Sony PXW-Z150 4K video kamera

Sony XDCAM serisine PXW-Z150 video kamerayı eklediğini duyurdu. Bu seri, kablosuz kullanıma ve yüksek kaliteli 4K çekime olanak tanıyan yeni işlevler sunan, hafif ve kullanımı kolay profesyonel video kameralardan oluşuyor.

Sony’den yeni projektör kamera
Retro görünümlü Pentax MX-1
Sony ZV-1

Sony XDCAM serisine PXW-Z150 video kamerayı eklediğini duyurdu. Bu seri, kablosuz kullanıma ve yüksek kaliteli 4K çekime olanak tanıyan yeni işlevler sunan, hafif ve kullanımı kolay profesyonel video kameralardan oluşmaktadır. Taşınabilir PXW-Z150'nin esnek ve zahmetsiz kurulum özellikleri sayesinde tüm deneyim düzeylerinden içerik oluşturucular, gereksinim ve beklentiler ne kadar zorlu olursa olsun, içerik ve etkinlik çekim senaryoları için etkileyici görüntüler sunabilecekler. PXW-Z150, kullanıcılara 4K kayıt ve Full HD kalitesinde etkileyici 5x ağır çekim olanağı sunan 1,0 tipi istiflenmiş Exmor RS CMOS görüntü sensörüne sahiptir. Bunlar, en yüksek kalitede kurumsal veya kişisel prodüksiyonlar sunmak isteyen içerik oluşturucular için vazgeçilmez işlevlerdir.

1457004321 pxwz150 3q 151221 01 - Sony PXW-Z150 4K video kameraGeleneksel video kamera olanaklarının çok daha fazlasından yararlanın; Full HD kalitesinde, 120 kare/saniye'ye (fps) kadar Yüksek Kare Hızında devamlı kayıt özelliğiyle her anı yakalayın. Clear Image Zoom teknolojisi, HD ve 4K modlarında sırasıyla 24x ve 18x yakınlaştırma sunar. Ek olarak, standart optik 12x yakınlaştırma olanağı da vardır. Tekli 20 megapiksel 1,0 tipi geniş sensör boyutu, düşük ışık koşullarında bile net görüntüler sağlayarak film yapımcılarına üstün netlik ve keskinlik sunar. Böylece film yapımcıları, çeşitli ortamlarda esnek çekim olanaklarından yararlanabilirler. Hızlı kurumsal sektörün artan beklentilerine karşılık olarak, kullanıcılar artık dahili Wi-Fi ve kablosuz FTP bağlantısı ile gerçekten kablosuz bir iş akışını destekleyen canlı akış özelliklerinin keyfini çıkarabilirler.

Yaratıcı ifadeler sunmak için kapsamlı bir kurulum şart değildir. PXW-Z150, rahatça çekim yapmayı desteklemek için ergonomik şekilde tasarlanmıştır. Kompakt ve hafif gövde, gelişmiş özelliklerle entegre olmuştur. Böylece birden çok harici aksesuarı kullanma gereksinimi ortadan kalkar. Pozlama ve alan derinliği kontrolünde esneklik sunmak için 4 kademeli ND filtre, kameraya dahil edilmiştir. Ayrıca Çoklu Arabirim (MI) Yuvası, PXW-Z150 ile Sony'nin UWP-D serisi kablosuz mikrofonlar gibi çevre üniteleri arasında kolay entegrasyon sağlayarak kablo sorununu ortadan kaldırır. PXW-Z150, uzaktan Wi-Fi® kullanan bir akıllı telefon veya tablet kullanılarak kolayca kontrol edilebilir. Ayrıca 400 dakika kesintisiz kayıt süresi sunan dikkate değer bir pil ömrüne sahiptir. Böylece gerektiği anda gereken nesneyi çekmeye hazır olursunuz. Geniş görüş açılı ve yüksek kontrastlı 0,39 tipi 1440K OLED vizör ile 3,5 tipi 1550K LCD panel sayesinde yüksek görünürlük sağlanır.

PXW-Z150, çeşitli ortam ve düzenleme gereksinimlerine uyum sağlayarak Sony'nin gelişmiş XAVC (Uzun GOP) formatının yanı sıra MPEG2HD (50 Mb/sn / 35 Mb/sn) geleneksel yayın formatını da destekler. PXW-Z150; profesyonel standart 3G-SDI, XLR girişleri, HDMI, Çoklu/Mikro USB, REMOTE ve Kompozit (ses) dahil olmak üzere çeşitli dahili bağlantı seçenekleri sağlayarak adaptör ihtiyacını ortadan kaldırır. Video kamera, kayıt süresini ve iş akışı esnekliğini artırmak için iki adet bellek kartı yuvasıyla donatılmıştır ve SDXC ile SDHC kartlarla uyumludur. Çift medya yuvası; yedek, eş zamanlı ve sıralı kayıt gibi çeşitli kayıt seçenekleri sağlar.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0