Seagate Yeni Depolama Çözümlerini Tanıttı

Seagate, bireysel kullanıcılar ve işletmeler için ürettiği yenilikçi ürünlerini ve teknolojilerini İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantıda tanıttı. İşletmeler için farklı depolama çözümleri olan Windows tabanlı Windows Server 4-bay NAS ve 1U formunda sunulan 4 ve 8 Bay Rackmount NAS teknik detayları ile paylaşıldı.

Seagate, LaCie’yi Satın Aldı
Fotoğraflarınızı Seagate Backup Plus ile yedekleyin
Kablosuz harici disk: GoFlex Satellite

Seagate, bireysel kullanıcılar ve işletmeler için ürettiği yenilikçi ürünlerini ve teknolojilerini İstanbul’da gerçekleştirdiği basına yönelik toplantıda tanıttı.

Seagate, geçtiğimiz hafta Las Vegas’ta düzenlenen CES fuarında tanıttığı yeni ürünlerini Avrupa’da ilk olarak Türkiye’de tanıttı. Etkinlikte bireysel kullanıcılara yönelik ürünler ile birlikte işletmeler için tasarlanan depolama çözümleri de sergilendi. İşletmeler için büyüklüklerine ve yapılan işlemlere göre farklı depolama çözümleri olan Windows tabanlı Windows Server 4-bay NAS ve 1U formunda sunulan 4 ve 8 Bay Rackmount NAS teknik detayları ile paylaşıldı.

Toplantıda tanıtımı yapılan bazı ürünlerin kısa detayları…

Taşınabilir Diskte Kapasite 4TB’a Çıktı

Seagate’in yeni taşınabilir diski Backup Plus Fast, dünyanın ilk taşınabilir 4 TB’lık hard diski oldu. Mevcut taşınabilir disklere göre iki kat daha fazla kapasite sunan cihaz, hız konusunda da yeni bir rekora imza attı. Backup Plus Fast saniyede 220MB veri aktarımı yapabiliyor. Harici bir güç kaynağına gerek duymadan çalışan 2.5 inç formundaki cihaz, fotoğraf, film gibi yüksek kapasiteli dokümanların aktarımında kullanıcılara kusursuz bir şekilde eşlik ediyor.

Seagate Backup Plus Fast, kullanıcılara masaüstü disk sürücüleriyle aynı, hatta bazılarına göre daha yüksek bir kapasite sunarken, kamera ya da sırt çantasında kolayca taşınabilir bir boyutta. Üstü metal kaplı, kaliteli ve sağlam bir tasarıma sahip olan Seagate Backup Plus Fast, çizilmelere ve parmak izine karşı dirençli.

Mobil Cihazları Yedekleme

Backup Plus ailesinin bu yılki yeniliklerinden biri de yazılım tarafında oldu. Mobil yedekleme uygulaması olan Mobile Backup sayesinde akıllı telefonlardaki tüm fotoğraflar, videolar, dokümanlar network ağı üzerinden bu disklere yedeklenebiliyor.

Mobile Backup uygulaması, iOS ve Android tabanlı cihazlarda kullanılabiliyor. Aynı zamanda kullanıcılar uygulama üzerinden Dropbox ya da Google Drive hesabına da telefonun yedeğini alabiliyor. Backup Plus ailesinin yeni ürünleri, yeniden formatlamaya gerek duymadan Windows ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı yapabiliyor.

Seagate Windows Server 4 bay NAS Gorsel1 - Seagate Yeni Depolama Çözümlerini Tanıttı

Windows Server 4-bay NAS

50 kişiye kadar olan ofis ve iş grupları için geliştirilen yeni 4-bay NAS eş zamanlı olarak PC yedeklemelerini tek bir merkezde toplarken, kurumsal network ağlarında erişim, işbirliği ve bilgisayarlardaki güvenli dosya paylaşımı gerçekleştiriyor.

İşletmelerin mevcut Windows IT altyapısını daha faydalı hale getirmek için oluşturulan Seagate Business Storage Windows Server 4-bay NAS, Active Directory dizinleme sistemi ile IT yöneticilerinin işini kolaylaştırıyor. Sisteme bağlı her bir cihazın kontrolü ve erişimi için kullanıcıların manuel olarak giriş yapmasına gerek kalmıyor, mevcut dizin üzerinden kolayca ayarlamalar gerçekleştiriliyor.

Cihazın üzerindeki Windows Depolama Alanı, çoklu diskler üzerinde kopyalar oluşturarak verilerin korunmasına yardımcı oluyor. Windows Depolama Alanı, kullanıcılara en iyi kapasite ve en fazla alanı vermek için yüklenen sürücüleri otomatik olarak yönetiyor. Ayrıca BitLocker şifrelemesi ile izinsiz erişimlere karşı dosya güvenliği sağlanıyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0