Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED

Nikon, AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED'yi piyasaya sunarak hızlı FX biçimli f/1.4 prime objektifi serisine yeni bir model daha ekledi.

Canon üç objektifini yeniledi
Nikkor Z 400mm f/2.8 TC VR S
Tokina atx-i 100mm f/2.8 FF Macro

Nikon, AF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED'yi piyasaya sunarak hızlı FX biçimli f/1.4 prime objektifi serisine yeni bir model daha ekledi. Piyasadaki f/1.4 maksimum diyaframlı tek 105 mm otomatik netleme objektifi olan bu ürün, Nikkor serisine heyecan verici bir yenilik katıyor. Portre çekimleri ve modada sanatın sınırlarını zorlamak isteyen profesyonel fotoğrafçılar, olağanüstü estetik denetimin keyfini çıkarabilecek.

AFS 105 1 - Nikon AF-S Nikkor 105mm f/1.4E EDAF-S Nikkor 105mm f/1.4E ED, Nikon'un ünlü Nikkor 105mm f/2.5 objektifinden devraldığı mirasın hakkını veriyor. Fotoğrafçılar ister ortamdaki ışığı kullanarak ister stüdyoda çalışıyor olsun, yepyeni optik yapı sayesinde uçtan uca keskinlik ve göz alıcı ışık noktaları elde edebilir. 105mm odak uzaklığı ve 1 metre en kısa netleme mesafesi sayesinde, kadrajın tamamını doldurduğu için kırpılmasına gerek kalmayan portre çekimleri yapılabilir. Tam açık diyaframla eşsiz bir çekim performansı sunan bu ürünle diyafram tam açıkken çekim yapılırken bile konular kusursuz bir netlikte resmedilir.

Portre modunda her zaman en iyi performans için Nikon mühendisleri çerçevenin dış bölgelerindeki çözünürlüğe çok önem verdi. Bunun sonucunda da Sagital saçılma parlaması etkin bir şekilde minimuma indirilerek, noktasal ışık kaynaklarının resmin kenarlarında bile minik yuvarlak noktalar olarak görünmesi sağlanmıştır. Kenarlardan düşen ışık kontrol edilerek netleme sonsuza ayarlanmışken maksimum diyaframda yapılan çekimlerde bile parlaklık çerçevenin tamamında korunur. Benzersiz optik tasarım sayesinde, pürüzlü kenarları olmayan ışık noktaları elde edilmesi için görüntü bulanıklaşmasının yoğunluğunda yumuşak bir geçiş sağlanır. Görüntüler, gerçekten hatırlanmaya değer bir derinlik ve boyutla resmedilir.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0