Fujifilm X100T

Fujifilm, APS-C sensöre ve 35mm sabit objektife sahip X100T'yi satışa sundu. X100T ayrıca elektronik mesafe ölçer bir bakaca da sahip.

Nikon Coolpix P7800 ve Coolpix S02
Canon’dan iki yeni superzoom kompakt
Lomo’Instant Automat Glass Magellan Edition

Fujifilm, 35mm sabit objektif ve APS-C sensöre sahip, elektronik mesafe ölçer vizörü olan X100T’yi bir süre önce satışa sundu. X100T’de “Classic Chrome” başlığı altında sunulan yeni film benzetim kipiyse fotoğraf tutkunlarının dikkatini çekiyor.

x100t

Eskiden mümkün olmayan yüksek seviyede el ile netleştirme ilk defa optik bakaç için gerçekleştirildi. Optik bir bakaç dahilinde yüksek kesinlikli el ile netleştirme dünyada bir ilk. Optik bakacın yüzeyinde eş zamanlı olarak gösterilen elektronik bakaç alanı sayesinde gerçek zaman içinde kesinlikli netleştirme yapılabiliyor. Bunun için, aynen bir mesafe ölçer (rangefinder) ile yapılan netleştirmedeki gibi netleştirme halkasını çevirerek, elektronik bakaçta bulunan konunuzu netleştirmeniz yeterli. Ayrıca "netlik zirvesi" ve "sayısal bölünmüş görüntü" gibi işlevler ek olarak seçilebilir ve netleştirilen alanı büyütme işlevi değiştirilebilir.

Fujifilm X100T’yi öne çıkaran diğer özellikler ise şöyle; elektronik bakaçtaki değişiklikler,  işletilebilme artışı, yeni bir seçenek olan geleneksel saydam tarzı "Classic Chrome", 1/32000 saniye yüksek elektronik obtüratör hızı ile çekim alanının daha da genişlemesi, X-Trans CMOS II ışık algılayıcı ile tam HD video çekimi, dahili Wi-Fi ile uzaktan kumanda, 11 adet farklı film benzetim kipi, üst üste çekim kipi,  gelişmiş filtre işlevleri, geciktirmeli çekim, bilgisayardan pil doldurma imkanı, dahili flaş, yaklaşık 100.000 çekim yapabilen obtüratör ve güç tasarruf işlevi…

YORUMLAR

WORDPRESS: 0