konudaki ihtiyaçlara cevap vermeyi hedefliyoruz.” dedi.

Masaüstü ve taşınabilir depolama çözümleri ile fotoğrafçılara farklı alternatifler sunan WD, ‘Fotoğrafçılar için Depolama Çözümleri’ eğitim seminerleri ile depolama konusundaki bilgi eksikliğini gidermeyi amaçlıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0