Panasonic Lumix GH3

Panasonic Lumix GH3

Panasonic, GH serisindeki yeni aynasız fotoğraf makinesi Lumix GH3’ü Photokina’da duyurdu. Panasonic’in şimdiye kadar geliştirdiği en güçlü ve esnek kullanımlı DSLM (Digital Single Lens Mirrorless) fotoğraf makinesi Lumix GH3, 550 gram ağırlıktaki kompakt gövdesindeki 16.05 milyon piksel Live MOS sensörü ve güçlü Venus Engine görüntü işlemcisiyle dikkat çekiyor.

Canon EOS M6
Sony Alpha 1
Panasonic Lumix GF3’ü Roma’da Test Ettik

Panasonic, GH serisindeki yeni aynasız fotoğraf makinesi Lumix GH3’ü Photokina’da duyurdu. Panasonic’in şimdiye kadar geliştirdiği en güçlü ve esnek kullanımlı DSLM (Digital Single Lens Mirrorless) fotoğraf makinesi Lumix GH3, 550 gram ağırlıktaki kompakt gövdesindeki 16.05 milyon piksel Live MOS sensörü ve güçlü Venus Engine görüntü işlemcisiyle dikkat çekiyor.

Panasonic DMC GH3 H - Panasonic Lumix GH3

Yeni geliştirilen sensörüyle 1080 50p Full HD çözünürlükte AVCHD formatında 28 Mbps bit oranında veya 72 Mbps bit oranında ALL-I formatlı video kaydı yapılabiliyor. Standart olarak ISO 200 – 12800 aralığında ISO değerlerinin yanı sıra ISO 125 – 25600 değerlerinin de kullanılabildiği yeni GH3 düşük ışık koşullarında bile yüksek sinematik kalitede videolar sunuyor. İster bir röportaj, ister aksiyon sahnesi çekiyor olun MP4, MOV ve AVCHD gibi esnek format seçenekleriyle videolarınızı hızlı ve kolayca düzenlemek ve aktarmak artık sorun olmaktan çıkıyor. Ayrıca yeni eklenen sıkıştırmasız ALL-I (All indexed) video seçeneğiyle artık video kalitesinden ödün vermeyeceksiniz. Sürekli AF, AF Takibi ve Yüz Tanıma AF modlarının tümünün video kaydında kullanılabilmesi de odağın hareket etse bile obje ya da yüzde korunacağı anlamına geliyor.

Profesyonel video kalitesi hep yanınızda

Her zaman maceraya hazır olan yeni GH3, ormanın hata kabul etmeyen şartlarında bile klasik tasarımlı kolay kavranan gövdesinin toza ve suya dayanıklı yapısıyla ister uzaktaki bir köyü görüntülerken, ister karanlıkta böcekleri kaydederken hep sizinle. 16.05 milyon piksel Live MOS sensör, geliştirilmiş 3DNR (3D Gürültü Engelleme) ve MNR (Çok Aşamalı Gürültü Engelleme) sayesinde her zaman mükemmel güzellikte ve özgün renkli sonuçlar alacaksınız. LUMIX GH3, sahip olduğu ultra hızlı ve hassas Işık Hızı AF teknolojisi ile en hızlı çekim şartlarında bile net ve isabetli kareler yakalamanızı sağlıyor. Tam çözünürlükte 6 kare/saniye ve 4 milyon piksel çözünürlükte 20 kare/saniye art arda çekim moduyla hareket halinde bile olsanız mükemmel kareleri yakalamanız garantileniyor. Güçlü ve esnek kullanımlı Lumix GH3, sunduğu zengin aksesuar seçenekleriyle de göz dolduruyor. Stüdyo aydınlatmaları için senkronizasyon soketi ve 3.5mm mikrofon girişine kolayca bağlanabilen odaklanmış ses kaydına imkan veren gürültü engellemeli yönlü mikrofon bunlardan birkaçı. Batarya üzerinde ve dikey olarak konumlandırılmış tutamaklar da uzun ömürlü bir kullanım ve yaratıcılığınızı destekleyen rahat bir kavramayı sağlıyor.

Dünyaya farklı bir açıdan bakın

Hafif tasarımı sayesinde her zaman yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz GH3 ile çekimlerinizde hem yüksek çözünürlüklü 614k piksel serbest açılı OLED ekranı hem de 1,744k OLED elektronik vizörü kullanabilirsiniz. Ayrıca GH3’ün sessiz örtücüsüyle çekimlerinizi sahnenin büyüsünü bozmadan yapabileceksiniz.

Özgürce çekin ve paylaşın

Akıllı dahili Wi-Fi entegrasyonu sayesinde profesyonel fotoğraf ve video çekimlerinizi paylaşma özgürlüğü artık hiç olmadığı kadar kolay. PC’nize aktardığınız görüntüleri uzaktan erişimle akıllı telefonunuz veya tablet bilgisayarınızla görüntüleme imkanının yanı sıra Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletler için tasarlanan Lumix Link uygulamasıyla deklanşör de dahil olmak üzere fotoğraf makinenizin birçok fonksiyonunu uzaktan kontrol edebiliyorsunuz. Lumix CLUB Bulut Senkronizasyon Servisi sayesinde artık transfer kablolarını da yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Bulut servisini kullanarak görüntülerinizi yedeklemek ve paylaşmak artık hiç olmadığı kadar kolay. Yorucu bir çekim gününün ardından güvenilir olarak belirlediğiniz Wi-Fi ağlara otomatik olarak bağlanabilen GH3, bulut sistemini kullanmayı kolaylaştırarak zaman tasarrufu yapmanızı da sağlıyor.

Panasonic DMC GH3 ikili - Panasonic Lumix GH3

Lumix GH3’ün Türkiye’de KDV dahil tavsiye edilen perakende satış fiyatları:

Panasonic Lumix DMC-GH3AEG-K: 6.299TL

Panasonic Lumix DMC-GH3KEG-K: 5.129 TL

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0