Nikkor Objektiflerin Sayısı 85 Milyona Ulaştı

Nikon Avrupa değiştirilebilir objektifli fotoğraf makineleri için üretilen toplam Nikkor objektif sayısının Ocak 2014'ün başında seksen beş milyona ulaştığını duyurdu.

İnceleme: Nikon Nikkor Z 14-30mm f/4 S
Sony’den Yeni Lens Adaptörü
Russar+ Sanat Lensi

Nikon Avrupa değiştirilebilir objektifli fotoğraf makineleri için üretilen toplam Nikkor objektif sayısının Ocak 2014'ün başında seksen beş milyona ulaştığını duyurdu.

nikkor85

Nikon, 1959’da (o zamanki adıyla Nippon Kogaku K.K.) Nikon F'in yanı sıra Nikon tek lensli refleks fotoğraf makineleri için üretilmiş ilk Nikkor objektif olan Nikkor S Auto 5cm f/2’yi piyasaya sürdü. Nikkor geleneği, bu ilk objektif piyasaya sürüldüğünden bu yana yıllarca devam etti. Ayrıca Nikon, ilki Ekim 2011’de piyasaya sürülen değiştirilebilir objektifli gelişmiş Nikon 1 fotoğraf makineleri için değiştirilebilir objektif ailesini genişletmeye devam ederek toplam objektif üretimini seksen beş milyona çıkardı.

Nikkor markası

Nikkor, Nikon’un fotoğraf objektiflerinin markasıdır. Nikkor adı, şirketin kuruluş tarihinde asıl ad olan Nippon Kogaku K.K.’nin Latince kısaltması “Nikko” ifadesine, adın verildiği zamanlarda fotoğraf objektifleri adlandırılırken yaygın bir uygulama olarak kullanılan “r” harfi eklenerek oluşturuldu.

Nikon’un kendi yüksek kalite standartları, kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan tasarım ile Nikkor objektiflerinin üstün kalitesini sunan üretim sistemi ve denetimlerle, ilk tasarım ve geliştirmeden ürünün piyasaya sürülmesine kadar tüm aşamalarda uygulanır.

Nikon’un değiştirilebilir objektife sahip fotoğraf makinelerine yönelik objektif ailesi ultra geniş açılı objektifler, süper telefoto objektifler, balık gözü objektifleri, yakınlaştırmalı objektifler, mikro objektifler ve birçok uygulamayı destekleyen PC-E objektifleri ile birlikte değiştirilebilir objektife sahip gelişmiş fotoğraf makinelerine yönelik 1 Nikkor objektifleri dahil olmak üzere, şu anda 80 türden fazla objektifi içermektedir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0