Fotolia Instant Başlıyor

Akıllı cep telefonu, sosyal medya ve cep telefonu kullanımdaki yeni eğilimlere karşılık verebilmek için, mikrostok ajansı Fotolia akıllı cep telefonları için tasarlanmış yeni bir mobil uygulamayı ve koleksiyonu hayata geçiriyor.

Olympus Görüntüleme İşini Devrediyor
iPhone ile çekilen makro fotoğraflar yarışıyor
Fotoğraf Dergisi’nin 149. sayısı yayında…

Akıllı cep telefonu, sosyal medya ve cep telefonu kullanımdaki yeni eğilimlere karşılık verebilmek için, mikrostok ajansı Fotolia akıllı cep telefonları için tasarlanmış yeni bir mobil uygulamayı ve koleksiyonu hayata geçiriyor. iPhone4 ve üst modelleri için olan bu yeni uygulama ile Fotolia Instant özenle seçilmiş, yeni anlık fotoğraflar sunuyor. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde doğrudan akıllı telefonları ile çektikleri fotoğrafları Fotolia’ya yükleyebilirler.  

fotoliaapp - Fotolia Instant Başlıyor

Fotolia Instant ile iPhone fotoğrafçıları akıllı telefonlarıyla fotoğraflar çekebilir, bunları filtreleyebilir, etiketleyebilir ve doğrudan Fotolia’ya yükleyebilir. Yeni bir filtre ve pozlama kontrolü sayesinde Instant uygulaması kullanıcılarına görüntü kalitesinden ve çözünürlükten ödün vermeden daha iyi, daha estetik çekimler yapma imkanı sağlar.

Instant Collection’da sunulan fotoğraflar, tıpkı Fotolia’da sunulan diğer fotoğraflar gibi aynı kalite ve estetik nitelikleri karşılamalıdır, aynı zamanda telif hakları ve fikri mülkiyet konusunda Fotolia’da belirtildiği üzere yasal sorumluluğunu yerine getirmelidir. Fotolia Instant uygulaması Model İzin Belgesinin web sayfasına yüklenmesini doğrudan akıllı cep telefonuyla gerçekleştirerek fotoğrafçıların işini kolaylaştırıyor böylece süreci daha kolay ve verimli kılıyor.

Instant Collection’da daha çok spontan ve anlık görünümlü resim özelliğini taşıyan eserlere yer verilecek. Fotolia CEO'su ve kurucu ortağı Oleg Tscheltzoff: “Sosyal medyadaki artış ve akıllı cep telefonları kamerasında kat edilen bu sürekli iyileşme; spontane ve acil bir ikonografik kültürün doğmasına sebep olmuştur. Bu eskisine kıyasla daha az sabit ve biçimlendirilmiş” diyor. “Akıllı telefonlardaki fotoğraf paylaşım uygulamalarının göstermiş olduğu bu inanılmaz başarı gösteriyor ki toplumumuz samimi ve spontan anları paylaşmayı seviyor.”

Apple Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Fotolia Instant uygulaması ayrıca önümüzdeki aydan itibaren Android için de hizmetinizde olacak. iPad uygulaması da kısa süre sonra sunulacak. Bu sayede kullanıcılar Fotolia görsel arşivinde arama yapabilir ve bu fotoğrafları doğrudan aygıtına veya Dropbox’una indirebilir.

iPhone uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz: https://itunes.apple.com/tr/app/fotolia-instant/id674978883?mt=8

YORUMLAR

WORDPRESS: 0