Nikon 300mm f/4E PF ED VR

Nikon yeni AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR objektifini duyurdu. Basamaklı Fresnel elemanı ile donatılan ilk F objektif yuvalı NIKKOR olan bu yüksek performanslı objektif, kompakt gövde dengesini, telefoto menzilini ve üstün görüntü kalitesini bir arada sunuyor.

Petzval Lens Yeniden Doğdu
Olympus M.Zuiko ED 300mm f/4 IS Pro
Sony’den Power Zoom Yetenekli 18-110mm

Nikon yeni AF-S NIKKOR 300mm f/4E PF ED VR objektifini duyurdu. Basamaklı Fresnel elemanı ile donatılan ilk F objektif yuvalı NIKKOR olan bu yüksek performanslı objektif, yüksek kompakt gövde dengesini, telefoto menzilini ve üstün görüntü kalitesini bir arada sunuyor.

AFS 300 - Nikon 300mm f/4E PF ED VR

Performans ve taşınabilirliği bir arada sunan telefoto objektif arayışında olan fotoğrafçılar yeni NIKKOR 300mm f/4'ü çok sevecekler. Spor ve vahşi yaşam çekimleri için olduğu kadar seyahat çekimleri ve dar, detay odaklı portreler için de ideal olan bu NIKKOR, çantanızı doldurmak yerine kareleri doldurmanın akıllı yoludur. Basamaklı Fresnel (PF) objektif elemanının kullanımı objektifin boyutunu ve ağırlığını fark edilir derecede azaltırken, f/4 maksimum diyafram, 300 mm odak uzaklığı ve etkileyici VR teknolojisi harikulade sonuçlar elde edilmesini sağlar. Çeşitli koşullarda çekim için tasarlanan flor kaplama, resim kalitesinden ödün vermeden suya, toza ve toprağa karşı etkin koruma sağlar.

SPORT modu

Nikon'un Titreşim Azaltma (VR) teknolojisi, 4,5 duraklamaya kadar daha yavaş etkileyici çekim hızlarına ulaşmanızı mümkün kılar ve yepyeni SPORT VR modu sayesinde hızlı hareket eden konuları inanılmaz bir netlikle takip edebilirsiniz. Hızlı hareket eden konular çekilirken sabit bir vizör görüntüsü sağlayacak biçimde tasarlanan SPORT modu, VR kapalıyken karşılaşacağınıza benzer bir sürekli çekim kare hızına ve azaltılmış bir enstantane gecikme süresine olanak sağlar.

Yeni optik tasarım

Yeni NIKKOR 300mm f/4 basamaklı Fresnel (PF) objektif elemanına sahip ilk F objektif yuvalı üründür. Nikon tarafından geliştirilen basamaklı Fresnel elamanı, renk sapmasını telafi etmek için fotoğraf kırınımını etkili bir şekilde kullanır: Böylece yüksek kalitede sonuçlar elde etmek için gerekli objektif elemanlarının sayısı ciddi oranda azalır ve objektif mükemmel derecede kompakt ve hafif olarak üretilebilir. Buna ek olarak, Nikon'un ED camı keskinlik sağlarken, asferik objektif elemanı istenmeyen dağılımı kontrol eder, Nikon'un yansıma önleyici Nano Kristal Kaplaması da gölgelenme ve parlamayı en aza indirir.

Yalnızca 755 g ağırlığında olan NIKKOR 300mm f/4, önceki nesillere kıyasla ciddi oranda daha küçük ve daha hafiftir. İster yorulmadan daha fazla yerde fotoğraf çekmek istiyor olun, ister tripod kullanmadan telefoto çekme amacına sahip olun, isterseniz de çekim şartlarının gerektirmesi durumunda kullanmak üzere telefoto objektif taşımayı planlıyor olun, bu objektif size tüm seçenekleri ve sonuçları bir arada sunar. Çeşitli koşullarda çekim yapmak için tasarlanan bu objektif, dayanıklılığı iyileştiren ve yüzeye zarar vermeden camları temizlemeyi kolaylaştıran flor kaplamasına sahiptir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0