Sony a7R II Ön İnceleme

Sony a7R II Ön İnceleme

Sony’nin yeni aynasız fotoğraf makinesi α7R II’de 42.4 MP arkadan aydınlatmalı CMOS sensörü, 5 eksenli görüntü sabitleme, dahili 4K video kayıt, sessiz çekim, hızlı hibrit AF ve daha birçok özellik bulunuyor.

Hafif diye full frame aynasız alacaksanız tekrar düşünün!
Sony A7R II’yi Gökçeada’da Test Ettik
42 milyon piksellik Sony a7R II

Sony’nin yeni aynasız fotoğraf makinesi α7R II’de 42.4 MP arkadan aydınlatmalı CMOS sensörü, 5 eksenli görüntü sabitleme, dahili 4K video kayıt, sessiz çekim, hızlı hibrit AF ve daha birçok özellik bulunuyor.

Sony, yeni amiral gemisi full-frame aynasız fotoğraf makinesi α7R II’yi (ILCE-7RM2) geçtiğimiz günlerde görücüye çıkarmıştı. Biz de bu yeni fotoğraf makinesinin öne çıkan özelliklerini sizler için derledik.

Yüksek Çözünürlük

Yeni α7R II değiştirilebilir objektifli fotoğraf makinesi, yüksek çözünürlük (yaklaşık 42,4 MP), yüksek hassasiyet (ISO 102400’e kadar çıkartılabiliyor) ve 399 odak düzlemi aşama algılamalı AF noktası sayesinde α7R’ye kıyasla %40 daha fazla yüksek hızlı AF tepkisi sunan, dünyanın ilk arkadan aydınlatmalı full-frame Exmor R CMOS sensörüne sahip.

Aynı zamanda ünlü α7 II modelinden ödünç alınan 5 eksenli görüntü sabitleme sistemini de içeren fotoğraf makinesi, 4K videoyu aralarında 35mm ve dijital fotoğraf makineleri için dünyada ilk defa, full-frame formatın da bulunduğu (piksel gruplama olmaksızın) birden fazla formatta çekip kaydedebiliyor. Ayrıca, yakınlarda geliştirilen XGA OLED Tru-Finder da dünyanın en yüksek vizör büyütme oranını (0,78x) sunuyor.

ILCE 7RM2 front - Sony a7R II Ön İncelemeYüksek Hassasiyet ve Hızlı Tepki

Yeni geliştirilen 42,4 MP arkadan aydınlatmalı CMOS sensör, Sony’nin bugüne kadar yarattığı en gelişmiş, çok yönlü ve en yüksek çözünürlüklü full-frame görüntü sensörü. Geçmişte, birçok fotoğrafçı bir fotoğraf makinesi seçerken yüksek çözünürlük ile yüksek hız veya yüksek çözünürlük ile yüksek hassasiyet arasında bir seçim yapmak zorunda kalırdı. Yeni α7R II, yenilikçi görüntü sensörü sayesinde artık bu zorunluluk ortadan kalkıyor.

42.4 MP sensör, ışık toplama verimliliğini dramatik ölçüde geliştirmek için, aralıksız yonga üstü objektif tasarımını sensörün cam yüzeyindeki AR (yansıma önleyici) kaplama ile bir araya getirerek düşük parazit performanslı ve geniş dinamik aralıklı yüksek hassasiyet elde ediyor. Bu ise, fotoğraf makinesinin ISO 50 ila 102400’e kadar yükseltilebilen, 100 ile 25600 gibi etkileyici bir ISO aralığında çekim yapabilmesine imkân veriyor.

Ayrıca, sensörün genişletilmiş devre ölçekli ve bakır kablo tasarımına sahip arkadan aydınlatmalı yapısı da daha yüksek aktarım hızını mümkün kılarken içeriğin hassasiyeti gözden çıkarmaksızın yüksek çözünürlükte yakalanmasını mümkün kılıyor. Veriler de orijinal α7R’ye kıyasla sensörden yaklaşık 3.5x daha yüksek bir hızda çıkıyor.

a7rii4 - Sony a7R II Ön İncelemeBIONZ X görüntü işleme motoru

Sony’nin geniş FE objektif (35mm full-frame uyumlu E adaptörlü objektifler) koleksiyonu için de ideal olan yeni α7R II’de fotoğraf makinesinden gelen fotoğraf ve videoların üstün detaylar ve düşük parazit ile yakalanmasına imkân veren yüksek hızlı bir BIONZ X görüntü işleme motoru da bulunuyor. Ayrıca, fotoğraf makinesinin üzerinde hiçbir optik alçak geçirgen filtre bulunmaması da sahne ve manzaraların mümkün olan en yüksek çözünürlük ve netlikte yakalanmasını sağlıyor.

α7R II’de, öncülüne göre deklanşör hareketlerinden gelen titreşimi %50 oranında azaltan ve yaklaşık 500.000 çekimlik bir döngü dayanıklılığına sahip yeni ve son derece sağlam yeni düşük titreşimli deklanşör de bulunuyor. Fotoğraf makinesi aynı zamanda fotoğrafları sensörde herhangi bir titreşim veya hareket olmaksızın çekebilmesi için Sessiz Çekim moduna da alınabiliyor.

Sayfalar

1 2

YORUMLAR

WORDPRESS: 0