Fujifilm XF35mm f/2 R WR

Fujifilm, aynasız fotoğraf makineleri X serisi için yeni bir objektif daha duyurdu. Fujinon XF35mm f/2 R WR, yüksek başarımlı ve standart odak uzaklıklı birinci sınıf objektif olarak, hızlı AF özelliği ile keskin fotoğraflar sağlıyor.

Tokina atx-i 100mm f/2.8 FF Macro
Tamron SP 85mm f/1.8 Di VC USD
Fujifilm XF16mm f/1.4 R WR

Fujifilm, aynasız fotoğraf makineleri X serisi için yeni bir objektif daha duyurdu. Fujinon XF35mm f/2 R WR, yüksek başarımlı ve standart odak uzaklıklı birinci sınıf objektif olarak, hızlı AF özelliği ile keskin fotoğraflar sağlıyor. Kompakt ve hafif tasarım ile kullanım kolaylığı sağlayan yeni objektif, 53mm eşdeğer odak uzaklığı ve f/2 asgari diyafram ile çalışıyor.

fuji35mm - Fujifilm XF35mm f/2 R WRKasım ayı itibariyle piyasaya sunulacak objektif, standart odak uzaklıklı ve birinci sınıf bir objektif olup, zengin alan derinliği olan keskin fotoğraflar elde edilmesini sağlıyor. 6 küme halinde toplanan 9 öğeden oluşan optik yapı (2 adet küresel olmayan (asferik) öge dahil), yüksek görüntü niteliği ile kompakt ebatlar arasında mükemmel bir denge sağlıyor. Serinin en küçük çapına sahip olan objektif, içten netleştirme sistemi ve adım motoru sayesinde 0,08 saniye gibi bir otomatik netleştirme hızına ulaşabiliyor.

Özel kaplaması sayesinde iklim ve toza karşı dayanıklı olan objektif -10°C soğuklukta bile performansını kaybetmeden çalışabiliyor. Her türlü ortama ve uygulamaya elverişli olan objektif, tüm fotoğraf hayranları için “yeni standart” olabilme niteliğine de sahip.

Ana özellikler:

1- Keskin ve yüksek görüntü kalitesi – 6 küme halinde toplanmış olan 9 mercek ögesi ile özellikle en geniş diyafram olan F2.0 basamağında bile keskin ve zengin görüntüleme niteliği olan sonuçlar elde edilir.

2- Kompakt ve dikkat çekmeyen yapı – İki adet küresel olmayan (asferik) mercek vasıtası ile küçük ve kesif bir dış yüz elde edilmiştir. 60mm çap ile yalnızca 45,9mm uzunluk sunan objektif ince ve şık yapısı sayesinde fotoğrafçının dikkat çekmeden rahatça çalışmasını sağlayarak portre, sokak veya röportaj fotoğrafçılığı için vazgeçilmez olduğunu kanıtlamaktadır.

3- 0,08 saniye ile en hızlı AF – Küçük ve hafif mercek öğelerini hareket ettiren içten çalışmalı netleştirme sistemi bir adım motoru ile birleştirilmiş ve sessiz, kesin ve hızlı bir AF sistemi elde edilmiştir. Bu sistem, hazırlıksız anları çekmek isteyen fotoğrafçılar için vazgeçilmez bir zorunluluktur.

4- Tamamen metal kaplama, suya ve iklime dayanıklı ve -10°C ısıda işlem yapabilme – Objektifin dış yüzü, çok çeşitli çekim ortamlarında yeterli dayanıklılığı sağlamak için metal bölümlerden oluşur. Metal bölümlerin ince dokusu çekim tecrübesini daha da geliştirir ve ıslak eller veya eldiven giyildiğinde bile kolay ve kesin çalışılmasını sağlar. İklim ve toza karşı dayanıklı bir yapısı olan objektifin dış çekimlerde yağmur, toz ve su sıçramalarından korunması için gövdesinde sekiz adet mühürleme vardır. Objektif -10°C ısıda bile işleyebilmektedir.

5- İki tür parasoley – Parasoleyler, gerekli olmayan ışığın objektife girmesini önleyerek maksimum optik başarımın elde edilmesini sağlar. XF35mmF2 R WR objektifi için iki tür parasoley sunulmaktadır: Hafif ve kesif bir dairesel parasoley kutu içeriğine dahildir. Geleneksel ve şık bir metal parasoley olan LH-XF35-2 ise tercihi aksesuar olarak ayrı satılır. Her iki parasoleyde de, takılı olduklarında objektif kapaklarını kullanmak mümkündür.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0