iPhone 5 beklentileri karşılar mı?

Herkesin merakla beklediği Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 5 dün gece San Francisco’da yapılan bir etkinlikle tanıtıldı. iPhone 5 için günlerdir yapılan tahminler, dedikodular ve meraklı bekleyiş de sona erdi. iPhone 5 modelinde tabi ki birçok yenilik ve değişiklik yapılmış. En büyük değişiklik dış görünümünde olmuş. Cihazın ekran boyutu 4 inçe çıkarılmış ve Retina Display (1136x640piksel) kullanılmış.

iPad için Photoshop Touch
Yeni iMac modellerinde Thunderbolt Rüzgarı
Artık Mac’ler de tehdit altında!

Herkesin merakla beklediği Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 5 dün gece San Francisco’da yapılan bir etkinlikle tanıtıldı. iPhone 5 için günlerdir yapılan tahminler, dedikodular ve meraklı bekleyiş de sona erdi.

iPhone 5 - iPhone 5 beklentileri karşılar mı?

iPhone 5 modelinde tabi ki birçok yenilik ve değişiklik yapılmış. En büyük değişiklik dış görünümünde olmuş, cihazın ekran boyutu 4 inçe çıkarılmış ve Retina Display (1136x640piksel) kullanılmış. 7.6 mm kalınlığa sahip olan iPhone 5’in ağırlığı 112 gram, yani yüzde 18 daha ince, yüzde 20 daha hafif.

iPhone 5’de de 8 milyon piksellik (3264×2448 piksel) bir kamera bulunuyor, diyafram değeri f/2.4. Verilen bilgilere göre kamera tamamen baştan tasarlanmış, geliştirilmiş ve yeni özellikler eklenmiş. Yeni özelliklerden biri de 28 milyon piksellik çözünürlüğe ulaşan panoramik çekim modu. iPhone 5, A6 işlemci ile geliyor ve bu işlemci sayesinde de çok daha hızlı fotoğraf çekebiliyor. Test sonuçlarını henüz inceleyemedik, ancak ISO konusunda da daha başarılı olduğu söyleniyor.

iPhone 5 için, pil ömrünün uzatıldığını, 3 farklı mikrofon bulunduğunu ve bunun da telefonla konuşma kalitesini yükselttiğini, video kaydı sırasında fotoğraf da çekilebildiğini ekleyelim.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0