Seagate, LaCie’yi Satın Aldı

Seagate ile LaCie arasında Mayıs ayı sonunda başlayan görüşmeler sonuçlandı. LaCie'nin %64,5'lik hissesini satın alan Seagate, disk piyasasındaki gücünü bir kat daha arttırdı. Böylece LaCie CEO'su Philippe Spruch'a ait olan %64,5'lik hisse, Seagate tarafından resmi olarak alındı.

Seagate Yeni Depolama Çözümlerini Tanıttı
Seagate Video 3.5 HDD ile 480 saat HD video kaydı
Fotoğraflarınızı Seagate Backup Plus ile yedekleyin

Seagate ile LaCie arasında Mayıs ayı sonunda başlayan görüşmeler sonuçlandı. LaCie'nin %64,5'lik hissesini satın alan Seagate, disk piyasasındaki gücünü bir kat daha arttırdı.

sl logo - Seagate, LaCie'yi Satın Aldı

İlk görüşmelerde €4,05 olan hisse fiyatı, Seagate'in şirket hisselerinin %95'ine sahip olmak istemesi halinde €4,17'ye çıkacaktı. Ancak, LaCie Yönetim Kurulu başlangıçtaki rakamda artış isteyerek, hisse başına €4,5 ödenmesini talep etti. Daha önceki görüşmelerdeki prosedürlerin aynı kalması ve Seagate'in %95'lik hisseye sahip olması halinde de belirlenen €4,5 üzerinden ilerlenmesi kaydıyla, rakam Seagate yönetimi tarafından da kabul gördü. Böylece LaCie CEO'su Philippe Spruch'a ait olan %64,5'lik hisse, Seagate tarafından resmi olarak alındı.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0