Canon EOS 80D Ön İnceleme

Canon EOS 80D Ön İnceleme

Canon’un bir süre önce duyurduğu yeni DSLR modeli EOS 80D’yi çıktığı gün sizlere kısaca tanıtmıştık. Şimdi EOS 80D ile ilgili detaylı bir ön incelemeyi ve teknik detayları sizlerle paylaşıyoruz.

120 Farklı Gövde Renkli Pentax K-50
Nikon’un yeni amiral gemisi D5
Canon EOS 6D Mark II

Canon’un bir süre önce duyurduğu yeni DSLR modeli EOS 80D’yi çıktığı gün sizlere kısaca tanıtmıştık. Şimdi EOS 80D ile ilgili detaylı bir ön incelemeyi ve teknik detayları sizlerle paylaşıyoruz.

1456739832 EOS 80D EF S 18 55 IS STM TOP - Canon EOS 80D Ön İncelemeCanon EOS 80D, daha önceki çift haneli modeller 60D ve 70D’den çok da farklı bir tasarıma sahip değil. Elinize aldığınız anda makineye yabancılık çekmiyorsunuz. Tabi teknik detaylara baktığımızda önceki modellerle arasında ciddi farklar olduğunu görebilirsiniz. EOS 80D, 24.2 milyon piksellik CMOS sensör, DIGIC 6 işlemci ve saniyede 7 kare çekim yapabilmesi gibi öne çıkan özelliklere sahip. Canon, fotoğraf ve video çekimi yeteneğini geliştirmek için gerekli her şeyi parmaklarınızın ucuna getiren güçlü ve donanımlı bir DSLR modeli…

Saniyede 7 kare çekim hızı!

Spordan, vahşi yaşama veya aksiyona kadar çekimini yapmak istediğiniz sahne veya konu ne olursa olsun EOS 80D size son derece yüksek yanıt hassasiyeti sunuyor ve yüksek netlikte, en ince ayrıntısına kadar yakalamanızı sağlıyor. Yeni sensörü çarpıcı netlikte görüntüler ve kırpma yapma serbestliği sunarken, hepsi çapraz tipte 45 noktalı AF sistemi ve 7 kare/sn’lik çekim hızı aksiyonu en üst düzeyde netlikte dondurur.

Noktaya odaklanmak veya geniş alanda takip yapmak için AF noktalarını tek tek veya grup halinde seçebilir, konunuz çerçeve içinde nerede olursa olsun çekim kompozisyonu üzerinde daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Açık diyaframlı lens kullanırken, f/8 diyaframda 27 adet netleme noktasıyla kullanabilirken, en zorlayıcı çekim koşullarında bile odaklanabilmenizi sağlar.

1456739838 EOS 80D EF S 18 55 IS STM FRT 1 - Canon EOS 80D Ön İncelemeDeğişken ışıklandırma koşullarında çekim yapabilecek şekilde tasarlanan bu fotoğraf makinesinde ISO 25.600’e kadar genişletilebilen doğal ISO 100-16.000 aralığı vardır ve AF sistemi ay ışığı (-3EV) altında bile çalışmayı sürdürür. 7560 piksel RGB+IR ölçüm sensörü gerek görünür ışığı gerekse kızıl ötesi ışığı ölçerek doğru pozlar sunarken Titreme Tespiti işlevi, titreyen yapay ışıklandırma altında çekim yaparken pozlama tutarlılığını garantiler. Yeni Beyaz Önceliği ayarı da sıcak tonların görünümünü azaltmanıza yardımcı olur.

Kullanıcıya uyum sağlıyor

EOS 80D, fotoğrafçılara ihtiyaçları olan her şeyi sunmak için titizlikle üretilmiş. Bu fotoğraf makinesi tasarımının içgüdüsel olarak harekete geçmesi sayesinde, makine üzerine rahatlıkla kullanılabilecek şekilde yerleştirilen ve en sık kullanılan modlara ve ayarlara erişmenizi sağlayan kontrolleriyle, çekim deneyiminizi kolayca özelleştirebilirsiniz. Akıllı Vizör karenin yüzde 100’ünü ve geçerli ayarları gösterir. İsterseniz 7,7cm (3,0”) Değişken Açılı Clear View LCD II Dokunmatik ekrana da çabucak geçiş yaparak video çekebilir, Canlı Görünüm modunu kullanabilir veya işlevlere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Videograf olmak isteyenlere

İster seyahatlerinizin videolu günlüğünü tutun ister sinematografik stilli videolar çekin, EOS 80D size Full HD video çekiminde tam esneklik sunuyor. Canon’un Çift Piksel CMOS AF teknolojisi sayesinde, kolayca doğru otomatik pozlama ve pürüzsüz odak takibi gerçekleştirilebilir. Hem AF hızını hem de AF takibi hassasiyetini kolayca ayarlayabilir, video stilinize uygun olacak şekilde AF hızı ve yanıt hassasiyeti üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

1456739829 EOS 80D LCD Open BCK - Canon EOS 80D Ön İncelemeOdağı kontrol altında tutarken aksiyonun yavaşlatılmasında ideal olan MP4 formatında 60p çekim kapasitesiyle iddialı videograflar, video arşivlerinin profesyonel görünümlü bir sonuç üreteceğinden emin olabilirler. EOS 80D’de hem kulaklık hem de mikrofon girişleri vardır. Bu sayede bir çekim yaparken ses kaydı üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

Akıllı telefonla bağlantılı

Kolayca bağlanın, uzaktan çekim yapın ve çalışmanızı paylaşın EOS 80D’yi Canon’un Camera Connect uygulamasıyla kullanarak akıllı telefonunuz veya tabletinizde uzaktan çekim yapmanın keyfini çıkartın. Dahili Wi-Fi ve Dinamik NFC bağlantısı internete bağlanmanızı ve akıllı telefonunuzdan tam çözünürlüklü JPEG görüntüler paylaşmanızı basitleştirir. Ayrıca fotoğraf makinenizi, bir ev Wi-Fi yönlendiricisine gerek olmadan, bir PC bilgisayar aracılığıyla bağlayıp kumanda edebilirsiniz ve Canon’un Connect Station CS100’ünü kullanarak tek bir erişilebilir konumdan tüm fotoğraf ve videolarınızı kaydedebilir, görüntüleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0