Sony A7S

Sony A7S

Aynasız full frame fotoğraf makineleri olarak beğeni toplayan A7 ve A7R’ye katılan Sony A7S, fotoğrafçı ve videografikerlere hassasiyet, düşük noise ve 4K görüntü kalitesi sunuyor.

Samsung Full Frame Yapıyor!
Leica’dan aynasız full frame: SL
Sony A7 ve A7R Stüdyo Testi

Aynasız full frame fotoğraf makineleri olarak beğeni toplayan A7 ve A7R’ye katılan Sony A7S, fotoğrafçı ve videografikerlere hassasiyet, düşük noise ve 4K (QFHD: 3840×2160) görüntü kalitesi sunuyor.

CX78500 wVX9111 image 3 2523 - Sony A7S

35mm Exmor CMOS görüntü sensörü ve BIONZ X işleme motoru bir arada

A7S’nin hassasiyetinin merkezinde, özel olarak geliştirilmiş yeni Full Frame 35mm Exmor CMOS görüntü sensörü yatıyor. 12,2 milyon piksel ile, her bir ışığa duyarlı alanın büyüklüğü, bunların ışık toplama gücünü artırmak amacıyla önemli ölçüde geliştirildi. Fotoğraf makinesinin güçlü BIONZ X işleme motoru ile bir araya geldiğinde, bu görüntüdeki paraziti azaltırken A7S’nin etkin hassasiyet aralığını da genişletilmiş modda ISO 50 – ISO 409600’e (videolar için ISO 200 – 409600) yükseltiyor.

Bu emsalsiz hassasiyet ve ultra düşük parazit tabanı, A7S’nin normalde uzun süreli pozlamaya ihtiyaç duyulan düşük ışık koşullarında harika görüntüler yakalamasına izin veriyor. Fotoğraf makinesinin muazzam hassasiyeti sayesinde, daha yüksek deklanşör hızlarını kullanarak canlı, düşük parazitli fotoğraf ve videolar çekmek de mümkün. Yüksek kontrastlı sahneler için ideal olan muazzam dinamik aralığı da aşırı parlak noktaları ve zengin, derin siyahların aynı çerçeve içinde zahmetsizce işlenmesine imkân veriyor.

CX78500 wVX9111 illust 3014 - Sony A7S

Tüm ışık koşulları altında yüksek görüntü kalitesi…

Görüntü sensörünün olağanüstü hassasiyeti sayesinde, toplayabileceği ışık miktarı da geleneksel fotoğraf makinelerine kıyasla etkileyici oranda artırılıyor. Yeni geliştirilen görüntü sensörü fotoğrafçı ve videografikerlere son derece düşük ışıktan parlak güneş ışığına kadar tüm koşullar altında yüksek bir dinamik aralık sağlıyor.

A7S tarafından 35mm Full Frame sensörün her bir pikselinden okunan veriler kullanılarak (24p ve 25p) yaratılan 4K görüntüler, her bir çerçevedeki zengin renkleri ve gerçek yaşamdan dokuları ile etkileyici detaylara sahip. BIONZ X işlemci tarafından düzeltilen yüksek hızlı veri akışı, A7S’nin harici bir depolama cihazına kayıt veya uyumlu bir monitör üzerinde görüntüleme için 4:2:2 renk örneklem ile HDMI bağlantısından 4K çözünürlükte video çıkışı sağlamasına imkân veriyor.

35mm Full Frame sensörün tamamından eksiksiz piksel okuma sayesinde, istenmeyen bozulma (hare) etkisi ve düşük çözünürlüklü videoyu ele veren ‘çentikler’in yokluğu da hemen dikkati çekiyor. Büyüleyici netlikteki görüntüler, profesyonel videografikerlerin büyük beğenisini kazanan 50Mbps veri hızında, XAVC S kayıt formatında Full HD kalitesinde bir bellek kartına kaydedilebiliyor.

Saniyede 120 kare HD görüntü ile her detayı yakalayın

APS-C kırpma modunda, α7S saniyede 120 veya 100 HD çözünürlüklü (1280×720 piksel) karenin çekildiği yüksek çerçeve hızlı çekime destek veriyor. Saniyede 120 karelik görüntülerin, 5x yavaş çekim etkisi için 24p olarak yeniden oynatılabilmesi spor aksiyonunun veya bir balerinin zarif hareketlerinin her detayını görmek için ideal.

Yeni Mesaj

YORUMLAR

WORDPRESS: 0