Olympus XZ-2

Olympus XZ-2

Olympus Photokina 2012’de pek çok yeni ürün duyurusu yaptı. Tanıtılan yeni ürünler içerisinde yeni kompakt makinesi XZ-2, f/1.8-2.5 diyafram değeri ile dikkat çekiyor. 12 milyon piksel çözünürlüğü 1/1.7 inçlik CMOS sensör ile sağlayan XZ-2, “sensör shift” teknolojisi ile sarsıntıları en az düzeye indiriyor.

Lomography Lomo’Instant
Sony, yeni vlog kamerası ZV-1 II’yi duyurdu
Panasonic DMC-CM10

Olympus Photokina 2012’de pek çok yeni ürün duyurusu yaptı. Tanıtılan yeni ürünler içerisinde yeni kompakt makinesi XZ-2, f/1.8-2.5 diyafram değeri ile dikkat çekiyor.

XZ 2 black - Olympus XZ-2

12 milyon piksel çözünürlüğü 1/1.7 inçlik CMOS sensör ile sağlayan XZ-2, “sensör shift” teknolojisi ile sarsıntıları en az düzeye indiriyor. RAW dosya formatını destekleyen makine, 28-112mm (4x) optik zoom performansına sahip. 3 inçlik LCD ekranı ise yukarı ve aşağı hareket edebiliyor. Full HD video kaydı yapabilen XZ-2’nin gelişmiş pek çok özelliği daha bulunuyor.

DI XZ 2 black - Olympus XZ-2

Sıradışı görüntü kalitesi

Hem yüksek çözünürlüklü videolar hem de müthiş fotoğraflar için, XZ-2 bir kompakt için dikkat çekici bir görüntü kalitesi sunar. 1:1.8-2.5 süper parlak, 4x geniş-açı i.ZUIKO DIGITAL lens çok az seviyede gölgelenme ve parlama ile saf bir ışık toplama aracı olarak iş görür. 1cm'den makro çekimlerden manzara fotoğraflarına kadar, XZ-2 Olympus'un 70 yıllık tecrübesini fotoğrafçıya sunar. Sınıfında en geniş alana sahip olan 1/1.7 inç'lik CMOS görüntü alıcı i.Zuiko lensi tamamlar. Sıradan kompaktların tersine, XZ-2 ile kullanıcı alan derinliğini değiştirebilir, arkaplanı istediği gibi bulanıklaştırabilir. TruePic V görüntü işlemci sayesinde sadece SLR'larda bulunan görüntü kalitesi bir cep telefonundan biraz daha büyük olan XZ-2 tarafından sağlanır.

Düşük ışık performansı

Lens, işlemci ve görüntü alıcının birleşimi XZ-2'in hem video hem fotoğraflarda düşük ışıklandırmalı ortamlardan köşeden köşeye keskin ve en yüksek görüntü kalitesine ulaşılmasına olanak verir. Normal bir 14 milyon piksellik görüntü alıcı ile karşılaştırıldığında, 12 milyon piksellik XZ-2 görüntü alıcısının ışık alan bölümleri 2 kat daha geniştir. Üstün görüntü sensörü, ultra-parlak lens, Çift Bulanıklık Önleyici, ISO 12800 hassasiyet ve AF illuminator ile kullanıcılar karanlık ortamlarda flaş kullanmadan en doğal fotoğrafları çekebilirler.

XZ-2 yaratıcılığı serbest bırakır. Kendine güvenen kullanıcılar için, lens üzerinde kontrol halkası ve menü halkası manuel çekim modlarını (P/A/S/M) tamamlar. Diğer farklı opsiyonlar ise RAW formatında çekim, Çoklu oran ve HD Videolara da uygulanabilen Sanat Filtreleri, süper makro, kablosuz flaş kontrolu ve yüksek hızda odak izlemedir.

Öne Çıkan Özellikler:

Görüntü Kalitesi

•          1:1.8-2.5 super-parlak 4x wide i.ZUIKO DIGITAL zoom lens

(28-112mm) makrodan sonsuza kadar en yüksek görüntü kalitesi

•          12 Milyon piksel 1/1.7” BSI CMOS yüksek hassasiyet görüntü alıcı

•          Çift Görüntü Sabitleme (Mekanik ve Dijital)

•          TruePic V görüntü işlemcisi

•          1080p Full HD Video

•          3.0” Hareketli (920.000 Piksel) Dokunmatik LCD Ekran

•          P/A/S/M Manuel Ayarlar

•          Live Guide ve i-Auto özelliği

•          Lens halkası ve menü halkası

•          SD memory card desteği (FlashAir, Eye-Fi, SDHC ve SDXC, UHS-1 uyumlu)
 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0