İnceleme: SanDisk Extreme PLUS SDHC

Dünyanın en büyük hafıza kartı üreticilerinden SanDisk geliştirdiği yüksek hızlı ve kapasiteli hafıza kartları ile fotoğrafçıların en iyi tanıdığı markalardan biri. Son olarak satışa çıkan SanDisk Extreme PLUS SDHC ve SDXC hafıza kartları da ileri düzey fotoğrafçılar düşünülerek tasarlanmış.

İnceleme: Kingston Canvas React 64GB
İnceleme: MSI PS63 Modern
Tamron 70-200mm f/2.8 Di SP LD IF

Yüksek çözünürlüklü görüntü kaydedebileceğimiz cihazların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Bu da beraberinde yüksek hızlı ve tabi ki daha yüksek kapasitelerde hafıza kartları kullanmamızı getiriyor. Sadece fotoğraf alanında değil, video kaydı konusunda da iyi bir hafıza kartına olan ihtiyaç önemini koruyor.

sndiskplusDünyanın en büyük hafıza kartı üreticilerinden olan SanDisk geliştirdiği yüksek hızlı ve yüksek kapasiteli hafıza kartları ile biz fotoğrafçıların en iyi tanıdığı markalardan biri. Son olarak satışa çıkan SanDisk Extreme PLUS SDHC ve SDXC UHS-I hafıza kartları da ileri düzey fotoğrafçılar düşünülerek tasarlanmış. Yeterli hız, kapasite, güvenlik gibi özellikler ön planda tutularak geliştirilen bu yeni hafıza kartlarını biz de test etme imkanı bulduk. Birkaç farklı fotoğraf makinesi üzerinde kullandık. Özellikle Canon’un henüz piyasaya çıkmamış en yeni DSLR modeli EOS 80D ile birlikte sürekli modunda pek çok çekim yaptık. Makinenin çözünürlük değeri 24 milyon piksel… EOS 80D yeni bir otomatik netlik sistemi kullanıyor ve saniyede 7 kare sürekli seri çekim yapabiliyor. Deklanşörden elimi kaldırmadan, sürekli çekim modunda 40’dan fazla fotoğraf çektim. Hafıza kartına yazması için ekstra bir zaman tanımadan fotoğrafları da anında izleyebildim.

SanDisk Extreme PLUS 32GB SDHC kart ile yaptığımız çekimlerde seri modda hiçbir problem yaşamadık. Bu kartın okuma hızı 80MB/sn, yazma hızı ise 60MB/sn. Bu hızlar hem kayıt hem de aktarım konusunda pek çok fotoğraf severi üzmeyecektir. Pek çok fotoğraf severin düşük hızlardaki hafıza kartları ile sorun yaşadığını biliyorum. Bu yeni seri hafıza kartını hem fotoğraf hem de video çekimlerinde gönül rahatlığı ile kullanabilir, bilgisayar aktarım anında da zamandan tasarruf yapabilirsiniz.

Sınıf 10 ve UHS Hız Sınıfı 3 (U3) video derecelendirmeleri ile sıradan hafıza kartlarına göre daha yüksek bir performans sunan SanDisk Extreme PLUS SDHC ve SDXC UHS-I kartlar, hızlandırılmış minimum sürekli yazma hızları, düşmeleri ve teklemeleri azaltarak kayıt sırasında hiçbir video verisinin kaybolmamasını garanti eder.

Ayrıca en zorlu koşullara dayanacak şekilde tasarlanan ve test edilen tüm kartlar suya, darbeye ve röntgen ışınına dayanıklıdır. Çok düşük ve çok yüksek sıcaklıklarda çalışabilirler, böylece neredeyse her iklim koşulunda mükemmel fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0