Samsung MENA Forum 2013

Samsung MENA Forum 2013

Samsung Electronics, 18-21 Şubat tarihleri arasında, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesine yönelik gerçekleştirdiği Forum etkinliğinde, tüketici elektroniğindeki vizyonunu gözler önüne seren yeni ürünler ve hizmetlerini tanıttı. Biz de bu etkinliği sizler için yerinde izledik.

Samsung NX300
Samsung NX300’ü Cunda Adası’nda test ettik!
Samsung NX300 duyuruldu

Dubai – Ömer Serkan Bakır

Samsung Electronics, 18-21 Şubat tarihleri arasında, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesine yönelik gerçekleştirdiği Forum etkinliğinde, tüketici elektroniğindeki vizyonunu gözler önüne seren yeni ürünler ve hizmetlerini tanıttı. Biz de bu etkinliği sizler için yerinde izledik.

P2180013 - Samsung MENA Forum 2013

MENA Forum’un açılış konuşmasında, Samsung Electronics Orta Doğu ve Kuzey Afrika Başkanı Kyung-tae Bae “Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki tüketicilerimizi ve hayat tarzlarını yakından biliyor olmamız sayesinde, bölgede muazzam bir büyüme gördük. 2012’de satışlarda %65’lik bir büyüme yaratmayı başardık ve tüketici elektroniğindeki liderliğimizi sürdürdük. Amacımız bu yıl, bu başarıyı daha da büyütmek olacak” dedi. Bae sözlerini şöyle sürdürdü: “TV deneyimini yeniden tanımlayan Smart TV’lerden, hiper bağlantılı fotoğraf makinelerine, akıllı beyaz eşyalardan, çok yönlü PC’lere kadar uzanan yeni ürün gamımız, bu yıl tüketicilere duyduğumuz bağlılığı en iyi şekilde yansıtıyor. Ürünlerimiz tüketicilerin beklentilerini karşılamanın çok ötesinde; onları bugüne kadar hayal bile etmedikleri ölçüde memnun edecek.” 

Samsung, tüketicilerine vermiş olduğu sözü; televizyon, beyaz eşya, bağlantılı fotoğraf makineleri, PC’ler ve yazıcılarında sunduğu inovasyon ile ortaya koyuyor. Bu sayede Samsung, neredeyse bütün yeni ürünleri ile ürün kategorilerini nasıl yeniden tanımladığını ve içerikle ilgili aralıksız buluşları, “sezgisel kontrol” özelliği ve kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimleriyle tüketici elektroniğini nasıl canlandırdığını gösteriyor.

P2180033 - Samsung MENA Forum 2013

MENA Forum da kısaca test etme imkanı bulduğumuz Samsung’un yeni aynasız fotoğraf makinesi NX300, fonksiyonel ve basite indirgenmiş Wi-Fi paylaşımı, yeni odaklama teknolojisi, 3D fotoğraf ve video deneyimi gibi gelişmiş özelliklere sahip. NX300, ilk 3D tek objektif sistemi olan, fotoğraf ve tam 1080p HD kalitesinde video çekebilen, Samsung’un yeni NX 45mm F1.8 2D/3D objektifini kullanıyor.

NX300 White 3 - Samsung MENA Forum 2013

20.3 milyon piksellik APS-C CMOS sensörü, NX300’ün yüksek görüntüleme performansının kaynağını oluşturuyor. 1/6000 saniye enstantene hızı ve saniyede 8.6 kare sürekli çekim hızıyla her anın muhteşem bir şekilde yakalanmasına olanak tanıyan yeni Hibrid Otomatik Odaklama (AF) sistemi, hızlı ve hassas bir faz ve kontrast algılaması sağlıyor. Samsung’un en son geliştirdiği DRIMe IV görüntüleme motoru hız ve kalitede iddialı gelişmeler sunuyor, daha iyi bir renk canlandırması ve noise giderme fonksiyonu sağlıyor. NX300’ün 84mm (3.31 inç) AMOLED ekranı, görüntüleri incelemeyi zahmetsiz hale getirirken, tilt display (hareketli ekran) seçeneği ile farklı çekim açıları sunuyor.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0