Nikon’un yeni amiral gemisi D5

Nikon’un yeni amiral gemisi D5

Nikon, merakla beklenen yeni profesyonel DSLR makinesi D5'i CES 2016 Fuarı’nda tanıttı. D5, yeni 20,8MP FX biçimli CMOS görüntü sensörü ve 180 bin piksel RGB ölçüm sensörü ile son derece hassas konu tanıma ve görüntü detayı sağlıyor.

Pentax K-3 Mark III
Nikon D4S’i duyurdu
Canon’dan EOS Serisine İki Yeni Model

Nikon, merakla beklenen yeni profesyonel DSLR makinesi D5'i CES 2016 Fuarı’nda tanıttı.

Tutkunuzu baş döndürücü görüntülere dönüştürmek için gereken tüm donanıma sahip D5, fotoğrafçılıkta karşılaşabileceğiniz en büyük zorluklara göğüs gerebilir. İster bir yarışta ister kırmızı halıda çekim yapıyor olun, fotoğraf makinesinin yeni nesil 153 noktalı AF sistemi geniş bir kapsam sunar. Nikon tarihindeki en yüksek düzeyde genişletilmiş hassaslık sayesinde bu ürün gerçekten gözle görülemeyenleri çekebilir. Sınırları zorlayan film yapımcıları için D film, artık kullanıcıların fotoğraf makinesinde 4K UHD (ultra yüksek tanım) kayıtlar yapmasına imkan sağlıyor.

D5 35 1.4 front.high  - Nikon'un yeni amiral gemisi D5Temel Özelliklerin Özeti:

Yeni nesil AF: Tam 153 netleme noktası ve 99 çapraz tip sensöre sahiptir. -4 EV'ye kadar AF hassaslığı (ISO 100, 20 °C/68 °F), üstün düşük ışık performansı sağlar. Merkezin dışındaki konular bile kolayca algılanır. Ayrıca netleme alanı çerçevesinin etrafına çapraz tip sensörler uygulandığından dikey çekim büyük ölçüde iyileştirilmiştir. Yeni bir AF ASIC birimi sayesinde AF'ye her an en yüksek bilgi işlem gücü ayrılır.

D5 35 1.4 back34r.high  - Nikon'un yeni amiral gemisi D5Yeni ölçüm ve görüntü sensörleri: Yepyeni 20,8 MP FX biçimli CMOS görüntü sensörü ve 180 bin piksel RGB ölçüm sensörü, son derece hassas konu tanıma ve görüntü detayı sağlar. Ton geçişleri daha zengin ve daha hassasken, yeni EXPEED 5 görüntü işleme sistemi, standart ISO aralığının tamamında resim kalitesinin benzeri görülmemiş düzeyde yüksek olmasını sağlar.

Güç ve hassaslık: AE/AF izlemeyle 12 fps'ye, ayna kaldırılarak 14 fps'ye kadar çekim yapın. Hızlı, öngörülemeyen aksiyonlar içeren çekimlerde AF izleme ve vizör görünürlüğü büyük ölçüde geliştirilmiştir.

Yüksek performanslı ara bellek: Tek bir yüksek hızda arka arkaya çekimde 200'e kadar NEF (RAW) veya JPEG görüntüsü yakalayın; bu, 100 metrelik bir koşunun finalini parmağınızı deklanşörden çekmeden yakalamanıza yeter.

Yüksek hassaslık: Hi 5 ayarında ISO 3.280.000'e eşdeğer bir düzeye genişletilebilir 100 ile 102.400 arası ISO ile sınırları zorlayın. Standart ISO aralığının tamamında son derece temiz bir performans deneyimi yaşayın.

D5 35 1.4 top.high  - Nikon'un yeni amiral gemisi D5Yüksek tanımlı 4K/UHD filmler: En yüksek resim kalitesini elde etmenizi sağlayan noktası noktasına yerel piksel kesme olanağıyla 30p/25p/24p hızında 4K filmler (3840×2160 piksel) çekin. Birden çok biçimde 50p/60p'ye kadar Tam HD (1080p) video çekin.

Yüksek hızda görüntü yakalama ve 4 kat daha hızlı veri aktarımı: Yeni Çift XQD kart yuvası, büyük miktarlarda verinin yüksek hızda aktarılmasına yönelik yeni bir USB 3.0 bağlantı noktası, 4 kat daha hızlı kablosuz bağlantı ve Ethernet bağlantısıyla iş akışını hızlandırın.

Nikon D5'in Mart ayında satışa sunulması ve Amerika satış fiyatının (gövde) yaklaşık 6.500 Dolar olması bekleniyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0