Sony NEX-6’daki yenilikler

Sony NEX-6’daki yenilikler

Sony NEX-6, yeni geliştirilen büyük 16,1 milyon piksel Exmor APS HD CMOS sensörün yanı sıra ISO 25.600’e kadar yüksek hassasiyet ile DSLR kalitesinde fotoğraf ve Full HD videolar çekiyor. Yenilikçi Hızlı Hibrit Otomatik Odaklama özelliği ile her türlü durumda, optimal hız ve kesin otomatik odaklama sunarak, saniyede 10 kareye kadar yüksek hızlı kesintisiz çekim yapıyor.

Üç Aynasız Model – Video
Nikon 1 V2 geliyor
Aynasızlara Yeni Soluk: Canon EOS M

Sony NEX-6, yeni geliştirilen büyük 16,1 milyon piksel Exmor APS HD CMOS sensörün yanı sıra ISO 25.600’e kadar yüksek hassasiyet ile DSLR kalitesinde fotoğraf ve Full HD videolar çekiyor. Yenilikçi Hızlı Hibrit Otomatik Odaklama özelliği ile her türlü durumda, optimal hız ve kesin otomatik odaklama sunarak, saniyede 10 kareye kadar yüksek hızlı kesintisiz çekim yapıyor. Yüksek çözünürlüklü XGA OLED Tru-Finder, çift kadran ve Quick Navi ara yüze sahip olan NEX-6, Wi-Fi üzerinden kolay görüntü paylaşımı imkanı sunuyor. NEX-6, ayrıca, dahili flaş ve yeni Çoklu Arayüz Yuvasına da sahip.

NEX 6 front wSELP1650 2 flash up lg - Sony NEX-6’daki yenilikler

Hızla büyüyen bir E-mount değiştirilebilir lens yelpazesi ile bir araya gelen NEX-6, fotoğraf kalitesinden taviz vermeksizin hafif bir yükle seyahat etmeye ihtiyaç duyan sadık DSLR kullanıcılarına hitap ediyor. Büyük sensörlü görsel performansını kompakt bir gövde içinde sunan yeni fotoğraf makinesi aynı zamanda yaratıcı seçeneklerini ciddi ölçüde genişletmek isteyen fotoğrafçılar için de ideal bir alternatif sunuyor.

Görüntü alanında pek çok yenilikle beraber geliyor

NEX-6, çıkışı yeni duyurulan NEX-5R ile hassas bir Hızlı Hibrit Otomatik Odaklama sisteminden, Wi-Fi bağlanabilirliğine kadar görüntüleme alanındaki birçok yeniliği paylaşıyor. Sezgi gücü yüksek fotoğrafçılar düşünülerek hazırlanan yeni fotoğraf makinesi aynı zamanda serinin amiral gemisi modeli NEX-7’de bulunan aynı hassas elektronik vizör ile DSLR tarzı ergonomiyi de sunuyor.

NEX-6 içindeki büyük Exmor APS HD CMOS sensör, gerçek DSLR kalitesindeki görüntüler ve detaylı Full HD videolar için 16,1 milyon piksel sunuyor. Buna, ISO 25.600’e kadar yüksek hassasiyet ayarları ile en loş iç mekanlarda çekim yaparken bile düşük noise oranına sahip görüntüler elde etmenizi sağlayacak güçlü bir BIONZ görüntü işlemcisi de ekleniyor.

Yenilikçi Hızlı Hibrit Otomatik Odaklama Sistemi ile çok ayrıcalıklı

Çıkışı yeni duyurulan NEX-5R’ye benzer şekilde, NEX-6 da neredeyse her çekim durumuna uyacak aşama ve kontrast algılamalı otomatik odaklama yöntemlerini bir araya getiren yenilikçi Hızlı Hibrit Otomatik Odaklama sistemine sahip. Son derece keskin odaklamayı teyit etmek için nesnenin uzaklığını hızlıca analiz eden aşama algılamalı AF kontrast algılamalı AF ile tamamlanıyor. Hız Öncelikli modda, NEX-5R otomatik olarak pürüzsüz aşama algılamalı takipli AF’ye geçiyor. Saniyede 10 kareye kadar yüksek hızlı kesintisiz çekim sayesinde hızlı hareketi yakalarken DSLR benzeri odaklama tepkilerinin farkı yaşanıyor.

Hızlı Hibrit AF, çıkışı itibariyle, E 18-55mm F3.5-5.6 OSS, E 55-210mm F4.5-6.3 OSS, E 18-200mm F3.5-6.3 OSS, E 24mm F1.8 ZA Sonnar T* ve E PZ 16-50mm F3.5-5.6 OSS olmak üzere beş farklı lens ile destekleniyor. Aygıt yazılımı güncellemeleri ile Hızlı Hibrit AF desteği sunan lens yelpazesi durmadan genişletilecek.

NEX-7’de olduğu gibi, NEX-6’da da hassas çerçeveleme ve odaklama için bir XGA OLED Tru-Finder sunuluyor. Büyük beğeni toplayan bu elektronik vizör, fotoğraf ve videoların parlak, detaylı, yüksek kontrastlı şekilde görüntülenebilmesini sağlarken profesyonel sınıf optik vizörlere taş çıkartacak yüzde 100 kare kapsama ve geniş bir görüş alanı sunuyor. Ekran üzerindeki ızgara çizgileri ve dijital açı ayarı da doğru çerçeveleme konusunda yardımcı olmak üzere görüntülenebiliyor.

NEX 6 rear wEyepiece lg - Sony NEX-6’daki yenilikler

OLED Tru-Finder’a neredeyse her çekim pozisyonunda kolay görüntüleme için 90 derece yukarı veya yaklaşık 45 dereceye aşağıya kadar açılandırılabilen 7,5 cm (3,0 inç) büyüklüğündeki Xtra Fine LCD ekran ile tamamlanıyor. LCD ekran, ciddi ölçüde azaltılmış ekran yansıması ile muhteşem detay ve kontrastı garanti altına alarak, dışarıda veya doğrudan ışık altında çekim yaparken kompozisyona yardımcı oluyor.

Kompakt gövdede çok çeşitli çekim seçenekleri

Kompakt gövde boyutlarına rağmen NEX-6, DSLR meraklıları için anında güven verici operasyon imkanı sunuyor. Tam da çok daha büyük değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinden bekleyeceğiniz gibi, fotoğraf makinesinin üzerinde stratejik olarak konumlandırılmış mod kadranı, aralarında P/A/S/M ve Panoramik Çekim’in de bulunduğu çekim modlarının hızlıca ayarlanmasına izin veriyor. Buna, mod kadranının altında yer alan bir kontrol kadranı ile pozlandırma, ISO, beyaz dengeleme ve diğer ayarların mükemmel şekilde ayarlanması için fotoğraf makinesinin arkasında bulunan ayrı bir kontrol çarkı da ekleniyor. Yine Sony’nin üst düzey A-mount fotoğraf makinelerinden miras alınan profesyonel odaklı Quick Navi ara yüzü, ayarların vizörü gözden uzaklaştırmaksızın parmak ucuyla yapılmasına izin veriyor.

Full HD film çekimi, düşük ışıklı kliplere fazladan pırıltı katacak yeni Otomatik Yavaş Deklanşör özelliği ile daha da geliştirildi. Yeni NEX-6 loş iç mekanları ve gece sahnelerini tespit ederek çekimlerinizi aydınlatmak için daha yavaş bir deklanşör hızına otomatik olarak geçiyor.

NEX-5R’de de bulunan entegre Wi-Fi fotoğraf ve videoların ücretsiz PlayMemories Mobile uygulamasının çalıştığı çeşitli akıllı telefon veya tabletlere kablosuz olarak basit şekilde transferine izin veriyor. Görüntüler, ağa bağlı bir kişisel bilgisayara kablosuz olarak transfer edilebileceği gibi DLNA uyumlu tüm televizyonlar üzerinde de yine kablosuz olarak izlenebiliyor. Açılır bir flaşın yanı sıra çeşitli aksesuarlar ile ‘akıllı’ bağlantı sağlama yeteneğine sahip çok yönlü bir Çoklu Ara yüz Yuvası da bulunuyor.

E-mount fotoğraf makineleri için yeni değiştirilebilir lensler

Sony’den E-mount fotoğraf makineleri için değiştirilebilir lens seçenekleri üç ek model ile daha da büyüyor. SELP1650, elde daha net çekimler için yerleşik Optik SteadyShot görüntü sabitleme özelliğine sahip son derece hafif, kompakt bir 16-50mm F3.5-5.6 power zum lens. Lens gövdesinin tamamen geri çekildiğinde sadece 29,9mm uzunluğunda olması SELP1650’yi ideal yol arkadaşı yapıyor. Aynı zamanda, çalışma moduna bağlı olarak hem power zum hem de manuel odaklamayı kontrol eden bir ikili fonksiyon halkası da bulunuyor. Fotoğraf makinesi AF’ye ayarlandığında, kontrol halkası yumuşak, yüksek hızlı zumu küçük el hareketleri ile ayarlıyor. Fotoğraf makinesi MF modundayken, halka manuel odağı kontrol ediyor. Yumuşak power zum lensi özellikle video çekimi için uygun hale getiriyor.

SEL35F18, aydınlık maksimum F1.8 diyafram açıklığı ve dahili Optik SteadyShot özelliği bulunan hızlı 35mm prime / sabit odak uzaklığına sahip bir lens. İster portreler ister sokak sahneleri isterse de Full HD video çekin, mükemmel optik netlik ve açıklığın yanı sıra bokeh efekti de sunuyor. Yeni bir dış tasarım sunan lens, kullanımı kolay ve taşıması da hafif.

Renklerdeki sapmayı azaltan süper ED (Ekstra Düşük Dağılma) camın kullanıldığı SEL1018, 10-18 mm aralığı boyunca F4 azami diyafram açıklığına sahip ve içinde Optik SteadyShot görüntü sabitleme özelliği bulunan bir geniş açılı zum lens. Manzara ve iç mekanlar için ideal olan lens, aynı zamanda en geniş ayarında dramatik perspektif efektleri üretme yeteneğine de sahip.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0