İnceleme: Canon EOS M3

İnceleme: Canon EOS M3

Canon'un yeni aynasız fotoğraf makinesi EOS M3 modelini ve çok kısa bir süre önce duyurulan EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM objektifi test ettik. Kısa izlenimleri ve örnek fotoğrafları bu yazıda bulabilirsiniz.

İnceleme: Huawei FreeBuds 3
İnceleme: Lomo’Instant Automat Glass Magellan
İnceleme: MSI PS63 Modern

Yazı ve Fotoğraflar: Ömer Serkan Bakır

Canon’un birkaç ay önce satışa sunduğu yeni aynasız fotoğraf makinesi EOS M3 modelini Marmaris gezimde test ettim. Makine ile birlikte henüz çok kısa bir süre önce duyurulan EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM objektifi de böylece denemiş oldum. Sizlerle çektiğim bazı fotoğrafları ve kısa izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

M3Öncelikle M3’ün bazı öne çıkan özelliklerinden bahsetmek istiyorum. M3 gövde olarak Canon’dan üst seviye bir aynasız fotoğraf makinesi bekleyenleri tam anlamıyla tatmin etmese de yüksek görüntü kalitesi ve kullanım kolaylığı bakımından iddialı bir model sayılabilir. M3, 24 milyon piksellik APS-C boyutunda CMOS sensör kullanıyor. Bu sensör aynı zamanda Canon’un DSLR giriş seviyesi modellerinde kullandığı bir algılayıcı. DIGIC 6 görüntü işlemcisi ile hız ve düşük noise elde ediliyor.

EF-M 15-45mm f3.5-6.3 IS STM_BK Slant with CAP49 noktalı oldukça hızlı Hibrid CMOS AFIII sistemi ile gelen EOS M3, ISO 100-12800 aralığında çekim yapabiliyor. Marmaris’te oldukça ilginç tarihi bir mekanda bazı çekimler yaptım. Oldukça karanlık ve pencere ışığı ile aydınlatılan mekanda genellikle ISO 4000-6400 aralığında yaptığım çekimlerden oldukça memnun kaldım. Aşağıda gördüğünüz İsmail Amcanın fotoğrafı da ISO 6400 değerinde elde çekildi.

IMG_1124 kkBazı fotoğraf severler optik ya da elektronik vizör olmadan fotoğraf çekemez. Esasında benim alışkanlıklarım ve tercihim de kesinlikle bu yönde… M3 için de bu tarz kullanıcılar düşünülmüş. Opsiyonel olarak satılan ve flaş kızağına takılan EVF-DC1 ile makineye hareketli elektronik vizör eklenebiliyor.

EOS M3 EF-M18-55STM EVF-DC1 Beauty Crop_tcm13-1240742Özellikle sosyal medya kullanımı arttıkça Wi-Fi gibi özellikler önem kazanmaya başladı. M3 modelinde de dahili Wi-Fi ve uzaktan kontrol/vizör gibi yeni özellikler görebiliyoruz.

Canon EOS M3 ile çekilmiş fotoğrafları görmek için aşağıdaki yön tuşlarını kullanabilirsiniz.

Sayfalar

1 2 3 4 5
Yeni Mesaj

YORUMLAR

WORDPRESS: 0