Sigma’dan iki yeni aynasız

Sigma’dan iki yeni aynasız

Foveon X3 sensöre sahip iki yeni aynasız fotoğraf makinesi modelinin adı, sd Quattro ve sd Quattro H. sd Quattro modeli, 39 milyon piksellik APS-C sensöre, sd Quattro H modeli ise, 51 milyon piksellik APS-H sensöre sahip.

Nikon 1 J5 ürün görselleri
Canon EOS M100
42 milyon piksellik Sony a7R II

Sigma, her ne kadar objektifleriyle daha fazla tanınsa da zaman zaman ürettiği ve pek de başarılı olamadığı fotoğraf makinesi pazarına bu sefer çok daha iddialı iki yeni ürünle tekrar giriyor.

Quattro01Foveon X3 sensöre sahip iki yeni aynasız fotoğraf makinesi modelinin adı, sd Quattro ve sd Quattro H. sd Quattro modeli, 39 milyon piksellik APS-C sensöre, sd Quattro H modeli ise, 51 milyon piksellik APS-H sensöre sahip. Gövde tasarımları ile bir hayli dikkat çeken yeni makineler SD hafıza kartı kullanıyor. ISO 100-6400 gibi dar bir hassasiyet aralığı sunan makineler, 30sn-1/4000sn enstantane hızına sahip. Henüz satışa sunma aşamasına gelmeyen modellerin fiyatı ve ne zaman piyasaya çıkacağı ise açıklanmadı.

Quattro03 (1)sd Quattro gövdelerin her ikisine de Sigma bayonete sahip tüm yeni nesil Art, Contemporary ve Sports serisi objektifler takılabiliyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0