Hahnel Inspire Görüntülü Uzaktan Kumanda

Dünyaca ünlü fotoğraf aksesuarları geliştiren bir firma olan Hahnel’in Türkiye’ye getirilen en ilginç ürünlerinden biri olan Inspire Wireless canlı ön izlemeli uzaktan kumanda cihazını test ettik.

İnceleme: Kingston DataTraveler Bolt Duo
İnceleme: Hollyland Mars 400S Pro
İnceleme: Samsung Galaxy A9

Pek çok firma fotoğraf tutkunları için birbirinden farklı yüzlerce aksesuar geliştirmek için olanca hızıyla çalışıyor. İşte bu firmalardan biri de Hahnel… Markanın Türkiye Distribütörü ise Erkayalar Fotoğrafçılık.

hahnelhome - Hahnel Inspire Görüntülü Uzaktan Kumanda

Hahnel’in Türkiye’ye getirilen en ilginç ürünlerinden biri olan Inspire Wireless canlı ön izlemeli uzaktan kumanda cihazını test ettik. Şimdi size kısaca bu ürünü anlatmaya çalışacağız. Cihaz, Nikon ve Canon marka DSLR fotoğraf makineleri ile çalışıyor. DSLR makinenizin flaş kızağına takılan bir verici var. Bu vericiyi flaş kızağına oturttuktan sonra, AV kablosunu ve uzaktan kumanda kablosunu makinenizin yan tarafındaki ilgili soketlerine bağlıyorsunuz. Makinenizin menüsünden LiveView modunu açıp, Video çıkışını da NTSC yapıyorsunuz. Gelelim alıcı ekranımıza…

Bu arada hem verici kısım hem de alıcı ekran 4’er kalem pil ile çalışıyor. Pil tüketimi bana biraz fazla geldi doğrusu. Yanınızda yedek pil mutlaka olsun. Alıcımız 3.5 inçlik bir LCD. Yazılanlara göre 60 metreye kadar kullanılabiliyor. Ben o kadar uzağa gidemedim, ancak 10-15 metrede performansı gayet iyi. Bu arada alıcı, en fazla dört farklı DSLR makineyi kontrol edebiliyor, ancak diğer makinelerin hepsinde birer verici olması şart.

71m6q5e36sL  AA1500  - Hahnel Inspire Görüntülü Uzaktan Kumanda

Alıcı ve verici hadisesinden kısaca bahsettik. Peki, bu ürünü nerede kullanacağız derseniz biraz da ona cevap verelim. Inspire Wireless canlı ön izlemeli uzaktan kumanda cihazı öncelikle spor, doğa, yaban hayat, kuş ve vahşi hayvan fotoğrafları çekebileceğiniz bir cihaz. Ürünün tüm ayarlarını yapıp, bir tripoda bağlayıp siz elinizdeki alıcı ünitesi olan LCD ile konunuzu canlı olarak izleyebiliyorsunuz ve tabi ki bu ünite üzerinden fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Ayrıca çektiğiniz fotoğrafları da izlemek mümkün. Ancak bu LCD’nin çözünürlüğü (320×240 piksel) ve özellikle düşük ışık koşullarındaki kalitesi sizi tatmin etmeyebilir. Ama unutmayın bu sadece ön izleme cihazı, fotoğraflarınızın sonuç kalitesi fotoğraf makinenizle ilgili bir durum.

Inspire Wireless canlı ön izlemeli uzaktan kumanda cihazı, farklı açılardan fotoğraf çekmek ve özellikle yaban hayattan güzel kareler çıkarmak isteyenlere alternatif bir seçenek sunuyor.

711IiQeB19L  AA1500  - Hahnel Inspire Görüntülü Uzaktan Kumanda

Bu canlı görüntü saylayan uzaktan kumandalı ekran ile özellikle çekilmesi zor konuların fotoğraflanması sağlanabilir. En fazla dört farklı DSLR makineyi kontrol edebilen cihaz Wireless kısmı makinenizin flaş kızağına takıldıktan ve makinenize bağlandıktan sonra, 3.5 inçlik LCD ekranı 60 metreye kadar kullanabilirsiniz. Canon ve Nikon DSLR makineler için uyumlu olan cihazla özellikle tehlikeli konular ve yaban hayattan farklı kareler çekmek mümkün.

http://www.erkayalar.com.tr/new/urun.aspx?ID=35

Ürün için hazırlanan tanıtım videosu:

Ürün için alaska'da gerçekleştirilen bir çekim:

YORUMLAR

WORDPRESS: 0