İnceleme: HP Sprocket Plus Yazıcı

HP’nin cep yazıcı Sprocket’in daha büyük boyutlarda baskı alınabilen yeni modeli “Sprocket Plus” modelini inceledik.

Canon’dan G Serisi yeni yazıcılar
Epson SureColor T2100
Reçine mürekkepli geniş format yazıcı

HP’nin cep yazıcı Sprocket’in daha büyük boyutlarda baskı alınabilen yeni modeli “Sprocket Plus” modelini inceledik. Günümüzde dijital ortamlarda kaybolup giden anılarımızı yaşatmak için bu tür cep yazıcıları oldukça sevimli bir seçenek.

PA300582 k - İnceleme: HP Sprocket Plus Yazıcı

İnanılmaz incelikte ve şarj edilebilir kablo gerektirmeyen yapısı ile her yere kolayca taşıyabileceğiniz bu cep yazıcısı daha önceki küçük modelde de olduğu gibi farklı bir baskı teknolojisi kullanıyor. Baskılar ZINK Sıfır Mürekkep Teknolojisi kullanılarak üretildiği için gerekli olan tüm renkler HP fotoğraf kağıtlarının üzerinde bulunuyor. Böylece, baskı alınırken mürekkebin tükenmesi gibi bir sorun tamamen ortadan kalkmış oluyor. Alınan kağıtlar on ve yirmi adetlik paketlerde satılıyor ve ekstra bir mürekkep ihtiyacı duyulmuyor. Sprocket Plus; lekelenmeye, suya, yıpranmaya karşı dayanıklı ve arka tarafı yapışkanlı baskılar sunuyor. Baskılar gerçekten çok hızlı alınabiliyor, ancak renk doğruluğu konusunda pek başarılı olmadığını da söylememiz gerekiyor.

HP Sprocket Plus 2 k - İnceleme: HP Sprocket Plus Yazıcı

Bu yazıcı, önceki küçük boyutlu Sprocket’tan %30 oranında daha büyük baskılar üretiyor. Fotoğraf tutkunları Sprocket Plus ile akıllı telefonlarından anında 5.8×8.6cm boyutunda fotoğraf baskısı alabiliyor. Yazıcı; akıllı telefonlardaki fotoğraf arşivinden ya da Instagram sayfalarından kolayca baskı alabiliyor.

iOS ve Android için ücretsiz olan HP Sprocket App ile sadece iki tıkla; fotoğrafı seçerek ve baskı tuşuna basarak kolayca fotoğrafların baskısı alınabiliyor. Fotoğraflar renkli çerçeveler, emojiler, metinler, çıkartmalar ve filtrelerle kişiselleştirebilir. HP Sprocket App ile fotoğraf kabini modunda ya da çizimlerle komik fotoğraflar da hazırlanabiliyor.

HP Sprocket Plus 1 k - İnceleme: HP Sprocket Plus Yazıcı

Sprocket Plus, satış fiyatları değişiklik gösterse de 800-900 TL aralığında bulunabiliyor. 20 adetlik kağıdı ise yaklaşık 90-100 TL arasında bir fiyata bulunabiliyor. Açıkçası ürün ve kağıt fiyatı bize biraz yüksek geldi. Yanında sürekli baskı alabileceği eğlenceli ve basit bir çözüm arayan fotoğraf severlerin yine de incelemesini tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0