K-Mount Objektifler için Q Adaptör

Pentax Q serisi fotoğraf makinelerinde K-mount objektifleri kullanabilmeye olanak sağlayan yeni objektif adaptörü sayesinde balıkgözü ve unifocal geniş açılı objektiflerden telefoto yakınlaştırma objektiflerine kadar onlarca objektif artık Pentax Q serisi ile de kullanılabiliyor.

EOS R Sistemine 2 yeni objektif
Samyang AF 35mm f/2.8 FE
Fujifilm Fujinon XF90mm f/2

Pentax Q serisi fotoğraf makinelerinde K-mount objektifleri kullanabilmeye olanak sağlayan yeni objektif adaptörü, 33mm formatında odak mesafesini yaklaşık 5,5 kat daha arttırıyor. Böylece, smc Pentax-DA 300mm F4 ED [IF] SDM telefoto objektifi 1650mm süper-telefoto objektif (35mm formatında) olarak kullanarak oldukça kompakt ve hafif bir dijital görüntüleme sistemi gökyüzünün ilginç fotoğraflarını çekebilirsiniz.

KmountadapterQ

Q adaptörü sayesinde, balıkgözü ve unifocal geniş açılı objektiflerden telefoto yakınlaştırma objektiflerine kadar onlarca objektif artık Pentax Q serisi ile de kullanılabiliyor. Bu sayede, hızlı ve kolay objektif değişimleri ile oldukça geniş bir perspektif ve görsel efekt yelpazesinden yararlanabileceksiniz. Q adaptör, hızla hareket eden özneleri görüntülerken ve/veya süper-telefoto objektif kullanırken fotoğraf makinesinin sallantısı yüzünden görüntülerin bozuk çıkmasını engelleyen mekanik örtücüye sahiptir.

 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0