Nikon D5500

Nikon, değişken açılı dokunmatik ekrana sahip ilk DX biçimli fotoğraf makinesi olan D5500'ü tanıttı. D5500, hareketli konulardan zorlu, düşük ışıklı ortamlara ve büyük boyutlu baskılardan, kaliteli filmlere kadar her türde çekimler yapmak isteyen yaratıcı fotoğrafçılar için uygundur.

4K Destekli EOS C500
SLR makineni kendin yap!
Nikon’dan orta seviye full frame: D600

Nikon, değişken açılı dokunmatik ekrana sahip ilk DX biçimli fotoğraf makinesi olan D5500'ü tanıttı.

D5500, hareketli konulardan zorlu, düşük ışıklı ortamlara ve büyük boyutlu baskılardan, kaliteli filmlere kadar her türde çekimler yapmak isteyen yaratıcı fotoğrafçılar için uygundur. Fotoğraf makinesinin DX biçimli büyük görüntü sensörü ve 100–25.600 arasını kapsayan ISO aralığı daha önce hiç olmadığı kadar net ve temiz görüntüler yakalamanızı sağlar. Uyumlu bir NIKKOR objektifin sağladığı güçle çok net resimler elde edebilirsiniz. Büyük boyutlu baskılarda veya büyük ekranda görüntülendiğinde bile fotoğraflarınız ve filmleriniz dünyayı sizin gözünüzden kristal berraklığında yansıtır.

D5500 BK 18 55 - Nikon D5500

Önceki modelden çok daha hafif ve ince olan D5500, yeni takviyesiz gövde yapısına ve parmaklarınıza uygun sağlam bir tutucuya sahiptir. Değişken açılı dokunmatik ekran, fotoğraf makinesini bir akıllı telefon gibi kontrol edebilmenizi sağlar. Dahili Wi-Fi sayesinde yüksek kalitedeki fotoğraflarınızı akıllı cihazınız aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

Görüntü bulanıklığını unutun ve dikkat çekici, canlı, zengin ayrıntılara sahip fotoğrarflar  elde etmenin tadını çıkarın. Konu istediğiniz görüntüyü yakalamak olduğunda D5500’ün gelişmiş performansı her zaman mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Özellikle sensör koruyucu filtre (OLPF) olmadan tasarlanan fotoğraf makinesinin görüntü sensörü, NIKKOR objektifi kullanıldığında 24,2 milyon piksel çözünürlükten en iyi şekilde yararlanır ve son derece net ayrıntılara sahip görüntüler elde etmenizi sağlar. 100–25.600 arasındaki ISO aralığı, ışık düzeyinin düşük olduğu ortamlarda bile harika fotoğraflar ve filmler çekmenize olanak tanır. Böylece istediğiniz zaman, istediğiniz yerde çekim yapabilirsiniz. Merkezinde dokuz adet çapraz tip sensöre sahip Nikon'un 39 noktalı otomatik netleme sistemi, konunuz çerçevenin neresinde olursa olsun her zaman hedefte kalır ve 5 kare/sn'lik sürekli çekim hızı sayesinde anlık hareketleri ve yüz ifadelerini anında yakalayabilir. Nikon’un EXPEED 4 görüntü işlemcisi sayesinde yüksek hızlı işlem, gelişmiş kumlanma azaltma ve sorunsuz film kaydı gibi avantajlara sahip olabilir, unutulmaz anları yakalayabilir ve elde ettiğiniz sonuçlarla daha fazlasını yapabilirsiniz.

Sezgilerinizi izleyin

Dokunmatik ekran kontrolü, değişken açılı sanatsal çekimler ve dahili Wi-Fi sayesinde, D5500 yaratıcılığınızı aşmanızı sağlar. Kendi bakış açınızı yansıtmak için değişken açılı ekranı yatırmanız, eğmeniz veya döndürmeniz yeterlidir. Netlemek, çekim yapmak veya diyafram, ISO ve deklanşör hızı gibi ayarları belirlemek için hassas dokunmatik ekrana dokunun. Resimler arasında gezinmek için kaydırın veya izleme sırasında yakınlaştırmak ya da uzaklaştırmak için ekranın üzerinde parmaklarınızı kıstırın. Beğendiğiniz resimleri bulun ve bunları dahili Wi-Fi işleviyle paylaşın: Fotoğraflarınızın etkileyici kalitesi uzun süre akıllardan çıkmayacak. Parmağınızla kaydırarak temel ayarları belirlemenizi sağlayan Dokunmatik Fn işlevi sayesinde vizörü kullanarak çekim yaparken bile fotoğraf makinesinin dokunmatik kontrol seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Dokunmatik Fn işlevine netleme noktası, AF alanı modları, diyafram ve ISO duyarlılığı gibi sekiz adede kadar ayar atanabilir. Ayrıca Wi-Fi işleviyle fotoğraf makinesini, bağlı bir akıllı cihazla uzaktan kontrol edebileceğinizi unutmayın: Değişken açılı ekran ve kaliteli görüntü sayesinde özçekimleriniz kendi resmim moduyla çektiğiniz harika fotoğraflara dönüşür. 

D5500 BK 18 55 LCD - Nikon D5500

Yaratıcı esneklik

D5500, yaratıcı fikirlerinizi hayata geçirmenizi sağlayan güçlü bir araçtır. Video kaydetmek istediğinizde, D Film işlevi 50p/60p'ye kadar olan kare hızlarında düzgün, ince detaylı Full HD video klipler kaydeder. Filmler için üstün performans ve keskin netleme sunan bu fotoğraf makinesi, sadece özel video kayıt düğmesine basılmasıyla kayda başlar. Fotoğraf çekerken tam netlik elde etmek için vizörden bakarken konunuzu gecikme olmadan veya dikkatiniz dağılmadan gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. D5500, daha rahat bir çekim işlemi sunmak için gözünüzü vizörden uzaklaştırdığınızda çektiğiniz resmi LCD ekranda otomatik olarak görüntüler. Fotoğrafını çektiğiniz konunun görünümüne ince ayar yapmak isterseniz, Nikon’un ikinci nesil Picture Control özelliği sayesinde durağan resim veya video çekerken keskinleştirme, kontrast, parlaklık, renk ve doygunluk seçenekleri üzerinde tam denetim sağlayabilirsiniz. Çekimden sonra rötuş yapmanıza olanak sağlayan ve hem parlak noktalardaki hem de gölgelerdeki tüm ayrıntıları ve zengin ton bilgilerini koruyan Düz ayarı da dahil yedi mod arasından seçim yapabilirsiniz.

Temel Özelliklerin Özeti:

* Yüksek çözünürlük: 24,2 milyon piksel DX biçimli sensör, OLPF'siz

* Üstün düşük ışık performansı: ISO 100–25.600

* Değişken açılı ekran: Geniş 8,1 cm (3,2 inç) Geniş resim açılı ve 1.037k nokta yüksek çözünürlüklü LCD ekran

* Hassas dokunmatik ekran: Netlemek, çekim yapmak veya diyafram, ISO ve deklanşör hızı gibi ayarları belirlemek için dokunun

* Dokunmatik Fn işlevi: Vizörü kullanarak çekim yaparken parmağınızla kaydırarak temel ayarları kolay bir şekilde yapabilirsiniz

* Dahili Wi-Fi: Uyumlu bir akıllı telefon veya tablet aracılığıyla etkileyici fotoğraflar paylaşın

* Modern tasarım: Takviyesiz gövde yapısı ve sağlam tutucu. Yaklaşık 124x97x70 mm'lik boyutuyla, bu fotoğraf makinesi yalnızca 420 g ağırlığındadır (pil ve hafıza kartı olmadan)

* 39 noktalı AF sistemi: Merkezde dokuz adet çapraz tip sensör

* Gelişmiş kontrast ölçümlü AF: Canlı Görüntü çekiminde D5300'den %20 daha hızlı

* Hızlı ve güçlü EXPEED 4 görüntü işleme sistemi

* Maksimum 5 fps hızında sürekli çekim

* Full HD filmler: 1080/50/60p ve Full HD/60p çıkışı destekler

* Picture Control 2.0: İstediğiniz şekilde fotoğraf veya film çekmenizi sağlayan değerli araçlar. Maksimum dinamik aralık için yeni Düz ayarını içerir

* Dahili stereo mikrofonu: Nikon’un ME-1 Stereo Mikrofonu ile uyumlu

* Vizör: Yaklaşık 0,82x büyütme ile yaklaşık %95 çerçeve alanı

YORUMLAR

WORDPRESS: 0