Kodak dijital fotoğraf makinesi üretimini durduruyor

Kodak dijital fotoğraf makinesi üretimini durduruyor

Kodak bugün yaptığı bir açıklama ile dijital fotoğraf makineleri, cep video kameraları ve dijital çerçevelerini içeren özel kayıt cihazları işine 2012'nin birinci yarısından itibaren aşamalı olarak son vermeyi planladığını duyurdu. Kodak şu anda mevcut bulunan marka lisans programını genişletecek ve fotoğraf makineleri için lisans sahipleri aramaya başlayacak.

İnsanı Fotoğraflamak Semineri FOKUS’da…
Dikiş makinesi ile fotoğraf çekemedik ama…
ASUS ProArtist Ödülleri’ne sayılı günler kaldı

Kodak bugün yaptığı bir açıklama ile dijital fotoğraf makineleri, cep video kameraları ve dijital çerçevelerini içeren özel kayıt cihazları işine 2012'nin birinci yarısından itibaren aşamalı olarak son vermeyi planladığını duyurdu. Kodak şu anda mevcut bulunan marka lisans programını genişletecek ve fotoğraf makineleri için lisans sahipleri aramaya başlayacak. Bu karara göre Kodak Tüketici İş Kolu, çevrimiçi ve perakende tabanlı fotoğraf baskısı ile masaüstü inkjet baskı hizmetlerini kapsayacak.

Kodak, ilgili tüm ürün garantisi yükümlülüklerini yerine getirmeye, fotoğraf makineleri, cep video kameraları ve dijital fotoğraf çerçeveleri için servis vermeye devam edecek.

Tüketici İş Kolları Başkanı ve Kodak Baş Pazarlama Sorumlusu Pradeep Jotwani şu açıklamalarda bulundu: “Kodak’ın stratejisi, bir süreliğine ürün portföyü, coğrafyalar ve perakende mağazalarındaki katılımımızı azaltarak, kayıt cihazları alanında marjları iyileştirmek oldu. Bugün yapılan duyuru, endüstri trendlerine ilişkin analizlerimize dayanarak bu sürecin mantıksal bir şekilde uzatılmasına işaret ediyor.” 

Kodak’ın devam edecek tüketici ürünleri ve hizmetleri şunlar:

  • Perakende tabanlı fotoğraf kioskları ve dijital kuru laboratuar sistemleri. Şirketin şu anda tüm dünyada kuru laboratuar sistemleri için 100.000'den fazla kiosku ve sipariş istasyonu bulunmaktadır ve bu ünitelerin yaklaşık 30.000'i en popüler fotoğraf paylaşma sitelerine bağlıdır.
  • Kodak tüketici inkjet yazıcıları, tüketicilere yüksek kaliteli çıktılar ve düşük toplam mürekkep değiştirme maliyeti sağlar. Tüketiciler, web bağlantısı olan herhangi aygıtla hemen hemen her yerden Kodak yazıcılarına doküman ve fotoğraf gönderebilirler.
  • Tüketicilerin Facebook albümlerindeki fotoğrafları kullanarak fotoğraf ürünleri almalarını kolaylaştıran Facebook için Kodak uygulamaları.
  • Kodak Gallery (www.kodakgallery.com), önde gelen online dijital fotoğraf ürünleri hizmeti. Kodak Gallery, tüketicilerin fotoğraflarını paylaşmalarına sağlamakta ve insanların fotoğraflarıyla daha fazlasını yapmalarına olanak tanıyan ürün ve yaratıcılık araçları sunmaktadır.
  • Kodak fotoğraf makinesi aksesuarları ve pilleri iş kolları. Bu ürünler tüm fotoğraf makinesi markalarıyla evrensel olarak uyumludur ve akıllı telefonlar için şarj üniteleri gibi diğer tüketici ürünü segmentlerine yayılmaktadır.
  • Tüketiciler, fotoğrafçılar, perakendeciler, fotoğraf banyo ve baskı uzmanları ve profesyonel laboratuarlar için yüksek kaliteli ve yenilikçi ürünler ve çözümler sağlamayı sürdüren geleneksel film çekimi ve fotoğraf kağıdı iş kolu.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0