Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

Sigma’nın Sports ürün grubunun yeni üyesi, geniş aralığa sahip hiper-tele zoom objektif Türkiye distribütörü Fotopro tarafından satışa sunuldu. Sports serisinden satışa sunulan Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM ile ilgili tüm detaylar burada...

Sigma 50-100mm f/1.8 DC HSM Art
Sigma 20mm f/1.4 DG HSM
Sigma 24-35mm f/2 DG HSM Art

Sigma’nın Sports ürün grubunun yeni üyesi, geniş aralığa sahip hiper-tele zoom objektif Türkiye distribütörü Fotopro tarafından satışa sunuldu.

pphoto 150 600 5 63 s014 vertical - Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

Toza ve su sıçramalarına karşı dayanıklı, tüm odak noktalarında zoom kilidi, kolay kumanda edilen manuel netlik anahtarı, geliştirilmiş otomatik netleme, 600 mm'ye ulaşan tele, yüksek optik performans ve minimum renk saçılması, kullanımı başlıbaşına bir zevk haline getiren üretim kalitesi. Teleobjektifler genellikle zorlu koşullarında kullanıldığından, bu modelde tüm performans artırıcı nitelik ve özellikler üst düzeyde biraraya getirilmiş, aksiyon yakalama potansiyeli ve yüksek görüntü kalitesi öne çıkarılmıştır. Taşınabilirlik ve dayanıklılık ise üst düzeydedir. Esnek kullanım özellikleri sayesinde daha farklı koşullarda ve farklı konuların görüntülenmesinde kullanılabilirken, yüksek optik performansı fotoğrafçıların ifade gücünü kesinlikle artıracaktır. 

Özellikler:

1. Sports ürün grubunun temsil ettiği yüksek optik performans

Bu objektifin yapısında geçirgenlik ve kırılma özellikleri fluorit cama eşit olan 2 adet FLD ve 3 adet SLD (Special Low Dispersion / Özel Düşük Saçılımlı) cam mercek yer aldığından renk saçılması olabilecek en düşük düzeye düşürülmüştür. Özellikle 600 mm'ye yakın değerlerde diyafram kısıldığında belirebilecek renk dağılmaları, FLD mercekler dahil özel tasarım sayesinde ortadan kaldırılmıştır.

adnana2 - Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

2. Dayanıklılığı artırılmış üst düzey profesyonel ürün

Bu ürün, zorlu koşullarla başedebilmesi için toza ve su sıçramasına karşı dayanıklı olarak üretilmiştir. Yağmur gibi olumsuz ortam koşullarında çalışmak durumunda olan profesyonel fotoğrafçıların yüksek beklentileri böylece karşılanmış olur.

Herhangi bir odak uzaklığı değerinde kilitlenebilen zoom halkası

Yeni zoom kilidi, zoom halkasının herhangi bir odak uzaklığı değerinde kilitlenebilmesine izin verir. Böylece objektifin yukarı ya da aşağı doğru eğiminde istikrarlı çerçeveleme elde edilir. Uzun pozlamalar için de yararlıdır.

Su ve yağ tutmayan özel kaplama ile olumsuz koşullarda endişesiz çekimler

Ön ve arka merceklerin dışarı bakan yüzeylerinde su ve yağ tutmayan özel bir kaplama kullanılmıştır. Böylece, en olumsuz koşullarda bile bakım ve temizlik çok kolaydır. Damlacık ve lekeler kolaylıkla silinir.

İki farklı manuel netlik seçeneği

AF ve MF seçeneklerine ek olarak MO (Manual Override / Geçici Manuel) seçeneği eklenmiştir. Bu konumda, netlik halkasının hareket ettirilmesi ile gövde üzerinde AF seçildiği halde geçici olarak manuel netlik yapılabilir. İsteğe bağlı SIGMA USB DOCK kullanılarak manuel netliğe geçişteki eşik duyarlık değeri değiştirilebilir.

Üçayak bileziğinde yeni tasarım

600 mm'ye kadar çıkabilen böyle bir hiper-zoom büyük olasılıkla tekayak (monopod) veya üçayak üzerinde kullanılacaktır. Üçayak bileziğinin yeterince geniş ve güçlü olması sağlanırken, 90° dönüşlerde tıklayan duraklar oluşturulmuştur. Böylece yatay – dikey çerçeveleme geçişleri kolaylaşır. Birlikte gelen omuz askısının kullanılması ile, taşıma sırasında gövde bağlantısına aşırı yük binmesinin önüne geçilir.

Hızlı zoom-in / zoom-out

Objektifin ön ucunda, değişen çekim koşullarında tutma şekli değiştirilmeden kolaylıkla zoom yapılmasına olanak tanıyan bir tasarım kullanılmıştır. Böylece görüş açısı çok kısa sürede değiştirilebilir.

adnana - Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

3. Aksiyon yakalamaya yönelik tasarım sayesinde, hayal ettiğinden azına razı olmayan fotoğrafçıları kesinlile tatmin edecek bir objektif

Yatay ve dikey pan sırasında sarsıntıya karşı mükemmel dengeleme

OS sistemine bir ivmeölçer (accelerometer) eklenerek çok yüksek doğrulukta çalışması sağlanmıştır. OS Mod 1, genel amaçlıdır. Mod 2 ise pan tekniğinin kullanıldığı, otomobil yarışı vb. konuların çekiminde etkilidir. İvmeölçer, objektifin yatay ve dikey akslardan hangisinde hareket ettiğini algılayarak OS sisteminin hareket netsizliğini çok daha etkili bir biçimde azaltmasını sağlar.

Daha sessiz, daha hızlı AF

HSM (Hyper Sonic Motor) yüksek hızda ve sessiz otomatik netleme yapılmasını sağlar. Otomatik netleme algoritması daha da geliştirilmiştir ve önceki modellere kıyasla kesintisiz AF (AF-C) yaklaşık %5 daha hızlı çalışır.

Sigma USB DOCK ile kişiselleştirme olanağı

Objektif yazılımının (bellenim) güncellenmesi, odaklama kalibrasyonu, manuel netlik kıstaslarının değiştirilmesi, izin verilen netlik aralığı ve netlik halkasının hareket ettirilmesi ile manuel netliğe geçiş süresi gibi parametrelerin kullanıcı tarafından ayarlanması için USB kapısından bilgisayara bağlanabilen isteğe bağlı özel bir adaptör ve özgün bir yazılım (SIGMA Optimization Pro) geliştirmiştir. Kişiselleştirme ayarları arasında AF hızı ve OS operasyon modu (dinamik izleme, standart ve orta düzey dinamik izleme) de bulunmaktadır.

4. Yeni nesil tele-konvertörler ile uyumlu

F8'e kadar etkili AF

Bu objektif, 2014 yılı içinde pazara sunulacak olan isteğe bağlı yeni nesil tele-konvertörler ile birlikte kullanılabilir. Objektife SIGMA TELE CONVERTER TC-1401 veya SIGMA TELE CONVERTER TC-2001 eklendiğinde ortaya MF 210-840mm F7-9 veya MF 300-1200 F10-12.6 hiper-tele zoom objektif çıkar.

150mm - Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

200mm - Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

300mm - Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

400mm - Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

500mm - Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

600mm - Sigma 150-600mm f/5-6.3 DG OS HSM Sports

Teknik Özellikler:

Objektif yapısı: 24 mercek, 16 grup

En kısık diyafram değeri (geniş açı): F22

Filtre çapı: 105mm

Görüş açısı (35mm): 16,4° – 4.1°

Minimum netlik uzaklığı: 280cm

Boyutlar (Çapxuzunluk): 121mm x 290,2mm

Diyafram bıçak sayısı: 9 (kavisli diyafram)

Maksimum büyütme oranı: 1:5

Ağırlık: 2,860 gram

YORUMLAR

WORDPRESS: 0