Nikon D610 geliyor

Nikon D610 geliyor

Nikon, full frame-FX format (tam çerçeve) DSLR fotoğraf makinesi D610’u duyurdu. Geçen yıl satışa sunulan D600 modelinin bazı iyileştirmelerle geliştirildiği yeni D610, 24.3 milyon piksellik FX format CMOS sensör kullanıyor.

Nikon 1’e J.W. Anderson imzası
Nikon, Galatasaray’a sponsor oldu!
The One: Nikon 1 Serisi

Nikon, full frame-FX format (tam çerçeve) DSLR fotoğraf makinesi D610’u duyurdu. Geçen yıl satışa sunulan D600 modelinin bazı iyileştirmelerle geliştirildiği yeni D610, 24.3 milyon piksellik FX format CMOS sensör kullanıyor. EXPEED 3 görüntü işlemcisi ile daha hızlı ve sorunsuz görüntüler alınmasına imkan tanıyan D610’un çekim hızı da D600’e göre artırılmış. Saniyede 6 kare çekim hızına sahip olan D610, 100-6400 ISO aralığına (50-25600’ çıkabilir) sahip.

D610 - Nikon D610 geliyor

Gerektiğinde daha sessiz

Her tür çekim koşulu için tasarlanan Nikon D610, hareketli görüntüleri kolayca yakalıyor ve gerektiğinde neredeyse tamamen sessiz çekim yapmayı mümkün kılıyor. Önceki modelinden daha hızlı olan Nikon D610, FX ve DX biçimlerinin ikisinde de saniyede 6 kareye (6 fps) kadar çekime imkan veriyor. Sessizliğin şart olduğu durumlarda Nikon'un yeni Sessiz Deklanşörlü arka arkaya çekim modu, fotoğraf makinesinin ayna çevirme mekanizmasının sesini azalttığından yaban yaşamı gibi yakalaması zor konuların 3 fps'ye kadar hızda çekimi daha kolay oluyor

Yüksek duyarlılıklı otomatik netleme sistemi Nikon D610’un Multi-CAM 4800 39 noktalı AF sistemi, Nikon’un amiral gemisi D4'ten miras aldığı ve her ışıkta yüksek kalitede konu çekimlerine olanak veren AF duyarlılığı ile gurur duyuyor. f/8'e kadar kombine açık diyaframlı objektiflerle uyumlu ve -2 EV'ye (ISO 100) kadar duyarlı AF sistemi ay ışığında bile keskin çekimler elde ediyor. Kapsama alanı 9, 21 ve 39 noktalı ayarlarla bağımsız olarak seçilebiliyor ya da değiştirilebiliyor ve dinamik alan AF ve 3D-izleme gibi AF modları, hareketleri ne kadar öngörülemez olursa olsun en küçük nesnelerde bile netlemeyi sürdürüyor. Gözünüzü vizörden ayırmadan AF modlarının AF-A, AF-S ve AF-C gibi basitleştirilmiş seçimi de mümkün.

2.016 piksel RGB sensör ile Gelişmiş Sahne Tanıma: Nikon D610’un Gelişmiş Sahne Tanıma sistemi üzerinde, her sahneyi olağanüstü kesinlikte titizlikle analiz eden Nikon’un ünlü 2.016 piksel RGB ölçüm sensörünü taşıyor. İnsan yüzlerini optik vizöründen çarpıcı kesinlikte algılayabiliyor ve bir sahnenin renklerini ve parlaklığını benzeri görülmemiş duyarlılıkta tanıyabiliyor Bu düzeydeki ayrıntılı sahne analizinden, daha doğru bir otomatik netlemeyi desteklemek amacıyla yararlanılıyor; otomatik pozlama ve i-TTL flaş pozlaması ile zengin çeşitlilikte kompozisyonlar ve ışık koşulları elde ediliyor.

Zaman aralıklı çekim: Ayrıntılı hesaplama ve düzenlemelere gerek kalmadan basit menü işlemleri aracılığıyla zaman aralıklı çekimler oluşturma. Görüntüleri kolayca film dosyaları olarak kaydetme ve normalden 24 ila 36.000 kez daha hızlı izleme hızlarında yavaş hareketleri hızlı izleme modunda gösterme.  Deklanşörü ön ayar aralıklarında tetiklemek için aralıklı çekim kullanma.

HDR (Yüksek Dinamik Aralık) modu: Deklanşöre tek basışta bir tane fazla pozlanmış bir tane de eksik pozlanmış çekim yapar. Tam doygunluk ve ton geçişi içeren farklı bakışlar yakalamak için bu aralık ±3 EV'ye kadar genişletilebilir ve böylece daha doğal bir görüntü için iki pozlamanın buluştuğu kenarın düzgünlüğü ayarlanabilir.

D610 back.low  - Nikon D610 geliyor

Picture Control: Keskinlik, doygunluk ve renk gibi parametrelerle oynayarak fotoğraf ve videolarınızın görünüşünü özelleştirin. Bu özelliğe özel düğmesiyle de doğrudan erişilebilir.

Sahne modları: Her zaman mükemmel sonuçlar elde etmek için deklanşör hızı, ISO ve diyafram gibi ayarları iyileştiren 19 sahne modu. Hızla kaliteli kareler yakalamak için ideal bir yol.

Makine içi düzenleme: Menüler bir dizi yararlı özelliğin yanı sıra D-Lighting, RAW işleme ve yeniden boyutlandırma seçeneklerini ve aynı zamanda kırmızı göz düzeltme ve renk dengesi için kapsamlı seçenekleri içerir. Filtre efektleri ise Gök ışığı, Ekranlar arası, Minyatür efekti, Renkli hatlar ve Seçici renktir. Hızlı rötuş yapma seçenekleri dağılma kontrolünü, perspektif denetimini, dikleştirmeyi ve balık gözü kopyasını içerir. Film kliplerinin daha verimli kaydedilebilmeleri için başlangıç ve bitiş noktalarının belirlenmesini sağlayan bir film düzenleme özelliği de vardır.

Kare hızları: Full HD (1080p) filmler 30p, 25p ve 24p'de ve 720p'deyken 60p, 50p ve 25p seçenekleriyle kaydedilebilir. Full HD film klipleri yaklaşık 29 dakika 59 saniyeye kadar uzunlukta olabilir.

Çoklu alan modu: FX ve DX biçimlerinin ikisinde de Full HD (1080p) yapılabilen kayıt, yüksek bir ifade özgürlüğü sağlar.

Wi-Fi: Nikon’un isteğe bağlı WU-1b Kablosuz Mobil Adaptörü görüntülerin doğrudan herhangi bir akıllı telefon ya da tablete aktarılmasına olanak verir ve fotoğraf makinesinin akıllı cihaz aracılığıyla uzaktan kontrol edilmesini sağlar. Yüksek kaliteli görüntüleri kolayca paylaşmak, çekimleri büyük ekranda izlemek veya kendi resimlerinizi tam çerçeve çekmeyi denemek için bu mükemmel bir yoldur.

Hassas 8 cm (3,2 inç), yakl. 921k-nokta, geniş görüntüleme açılı, otomatik ekran parlaklığı kontrollü LCD monitör: Geniş renk reprodüksiyon kapasitesiyle parlak ve net görüntü izleme sağlar. LCD parlaklığı izleme ortamına göre otomatik olarak ayarlanır.

Cam prizma optik vizör: Yaklaşık %100 çerçeve alanlı ve 0,7x büyütmeli (sonsuzda 50 mm f/1,4 objektif, -1,0m-1).

Çift eksenli elektronik sanal ufuk: Fotoğraf makinesinin hem yatay düzleme göre konumunu hem de eğimini (öne veya arkaya doğru dönüşünü) LCD ekranla veya vizörden kontrol etmenizi sağlayarak çekimin düzgün yapılmasını kesin olarak doğrular.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0