İnceleme: Canon Selphy CP1300

Fotoğraf yazıcılarına baktığınızda fotoğraf severlerin evlerinde kolayca baskı alabilecekleri birkaç çözüm mevcut. Bu konuda geliştirdiği ürünlerle evde fotoğraf baskısı konusunda en çok tercih edilen markalardan Canon’un Selphy CP1300 fotoğraf yazıcısını inceledik.

İnceleme: Samyang XP 14mm f/2.4
İnceleme: Kioxia Exceria Plus 128GB microSD
İnceleme: Epson EcoTank L7180

Günümüzde her anı bir şekilde fotoğraflamaya çalışıyor, en mutlu anlarımızı cep telefonlarımızın hafızasına hapsediyoruz. Hiçbir dönemde olmadığı kadar fazla fotoğraf çekiyoruz. Bu fotoğrafların büyük kısmı tabi ki cep telefonları ile kaydediliyor. Ancak fotoğraf baskısı konusunda pek başarılı olduğumuzu söylemek zor. Yakın çevremde fotoğraf çeken daha çok amatör kullanıcılara sordum: “Fotoğraflarınızı bastırıyor musunuz?” diye… Gelen cevapları tahmin edebilirsiniz sanıyorum. Hemen hemen hiç kimse çektiği hatıra ve özel gün fotoğraflarını bastırmıyor. En çok söyledikleri şey ise, “bastırmak aklımıza gelmiyor” oldu. Esasında haksız da sayılmazlar… Teknolojinin bu kadar geliştiği ve her şeyi dijital olarak yapabildiğimiz bir çağda fotoğraf baskısı pek kimsenin aklına gelmiyor.

Fotoğraf yazıcılarına baktığınızda fotoğraf severlerin evlerinde kolayca baskı alabilecekleri birkaç çözüm mevcut. Bu konuda geliştirdiği ürünlerle evde fotoğraf baskısı konusunda en çok tercih edilen markalardan Canon’un Selphy CP1300 fotoğraf yazıcısını inceledik.

canoncp1300 - İnceleme: Canon Selphy CP1300

Canon Selphy CP1300, kolay taşınabilir mini bir fotoğraf yazıcısı. Opsiyonel olarak satılan pili ile her ortamda da rahatça kullanılabiliyor. Canon’un Selphy mini yazıcılarındaki en büyük başarısı kaliteli fotoğraf baskısını çok kolay bir şekilde yapabilmesi… Yazıcı, kullanıcıların akıllı telefonları veya fotoğraf makinelerinden bağlanarak doğrudan baskı almalarına olanak tanıyor. İstenirse USB bellek, hafıza kartı ya da Wi-Fi bağlantısı kullanılarak da baskı alınabiliyor.

Bu tür ürünlerin en önemli özelliği kolay kullanılabilir olmaları. Canon Selphy CP1300 mini yazıcı üzerindeki eğilebilir 8.1cm’lik LCD ekranı sayesinde hangi fotoğrafları basmak istediğinizi, efekt veya kırpma gibi işlemleri görebileceğiniz bir ürün. Böylece yanlış fotoğraf basma ihtimalini de ortadan kaldırmış oluyor.

Bu mini yazıcının en önemli özelliklerinden biri de 60 saniyeden kısa bir sürede baskı alabilmesi. Baskılar canlı ve doğal renklerinde… Termal baskı yöntemi kullanılan bu yazıcılarda kağıt ve kartuş tek bir paketle geliyor. Güzel tarafı ise ilk satın aldığınızda net olarak kaç tane fotoğraf basabileceğinizi bilmeniz.

Bu yazıcılarda en çok 10x15cm baskı boyutu seçilse de, kredi kartı büyüklüğünde, kare veya çıkartmalı kağıt seçenekleri de bulunuyor. İstenirse hızlıca kolajlar hazırlanarak çıkartmalar eklenebiliyor.

Tek bir tuş dokunuşuyla, kağıt veya mürekkep değiştirmeye gerek kalmadan, parlak veya yarı mat baskı sonlandırma seçenekleri arasından seçim yapılabiliyor. Kullanıcılar sadece 47 saniye içinde yıllarca solmadan korunabilen, kahve damlalarına ve parmak izlerine karşı dayanıklı, sanki stüdyoda basılmış gibi profesyonel kalitede güzel fotoğraflara sahip olabiliyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0