Seagate, LaCie’yi Satın Aldı

Seagate ile LaCie arasında Mayıs ayı sonunda başlayan görüşmeler sonuçlandı. LaCie'nin %64,5'lik hissesini satın alan Seagate, disk piyasasındaki gücünü bir kat daha arttırdı. Böylece LaCie CEO'su Philippe Spruch'a ait olan %64,5'lik hisse, Seagate tarafından resmi olarak alındı.

Seagate Video 3.5 HDD ile 480 saat HD video kaydı
Seagate Yeni Depolama Çözümlerini Tanıttı
Kablosuz harici disk: GoFlex Satellite

Seagate ile LaCie arasında Mayıs ayı sonunda başlayan görüşmeler sonuçlandı. LaCie'nin %64,5'lik hissesini satın alan Seagate, disk piyasasındaki gücünü bir kat daha arttırdı.

sl logo

İlk görüşmelerde €4,05 olan hisse fiyatı, Seagate'in şirket hisselerinin %95'ine sahip olmak istemesi halinde €4,17'ye çıkacaktı. Ancak, LaCie Yönetim Kurulu başlangıçtaki rakamda artış isteyerek, hisse başına €4,5 ödenmesini talep etti. Daha önceki görüşmelerdeki prosedürlerin aynı kalması ve Seagate'in %95'lik hisseye sahip olması halinde de belirlenen €4,5 üzerinden ilerlenmesi kaydıyla, rakam Seagate yönetimi tarafından da kabul gördü. Böylece LaCie CEO'su Philippe Spruch'a ait olan %64,5'lik hisse, Seagate tarafından resmi olarak alındı.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0