Sony A7 II Ön İnceleme

Sony A7 II Ön İnceleme

Sony, α7 (A7) değiştirilebilir objektifli modeller serisinin en son üyesi ve full frame görüntü sensörü için tasarlanmış optik 5 eksenli görüntü sabitlemeye sahip ilk fotoğraf makinesi α7 II’yi piyasaya sürdü.

Sony A7S II
Sony a7R II Ön İnceleme
Sony Alpha 7C

Gelişmiş hareket tahmin algoritması ile önceki modellerin 1,5 katı takip yeteneği

Hareketli nesnelerin hareketlerinin öngörülmesi için daha da iyileştirilen orijinal Sony algoritması, öznelerin takip edilmesi ve bir sonraki hareketin tahmin edilmesinde 1,5 katlık bir performans artışı sağlıyor. Ayrıca, AF ve otomatik pozlama (AE) da öznenin ani bir hareketi veya ifadesinin de kaçırılmaması için yüksek hızlı aralıksız çekim (saniyede 5 kareye kadar) sırasında özneyi takip etmeye devam ediyor. Son olarak, ciddi şekilde iyileştirilen takip yeteneği ve özne yakalama da, özneye büyüklüğüne göre netlemeyi optimize eden bir özellik olan “kilitlenen AF” ile görüntü analiz teknolojisindeki ilerlemeler sayesinde mümkün hale geliyor.

Full frame sensör ve BIONZ X görüntü işleme motoru ile üstün görüntü kalitesi ve zenginleştirilmiş video kayıt özellikleri

A7II, yaklaşık 24,3 efektif megapiksel full frame Exmor CMOS görüntü sensörü içeriyor. Yüksek çözünürlük ve daha büyük pikseller, objektifin optik performansının tam potansiyelini ortaya çıkartmak için hassasiyeti geliştirirken görüntüdeki paraziti de azaltıyor. Görüntüler harika bir şekilde oluşturulurken sadece full frame sensörler ile elde edilebilen bokeh etkileri de mümkün hale geliyor.

Muhteşem detay ve doğal dokular, daha az parazit için BIONZ X görüntü işleme motoru

Gelişmiş bir BIONZ X görüntü işleme motoru bulunan α7 II görüntüleri birçok şekilde iyileştiriyor. “Detay yeniden üretme teknolojisi” görüntünün en ince detaylarında dahi doğal görünümlü dokuları yeniden üretiyor. “Kırılım azaltma teknolojisi” diyafram açıklığı kısıldığında meydana gelen detay kaybının önüne geçiyor ve “alana özel parazit azaltma” geceleri ve kapalı mekânlar gibi loş ışık koşulları altında olağanüstü detayı ve dokuyu korurken paraziti ciddi şekilde azaltıyor.

A7II_wFE1635Z_right_side

Yüksek bit hızlı XAVC-S kaydı destekliyor

Fotoğraf makinesi, AVCHD Ver. 2.0 Full HD (1920×1080) 60p (50p)/60i (50i)/24p formatının yanı sıra, profesyonel XAVC formatından türetilen XAVC-S tüketici formatında da kayıt yapıyor. Böylece 50 Mbps yüksek bit hızında olağanüstü Full HD video kalitesi sunuyor. Uzun GOP sıkıştırma kullanılarak video için MPEG-4 AVC/H.264 codec’i kullanılırken, video codec’i ile birlikte kareler arasındaki farklılıkları hedefliyor. Ses kaydı için ise lineer PCM kullanılırken dosyalar da MP4 formatında kaydediliyor.

Profesyonel iş akışlarına uygun tüm özelliklere sahip video kayıt

Görüntü profilleri kamera içinde pratik ton ayarlamasına imkân veriyor. α7 II aynı zamanda geniş bir dinamik aralığını koruyan S-Log2 gamma fonksiyonunu ve geniş S-Gamut modunu da destekliyor. Diğer özellikler arasında Zaman Kodu/Kullanıcı Biti (düzenlemede kullanılmak için), Kayıt Kontrolü (uyumlu harici kayıt cihazları ile senkronize kayıt için), imleç gösterge/ayarları ve çift video kaydı da bulunuyor.

Hassas kullanılabilirlik

Kolun şekli ve yüksekliği, büyük telefoto objektif takılıyken dahi fotoğraf makinesinin sabit kalmasını sağlıyor. Deklanşör düğmesi, önde daha doğal bir his veren bir konumda yer alıyor. Bu özellik ve tuşun artan büyüklüğü, fotoğraf makinesindeki titremenin azaltılmasını sağlıyor. Fotoğraf makinesinin tasarlanmasında çekiş konfor ve rahatlığı öncelikli olarak ele alınmış. On ayarlanabilir düğmeye 56 fonksiyondan herhangi biri atanabiliyor. Eğilebilir ekranda, parlak güneş ışığı altında dahi kullanışlı görünürlük için bir White Magic LCD ekran bulunuyor.

Doğru ön izleme için keskin, yüksek kontrastlı XGA OLED Tru-Finder vizör

2,36 milyon nokta eşdeğer çözünürlük ve yüksek kontrastlı bir XGA OLED Tru-Finder vizör, ayarlardaki düzenlemelerin tam olarak hayata geçirilmesini, büyütülmüş ekran veya yoğunlaştırma özellikleri ve bokeh etkileri kullanılarak ince netlemeyi mümkün hale getiriyor. Vizör aynı zamanda önceki çekimlerin net bir şekilde gözden geçirilmesine de imkân veriyor. Fotoğraf makinesi tam APS-C uyumlu olduğundan, APS-C objektifler kullanıldığında dahi tüm görüntüyü gösteriyor.

Profesyonellerin beğenebileceği güvenilirlik

Üst ile ön kapağın ve iç yapıların magnezyum alaşımdan sağlam yapısı, fotoğraf makinesinin hem dayanıklı hem de hafif olmasını sağlıyor. Dayanıklı yuva yapısı büyük telefoto objektifleri, ağır video objektifleri ve diğer birçoklarının altından kolaylıkla kalkıyor.

Ana düğme ve kadranlar da nem ve tozun dışarıda tutulmasını sağlamak için sızdırmazlık yaratırken, medya ve yuva kapaklarının yanı sıra gövde ek yerlerinin iç içe geçen çift katmanlı yapısı nem ve toza dayanıklılığı daha da yükseltiyor. Genel olarak, fotoğraf makinesi birçok durumda fotoğrafçıların, makinelerinin güvenliğinden endişelenmek zorunda kalmaksızın kullanılabileceği şekilde tasarlandı.

Hızlı başlatma zamanı – %40 daha hızlı

Fotoğraf makinesi açıldıktan sonra, mevcut modellere göre çekim yapmaya yüzde 40 daha erken hazır hale geliyor.

Sayfalar

1 2

YORUMLAR

WORDPRESS: 0