Tokina Opera 50mm f/1.4 FF

Tokina, DSLR fotoğraf makineleri için “Opera” adı verilen yeni nesil 50mm f/1.4 FF  objektifi satışa sundu.

Zeiss Batis 18mm f/2.8
Nikon Z Serisi Objektiflerini Genişletiyor
Olympus 100-400mm f/5-6.3 IS

Tokina, DSLR fotoğraf makineleri için “Opera” adı verilen yeni nesil 50mm f/1.4 FF objektifi satışa sundu.

Yeni Opera serisi, en yüksek kalitede optik tasarım gerektiren günümüzün yüksek çözünürlüklü DSLR fotoğraf makineleri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Tokina’nın ödüllü AT-X lens serisinin temeli üzerine inşa edilen yeni Opera serisi,  yüksek performanslı DSLR fotoğraf makinelerinin artan taleplerini karşılamak üzere premium full frame bir seri sunuyor.

opera50 nikon 1 - Tokina Opera 50mm f/1.4 FF

Modern toplumda “opera” kelimesi genellikle drama, müzik ve dansı birleştiren sahne sanat çalışmaları için kullanılır. İtalyanca da eser veya sanat eseri anlamına gelir. Bir sanat türü olarak opera ismi bir müzik eseri “opera musicale”den gelir. Latince “opus” kelimesi, günümüzde halen büyük edebi, artistik veya entelektüel çalışma anlamında kullanılmaktadır (örneğin “magnum opus”, “opera magna”). Yeni Premium full frame DSLR lens serisine Opera isminin verilmesinin ardında fotoğrafçılara gerçek sanat eserleri yaratma konusunda yardımcı olma fikri yatıyor.

Ürüne Genel Bakış

50mm f/1.4 FF, Tokina’nın yüksek performanslı full frame DSLR fotoğraf makineleri için tasarladığı yeni premium lens serisi.  Bu lens, günümüzün DSLR teknolojisinin taleplerini karşılayacak şekilde, optik mühendislik ve elektronik tasarım alanında en son yenilikleri içermektedir.  Hızlı ve sessiz çalışma için halka şeklinde ultrasonik motorlar, Tokina’nın yeni ELR lens kaplama teknolojisi ve hava geçirmezlik teknolojisi gibi gelişmiş özelliklerle Tokina’nın yeni 50mm f/1.4 FF Opera lensi bir çok fotoğraf çantasının vazgeçilmezi olabilir.

opera50 canon 2 - Tokina Opera 50mm f/1.4 FF

Ürüne ilişkin detaylı bilgiye, Tokina Türkiye Distribütörü Nar Teknoloji’nin web sitesi www.nartas.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0