Sony’den yeni objektifler ve aksesuarlar

Sony’den yeni objektifler ve aksesuarlar

Sony, 70-400mm telefoto zoom, Carl Zeiss Planar 50mm F1.4 ve DT 18-55mm F3.5-5.6 olmak üzere A-mount lens ailesine üç yeni ürün ekledi. Ayrıca, hem A-mount hem de E-mount lensli fotoğraf makineleri ve video kameralarda kullanılabilen HVL-F20M kompakt harici flaş ve RM-VPR1 kablolu uzaktan kumanda da bu yeni aile ile birlikte gelen yeni aksesuarlar arasında yer alıyor.

Panasonic Lumix G Vario 45-150mm
Canon’dan 2 yeni RF objektif
Sony G Master FE 300mm F2.8 GM OSS

Sony, full-frame G Lens 70-400mm telefoto zoom, full-frame Carl Zeiss Planar 50mm F1.4 ve DT 18-55mm F3.5-5.6 standart zoom olmak üzere A-mount lens ailesine üç yeni ürün ekledi. Ayrıca, hem A-mount hem de E-mount lensli fotoğraf makineleri ve video kameralarda kullanılabilen HVL-F20M kompakt harici flaş ve RM-VPR1 kablolu uzaktan kumanda da bu yeni aile ile birlikte gelen yeni aksesuarlar arasında yer alıyor.

SAL70400G2 A 1200 - Sony’den yeni objektifler ve aksesuarlar

70-400mm F4-5.6 G SSM II ve Carl Zeiss Planar T* 50mm F1.4 ZA SSM lensler Sony’nin Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi’ne sahip full-frame A99 SLT fotoğraf makinesinin etkileyici görüntüleme becerilerini tamamlıyor. DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM II, APS-C sensörlü A-mount fotoğraf makineleri için ideal bir ortak olan hafif, kompakt bir 3x zoom. Bu yeni aileye, yeni bir kompakt dahili flaş ve makro fotoğrafçılık ile diğer ‘dokunmasız’ uygulamalar için uygun bir kablolu uzaktan kumanda da katılıyor.

70-400mm F4-5.6 G SSM II

Sony G lens yelpazesini, yenilenen 70-400mm F4-5.6 G SSM II ile 2013 yılında daha da güçlendiriyor. Vahşi yaşam ve aksiyon dolu spor sahnelerini yakalamak için ideal olan bu iyileştirilmiş süper-telefoto zum, geliştirilmiş optik elemanları ve daha hızlı, daha iyi tepki veren otomatik netlemesi ile üst düzey performansını daha da ileri seviyeye taşıyor. Yeni LSI devre çalıştırıcı sayesinde SSM’in (Super Sonic Wave Motor) otomatik netleme hızı öncesine kıyasla yaklaşık dört kat daha hızlı. Geliştirilen takip özellikli otomatik netleme ile bir araya gelen iyileştirilen lens artık hızlı hareket eden kişi ve nesnelerin fotoğraf ve Full HD videolarını çekmek için daha da uygun hale geliyor.

Optik tasarımı bir önceki nesil modelden alınmakla birlikte, yeni nesil lensin optik yüzeylerinde Sony’nin kendisine ait Nano AR Kaplama bulunuyor. Geleneksel yansıtma önleyici kaplamaların yaklaşık beş katına kadar etkinlik sunan bu gelişmiş teknoloji istisnai ölçüde yüksek kontrastlı görüntüler elde etmek için parlama ve gölgelenmeyi azaltıyor.

G cover 1200 - Sony’den yeni objektifler ve aksesuarlar

Carl Zeiss Planar T* 50mm F1.4 ZA SSM

Carl Zeiss “Planar T* 50mm F1.4 ZA SSM, halen Distagon 24mm, Planar 85mm ve Sonnar 135mm’i içeren Carl Zeiss’ın tek odak uzaklıklı mevcut A-mount lens yelpazesine ekleniyor. Sabit 50mm odak uzaklığı ve son derece parlak F1.4 diyafram aralığı sunan bu üst düzey lens, kalitenin önemli olduğu portre çekimleri ve düşük ışıklı ortamlardaki çekimler için ideal bir seçenek sunuyor.

İki asferik parçayı beş grup içinde sekiz kısımda sunan bu yeni optik tasarım, Sony’nin full-frame A99 fotoğraf makinesi ile birlikte mükemmel sonuçlar sunmak üzere optimize edildi. Toza ve neme dayanıklı tasarım yeni lensin cazibesini çok geniş bir dış mekan çekim uygulamalarını da içine alacak şekilde genişletiyor.

DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM II

İkinci nesil tasarıma sahip olan bu yeni lens 2011 yılında piyasaya sürülen popüler DT 18-55mm F3.5-5.6 SAM’in yerini alıyor. Hafif, kompakt 3x zoom lens geniş açılı 18mm’den standart 55mm’ye kadar (35mm fotoğraf makinesi muadili yelpaze: 27-82.5mm) sıklıkla kullanılan odak uzaklıkları yelpazesini içine alıyor. Öncülü ile aynı pürüzsüz AF motorunu (SAM) paylaşırken diğer yandan da hem yeni tasarlanan arka objektif elemanları parlama ve gölgelenmeyi engelliyor hem de mekanik elemanlar daha pozitif, rahat bir kullanım için güncelleniyor.

HVL F20M Right Standard 600 - Sony’den yeni objektifler ve aksesuarlar

Sony fotoğraf makineleri ve video kameralar için yeni aksesuarlar

HVL-F20M, Çoklu Arayüz Yuvası bulunan fotoğraf makineleri için yerden tasarruf sağlayan, taşıması kolay ve portreler, iç mekanlar ve loş sahneleri aydınlatmak için ideal yeni bir flaş. Kompakt boyutlarına rağmen, zahmetsiz çoklu flaş kurulumlarına imkan veren kablosuz kontrol, basit yansıtma operasyonu ve daha doğru, daha doğal görünen beyaz denge için Otomatik Beyaz Dengesi telafisi sağlamaya yönelik profesyonel tarzlı özellikler ile dolu. Son derece kolay bir kullanım imkanı sunuyor: tek yapmanız gereken açmak için flaş başını yükseltip flaşa ihtiyaç olmadığında flaşı indirerek kapatmak.

Çok yönlü Çoklu Terminal Arayüzü’ne sahip giderek artan bir A-mount ve E-mount ‘α’, Cyber-shot ve Handycam modelleri yelpazesi ile uyumlu olan RM-VPR1 kablolu uzaktan kumanda zum ve video kayıt başlama/durdurma için kullanışlı kontroller de sunuyor. Aynı zamanda ‘α’ fotoğraf makineleri ile uzun pozlamalı ‘ampullü’ çekimler için ideal olan bir deklanşör kilitleme fonksiyonuna da sahip. Uzaktan kumandanın beraberinde iki kablo veriliyor. Bunlardan biri Çoklu Terminal donanımlı fotoğraf makineleri ve video kameralar ile birlikte kullanıma uygunken, diğeri ise sadece bir uzaktan terminal içeren ‘α’ A-mount fotoğraf makinelerinde basit deklanşör basımına da izin veriyor.

YORUMLAR

WORDPRESS: 1
  • Sercan 10 yıl

    bu lensleri sony hx300 de kullanabiliyormuyuz ?