Canon EF 35mm f/1.4L II

Canon popüler sabit odaklı objektiflerinden olan 35mm’yi güncellediğini duyurdu. Yeni EF 35mm f/1.4L II USM geniş açı objektif, yeni bir dizayn ve optik kaplamalar sayesinde çok daha keskin ve gerçek renklerde sonuçları garanti ediyor.

Sigma USB Dock
Sony’den Üç Yeni E-Mount Objektif
İnceleme: Nikkor Z 14-24mm f/2.8 S

Canon popüler sabit odaklı objektiflerinden olan 35mm’yi güncellediğini duyurdu. Yeni EF 35mm f/1.4L II USM geniş açı objektif, yeni bir dizayn ve optik kaplamalar sayesinde çok daha keskin ve gerçek renklerde sonuçları garanti ediyor. 2. Jenerasyon objektif 14 eleman ve 11 gruptan oluşuyor. Objektifin ağırlığı 760 gram ve filtre çapı 72mm. Önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan EF 35mm f/1.4L II USM’nin Amerika fiyatı 1800 Dolar olacak.

EF 35mm f1.4L II USM FRT - Canon EF 35mm f/1.4L II

Görüntü kalitesinde yeni standartlar

Canon tarafından geliştirilen organik optik malzemeden üretilen Mavi Spektrum Kırılma Özelliğine sahip optik donanım, kromatik sapmaları daha önce mümkün olmayan bir dereceye kadar düzelterek renk kesintilerini ortadan kaldırır. Ultra Düşük Yayılma (UD) optik donanım ve iki küresel olmayan lens elemanı, lens tamamen açık kullanıldığında bile kare boyunca inanılmaz keskinlik sağlar. Dalga boyu altı yapılı kaplama, kontrastı artırır ve ışık altında çekim yaparken parlama ve gölgelenmeye karşı koruma sağlar.

Mavi Spektrum Kırılma Özelliğine sahip donanım

Canon, büyük çaplı lenslerde renkli kesintileri ortadan kaldırmak için Mavi Spektrum Kırılma Özelliğine sahip (BR) optik donanımı geliştirmiştir. Bu özel organik optik malzeme, söz konusu kesintileri düzeltme konusunda flüorit, Ultra Düşük Yayılma (UD) veya Süper UD cam gibi teknolojilerden daha etkilidir. Renkli kesintiler, farklı renklerde ışığın farklı noktalara odaklandığı bir durum olan kromatik sapmadan kaynaklanır. EF 35mm f/1.4L USM II'de BR optik malzeme kullanılması bu etkiyi en aza indirir. Lensteki diğer elemanlar, üstün keskinlik, kontrast ve parlamaya karşı dayanıklılık sağlayacak şekilde optimize edilebilir.

Zorlu koşullarda bile çekim yapmayı sürdürün

Canon'un efsanevi L serisi, yapı kalitesi güven verir ve sağlamlığa katkıda bulunur. Hava koşullarına karşı koruma, toz ve neme karşı koruma sağlarken florin kaplama lensin ön ve arka elemanını yağ ve kire karşı korur, temizlenmesini kolaylaştırır.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0