Küba’nın En Güzel Zamanı Ocak

Tropikal iklimiyle ve Karayip sahilleriyle dikkat çeken adalar ülkesi Küba, kış aylarında içini ısıtmak isteyen Türk seyahat severlerin gözde destinasyonu haline geliyor.

Küba’ya MSC farkıyla…
Trinidad “Zamanın durduğu yer”
Hikaye Şehir: Havana

Kış aylarında soğuktan ve yağışlardan bunalan Türk seyahat severler, tropikal iklimi ve festivalleriyle ünlü Küba’ya akın ediyor. Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın verilerine göre, Küba’ya 2015 yılı Ocak ayında seyahat etmek için yapılan uçak bileti aramaları ciddi bir yükseliş gösteriyor ve seyahat aramalarında Şubat ayına kıyasla Ocak ayı için %82’lik bir artış görülüyor.

IMG 6449 - Küba’nın En Güzel Zamanı Ocak

Tropikal iklimiyle ve Karayip sahilleriyle dikkat çeken adalar ülkesi Küba, kış aylarında içini ısıtmak isteyen Türk seyahat severlerin gözde destinasyonu haline geliyor. Skyscanner’ın verilerine göre, Ocak ayı için Küba’ya yapılan uçak bileti aramalarında Şubat ayına kıyasla %82’lik bir artış görülüyor. 2013 yılına kıyasla bu sene Ocak ayı için Küba’ya yapılan uçak bileti aramalarında %45 artış yaşanması ise soğuktan bunalan Türk seyahat severlerin Küba’ya akın ettiğini gösteriyor.

Küba, ünlü festivalleriyle de farklı kültürleri deneyimlemek isteyen seyahat severlerin tatil merkezi haline geliyor. 6 Ocak’ta başlayan ve 2 Şubat’a kadar süren Cuballet de Invierno Bale Festivalinde, seyahat severler balenin yanında Küba danslarını da izleyip öğrenebiliyorlar. Kölelerin köklere dönüş ruhunu ve özgürlüğünü yüceltmek amacıyla kutlanan Cabildos Festivali ise yerel halkın geleneksel kostümlerle dans ettiği bir sokak şenliğine dönüşüyor. 

Yeni Mesaj
Büyük Mesaj

YORUMLAR

WORDPRESS: 0