Panasonic Toughpad 4K Türkiye’de!

Panasonic Toughpad 4K Türkiye’de!

Panasonic, dünyanın en ince ve en hafif 20 inç tableti olma özelliğini taşıyan Toughpad 4K UT-MB5’i düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Fotoğrafçılar, mühendisler, mimarlar ve tasarımcılar için özel olarak tasarlanan ürün HD’den dört kat daha iyi dijital görüntü deneyimi sunuyor.

Lenovo tabletle bilgisayarı birleştirdi
Apple, M2 çipli yeni MacBook Air’i tanıttı
Lenovo ThinkPad X1 Fold Türkiye’de

Panasonic, dünyanın en ince ve en hafif 20 inç tableti olma özelliğini taşıyan Toughpad 4K UT-MB5’i düzenlediği bir etkinlikte tanıttı. Fotoğrafçılar, mühendisler, mimarlar ve tasarımcılar için özel olarak tasarlanan ürün HD’den dört kat daha iyi dijital görüntü deneyimi sunuyor.

panatablet - Panasonic Toughpad 4K Türkiye’de!

3840×2560 piksel sayısı sayesinde 4K teknolojisini sunan yeni Toughpad 4K UT-MB5 kurumlara özel, işe dayanıklı ve taşınabilir bir tablet olarak öne çıkıyor. 4K teknolojisiyle dijital görüntülemede, dokunmatik kullanımla ise “birlikte çalışma” anlayışında yeni bir çığır açan tablet, nokta atışı kesinlik ve not alma uygulamalarına olanak tanıyan Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem ile de kullanılabiliyor.  

Fotoğrafçılar, pazarlamacılar ve satış departmanlarının ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan Toughpad 4K UT-MB5, inç başına 230 piksel, 15:10 en boy oranı ve 3840×2560 pikselli, 20 inç boyutunda büyük bir ekrana sahip. Bu özellikler sayesinde tablet, A3 çizimler, broşürler ve multimedya içeriklerini mükemmel bir şekilde gösterebiliyor. Ürünün gelişmiş ekranı ve çözünürlük teknolojileri, zoom ile yakınlaşma ve görüntüleri yeniden boyutlandırma işlemlerini hızlı hale getirdiği gibi görüntülerin de kristal netliğinde olmasını sağlıyor.

Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem

Panasonic’in yeni tableti, son derece sezgisel bir kullanım sunan ve serbest skeç çizimi, not alma ya da el yazısı uygulamaları için kullanıcıya sanki kağıda yazıyormuş hissi veren yeni Panasonic Elektronik Dokunmatik Kalem ile birlikte kullanılabiliyor. Kalem, ekrandaki her bir pikseli ayrı ayrı okumak için kızılötesi sinyaller kullanıyor ve piksellerle tablet arasındaki iletişimi Bluetooth teknolojisi üzerinden sağlıyor. Toughpad 4K UT-MB5 bu özellikleriyle piyasadaki diğer kapasitif yazma tablalarından ayrılıyor. Kalemi son derece keskin yapan ise tablet ekranındaki her bir pikseli ayrı ayrı tanıyabilme becerisi. Kalem böylelikle hareketlenme eğimlerini tanıyor, kaydediyor ve basıncın 2048 seviyesini yorumlayabiliyor. Bunun sonucunda da çizimler ve el yazıları en küçük ayrıntılarına kadar görülebiliyor.

4ktablet slant m w81 - Panasonic Toughpad 4K Türkiye’de!

Dünyanın en hafifi ve en incesi

Toughpad 4K UT-MB5, 15:10 derecesindeki en-boy oranı, 2,35 kg ağırlığı ve yalnızca 12,5 mm boyutundaki inceliği ile 20 inç ekranlı taşınabilir tabletlerin en hafif ve en incesi olma özelliğini taşıyor. Gücünü Intel Core i5 vPro CPU, 8GB’ye kadar RAM ve NVIDIA GeForce grafiklerinden alan Toughpad 4K UT-MB5, oldukça yüksek çözünürlüklü görüntüleri akıcı ve kesintisiz olarak gösterebiliyor.

Toughpad 4K UT-MB5, Windows 8.1 Pro yüklenmiş olarak geliyor. Böylelikle cihaz geleceği bugünden yaşatıyor, kurumların mevcut tüm uygulamaları ve Office ürünlerini kullanmalarını sağlıyor. BT departmanlarının teknolojiler arasında geçiş yapmasını kolaylaştıran cihaz, Panasonic masaüstü kızağı ve taşıma çözümü gibi aksesuarlarla birlikte kullanıldığında bir masaüstü bilgisayarı ve tableti olarak da kullanılabiliyor.

1280×720 piksel, dahili ön panel kamerası ve 20 inç ekranın birleşimi ile görüntülü görüşme yapmak hem kolay hem de keyifli bir deneyim haline geliyor. 256 GB SSD ve SD kart yuvası ile cihaz, uygulama ve verileri saklamak için gerekli depolama alanına sahip.

Toughpad 4K UT-MB5 Standart model, 2014 Ocak ayından itibaren 5.999 avro tavsiye edilen fiyatıyla satışta olacak.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0