SanDisk Extreme Pro Farkı ile…

Sporla ilgili birisiniz veya foto muhabiri ya da vahşi yaşam ortamındasınız. Parmağınız deklanşörde, duyularınız tetikte, umulmazı umuyorsunuz ve sonunda beklenen an gerçek oluyor. Hayatınızda sadece bir defa karşınıza çıkacak fotoğraf karesi için parmağınızı deklanşöre basılı tutuyorsunuz. İlk birkaç karede sorun yok; fakat sonrasında kaydetme hızının yavaşlaması fotoğraf makinenizi kilitliyor. İşte tam da bu sırada sahneye SanDisk çıkıyor.

Kritik anı kaçırmayın!
SanDisk ‘en soğuk’ yolculuğa çıkıyor
Extreme Yarışlarda SanDisk Farkı!

Sporla ilgili birisiniz veya foto muhabiri ya da vahşi yaşam ortamındasınız. Parmağınız deklanşörde, duyularınız tetikte, umulmazı umuyorsunuz ve sonunda beklenen an gerçek oluyor. Hayatınızda sadece bir defa karşınıza çıkacak fotoğraf karesi için parmağınızı deklanşöre basılı tutuyorsunuz. İlk birkaç karede sorun yok; fakat sonrasında kaydetme hızının yavaşlaması fotoğraf makinenizi kilitliyor. İşte tam da bu sırada sahneye SanDisk çıkıyor.

grs gorsel copy - SanDisk Extreme Pro Farkı ile…

Extreme Pro Serisi

Fotoğraf severlerin çoğu anı yakalamanın ne demek olduğunu bilir. Özellikle hız söz konusu olduğunda fotoğraf makinenize güvendiğiniz kadar hafıza kartınıza da güvenmeniz gerekir. Hafıza kartınızın hızı, makinenizin seri çekme hızına yetişemiyorsa burada sorun var demektir. Fakat dosyaların ilk olarak ara belleğe gönderildiğini, daha sonra bellekten kartınızın alış hızına bağlı olarak hafıza kartına gönderildiğini düşünebilirsiniz. Bu doğru… Ancak, ara belleğin de yüksek milyon pikselli fotoğraf makineleri ve Full HD video kullanılması durumunda çabuk dolabilecek bir kapasitesinin olduğunu unutmamak lazım. Aslında ihtiyaç duyduğunuz sizin kadar hızlı olabilecek kapasiteye sahip bir hafıza kartı. Ve bu kart: SanDisk Extreme Pro

CF SD - SanDisk Extreme Pro Farkı ile…

Dev Kamyonlar…

Avrupa’da büyük ilgiyle takip edilen ve ülkemizi ilk kez ziyaret edecek olan FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın (ETRC) açılış yarışları, 11-13 Mayıs tarihinde İstanbul Park pistinde düzenlendi. Biz de bu heyecan verici yarışları SanDisk Extreme Pro serisi ile fotoğraflamaya ve bu kartların performanslarını test etmeye karar verdik.

Karayollarında gördüğümüz TIR çekicilerinden oldukça farklı, 5,5 tonluk ağırlığa, 12 litre ve 1100 beygir gücündeki motora sahip olan kamyonların heyecan dolu mücadelesi görülmeye değerdi. İstanbul Park pistinde büyük bir çekişme sergileyen 14 kamyon Cumartesi ve Pazar günü, birbirinden bağımsız 9’ar turluk dört yarış gerçekleştirdi. 2011 Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonu Alman pilot Jochen Hahn dört yarışta da birinciliğin sahibi oldu.

k IMG 1559 - SanDisk Extreme Pro Farkı ile…

k IMG 1590 - SanDisk Extreme Pro Farkı ile…

Hız ve Performans için…

Ülkemize ilk defa gelen ve ilgiyle izlenen bu dev kamyonların çekişmesini fotoğraf kareleri ile anlatmak için öncelikle SanDisk Extreme Pro hafıza kartlarımızın takılı olduğu makinelerimizi son bir kez kontrol ettikten sonra çekimleri yapabileceğimiz noktalara gittik. İstanbul Park pisti oldukça büyük olduğu için çeşitli açılardan ve farklı noktalardan çekim yapma imkanı bulduk. Dev kamyonlar start verildikten sonra toplam 9 tur atıyor ve bu 9 tur esnasında da önünüzden oldukça hızlı geçiyor. İşte bu noktada yine SanDisk Extreme Pro hafıza kartlarına oldukça iş düştü. Çoğunlukla elimizi deklanşörden kaldırmadan yapılan çekimlerde en ufak bir sorunla karşılaşmadık.

Yüksek çözünürlük değerleri ve seri çekim söz konusu olduğunda, hafıza kartları için yüksek kapasiteler gerekiyor. 8, 16, 32, 64 ve 128 GB olmak üzere farklı kapasite seçenekleri bulunan SanDisk Extreme Pro serisi, CompactFlash ve SD kart çeşidi ile özellikle DSLR ve HD video kameralar için tasarlanıyor. İçinde bulunan Hata Düzeltme Kodu (Error Correction Code (ECC)) cihazın genel performansını geliştiriyor ve kartın güvenilirliğini arttırıyor. Isıya, suya, şoka ve x-ray cihazlarına dayanıklı olan bu kartların ayrıca sınırlı kapsamda ömür boyu garantisi bulunuyor.

k IMG 1895 - SanDisk Extreme Pro Farkı ile…

SanDisk Extreme Pro hafıza kartlarını Türkiye’nin seçkin tüketici zincir mağazalarında bulabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.sandisk.com.tr/products/dslr/

SanDisk hakkında

SanDisk Corporation, araştırma, imalat ve ürün tasarımından, müşteri markalaşma ve perakende satışına kadar tüm sektörlerde yer bulan hafıza kartları üretiminde global sektör lideridir. SanDisk’in ürün gamında, mobil telefonlar, dijital kamera ve kaydedici kamera, dijital audio/video oynatıcısı için üretilen hafıza kartı; müşteriler ve kuruluşlar için üretilen USB bellek sürücüsü, mobil ürünler için gömülü hafıza kartları ve bilgisayarlar için yarı iletkenli cihazlar yer almaktadır. Ürün satışının yüzde 50sini ABD dışında gerçekleştiren SanDisk, bir Silikon Vadisi S&P 500 şirketidir.

Fotoğraflar: © Ömer Serkan Bakır

YORUMLAR

WORDPRESS: 0