SanDisk 128GB’lık SDXC Kartı Duyurdu

SanDisk, CES 2012’de 128GB Extreme SDXC UHS-I hafıza kartını tanıttı. Yeni hafıza kartı, daha fazla kapasite gereksinimi duyulan Full HD video ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimleri için ideal.

Toshiba FlashAir Wi-Fi SDHC Kart
Yüksek hızlı XQD bellek kartları görücüye çıktı
Extreme Yarışlarda SanDisk Farkı!

SanDisk, CES 2012’de 128GB Extreme SDXC UHS-I hafıza kartını tanıttı. Yeni hafıza kartı, daha fazla kapasite gereksinimi duyulan Full HD video ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimleri için ideal.

sandiskSD128GB - SanDisk 128GB’lık SDXC Kartı Duyurdu

Gelişmiş DSLR makineler ve HD kayıt özelliğine sahip video kameralar görüntüleme meraklılarına Full HD 1080p video çekme hatta 3D görüntüleme imkânı sunuyor. IDC’ye (Uluslararası Dijital Görüntüleme Çözümleri) göre, dijital fotoğraf makineleri ile kullanıcı tarafından oluşturulan videolar ve flaş belleğe sahip video kameralar 2011’de 4 eksabayt iken 2014 yılında yüzde 50 artarak 6,8 eksabayt olacak.

IDC Araştırma Yöneticisi Chris Chute, "Tüketici tarafından çekilen videoların, kullanıcı tarafından oluşturulan içerikler arasında başta geldiğini" söyleyerek, "İlk yıl çekilen tüm video kayıtlarının yarıdan fazlası HD olacak ve bu sayı 2014 yılında yaklaşık yüzde 80’e ulaşma eğilimi gösteriyor. Bu eğilim, büyük bir veri akışını hızlı bir şekilde işlerken; elde edilen dosyaları depolamak için yeterli kapasite sunacak bellek kartlarının gerekliliğini de vurguluyor" dedi. 128 GB SanDisk Extreme SDXC UHS-I- kartı, yeni Ultra Yüksek Hız (UHS-I) mimarisine dayalı olup, saatlerce en kaliteli video görüntülerinin çekimini yapabilmek için tasarlanmış. Kartın UHS Class’ı (hız sınıfı) 1 olup, DSLR makinelerle çekilen kişisel videolardan yüksek kalitede 3D görüntülere kadar ihtiyaç duyulan video kayıtlarını aşıyor.

Daha hızlı çekim performansı, daha hızlı dosya transferi

SanDisk Extreme SDXC UHS-I kartı, 45 MB/sn okuma ve yazma hızına, fotoğrafçıların makinelerindeki çoklu çekim modunu kullanarak seri halde yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekebilmelerini sağlama ve bilgisayara hızlı bir şekilde dosya aktarma özelliklerine sahip.

64 GB ve 128 GB kapasiteleri ile uluslararası pazarda satışa sunulan ürünün önerilen perakende satış fiyatı $199,99 ve $399,99.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0