İnceleme: Lacie Rugged Mini 4TB

İnceleme: Lacie Rugged Mini 4TB

Dünyanın en büyük depolama cihazları üreticilerinden Seagate’in sahibi olduğu Lacie markasının Rugged Mini 4TB ürününü sizler için inceledik.

İnceleme: Kingston Canvas React Plus Hafıza Kartı
Filmlerin depolama derdi artıyor
Western Digital’den İçerik Oluşturucular için Yeni Çözüm

Dünyanın en büyük depolama cihazları üreticilerinden Seagate’in sahibi olduğu Lacie markasının Rugged Mini 4TB ürününü sizler için inceledik.

Lacie, tasarımları ile farkını ortaya koyan ve üst seviyede hard disk üreten bir firma. Tasarımları, kullanım özellikleri ve hızı ile fotoğraf severlerin performans ihtiyaçlarına cevap verebileği kesin… Lacie markasının profesyonel kategoride üç ana ürün serisi bulunuyor: Rugged, d2 ve big. Diğer kategorilerdeki ürünleri de inceleyip zaman içerisinde yine sizlerle paylaşacağız. Bu yazımızda sizler için incelediğimiz ürün ise Rugged serisi içerisinde yer alan 4TB mini modeli.

Lacie Rugged - İnceleme: Lacie Rugged Mini 4TBÖncelikle ürünün tasarımından da hemen anlaşılacağı gibi Rugged serisi diğer taşınabilir hard disklere göre oldukça farklı bir ürün. Rugged serisinde hard diskleri kaplayan turuncu bir kauçuk bant bulunuyor. Lacie Rugged Mini 4TB modeli, toza, suya, darbe ve düşmelere karşı dayanıklı bir ürün. Bu hard disk 1.2 metreden düşmeye karşı dayanıklı olarak tasarlanmış. Ayrıca 1 ton basınç altında da cihaz hiçbir hasar almıyor. Yani olur ya yanlışlıkla üzerinden araba ile geçerseniz korkmanıza gerek yok. Sadece bu özellikleri ile bile zorlu doğa koşullarında ve sık seyahat eden fotoğrafçıların ilgisini çekebilecek bir ürün.

Rugged Mini k - İnceleme: Lacie Rugged Mini 4TBUzun bir seyahate çıktığınızı düşünün. Her gece çektiğiniz fotoğrafları yanınızdaki hard diske aktarıyorsunuz ve bir gün aniden hard disk çantanızdan düşüp hasar alıyor ve tüm çektiğiniz fotoğraflar bir anda kayboluyor. Tabi ki böyle bir şeyin kimsenin başına gelmesini istemeyiz. Ancak bu tarz dayanıklı bir hard disk ile kendinizi biraz daha güvende hissedeceğinize eminim. İşte Lacie’de verilerinizin güvenliği için Rugged serisinde öncelikle bu konuya yatırım yapmış. Ürünün dizaynı ise ünlü tasarımcı Neil Poulton tarafından yapılmış.

Rugged Mini k2 - İnceleme: Lacie Rugged Mini 4TBLacie Rugged Mini 4TB modelini hem PC hem de MAC kullanıcıları USB 3.0 bağlantısı ile rahatça kullanabilir. Rugged serisi içerisinde Thunderbolt ve USB-C bağlantılı ürünler de bulunuyor. Bu ürünlerle çok daha yüksek hızda veri aktarımı yapmak mümkün. Ürünün içerisinde yüklü gelen yazılım ile hard diskinize kolayca şifre tanımlayabilir ve otomatik yedekleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: http://www.lacie.com

YORUMLAR

WORDPRESS: 0