Wacom Intuos4 XL

Wacom Intuos4 XL

Tablet mouse konusunda dünyanın en ünlü firmalarından biri olan Wacom’un geliştirdiği ürünler, özellikle grafikerler, tasarımcılar, fotoğrafçılar ve bazı meraklı amatörler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Hollyland Yeni Kablosuz Görüntü Aktarıcı MARS X
Q-Waves Wireless USB AV Kit
Carry Speed CS-Pro MK II

Tablet mouse konusunda dünyanın en ünlü firmalarından biri olan Wacom’un geliştirdiği ürünler, özellikle grafikerler, tasarımcılar, fotoğrafçılar ve bazı meraklı amatörler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

 intuos4 Grip Pen and Stand 300x164 - Wacom Intuos4 XL

Wacom profesyonellerin en çok tercih ettiği Intuos’un 4. versiyonunu bir süre önce duyurmuştu. Wacom birçok Intuos kullanan profesyonelin geri bildirimlerinden faydalanarak Intuos4′ü geliştirdiğini söylüyor. Intuos4 şekil ve yüzey olarak tamamen yeniden yapılmış. Daha ergonomik ve darbe algılaması çok daha hassas… Tablete bir de iPod’lardaki gibi dokunmatik halka eklenmiş. Bu halka ile tabletinizde kullandığınız kalemin fırça boyutunu, tuval rotasyonunu, katman seçimini kaydırarak ve sezgisel olarak tercih edebiliyorsunuz. S (küçük), M (orta), L (büyük) ve XL (çok büyük) ölçülerinde 4 modeli bulunan Intuos4′ün M, L ve XL modellerinde 8 adet kişiselleştirilebilir OLED butonu bulunuyor.

Yer seçimi
Bize Intuos4’un XL modeli test için geldiğinde biraz panik olduğumuzu söylemeliyim. Neden mi? Çünkü Intuos4 XL’nin fiziksel boyutu 623x462x28 mm. Yani bilgisayarınızın yanında bu büyüklükte bir tablet için yer bulabilmeniz neredeyse imkansız. İşte bizde de benzer bir sorun yaşandı. Sonra bilgisayarın yanında duran masanın üzerindekiler boşaltılıp Intuos XL için büyükçe bir yer açıldı. Ürün için söylenebilecek neredeyse tek sorun bu. Ancak bir fotoğrafçı ya da fotoğrafla uğraşanlar için size tavsiyem Intuos4’ün S veya M modelini seçmeniz.
Daha önce böyle bir tablet mouse ile çalışmadıysanız bir süre zorluk yaşayabilir, alışma süresine ihtiyaç duyabilirsiniz. Yeni nesil Intuos4; 2048 basınç duyarlılığı seviyesi sunmakla birlikte, yeni kalem performansı ve tablet yüzeyine uygulanan en küçük kalem basınç farkını algılama kapasitesi özellikleri ile dikkat çekiyor. Intuos4’ün akıllı endüstriyel tasarımı görünüş, rahatlık ve kontrol açısından da avantajlar sunuyor. Buna ek olarak özelleştirilebilir kısa yollar ve her tuşun o andaki işlevini gösteren OLED (Organik Işık Yayan Diyotlar) göstergelerinin eşlik ettiği değiştirici tuşlar özel iş akışı ve üretkenlik araçları arasında yerini alıyor. Standart, keçeli, çizgi ve esnek uçlar Intuos4 ile birlikte verilerek kullanıcıların çeşitli geleneksel sanat ve tasarım malzemeleri ile çalışıyormuş gibi hissetmesine olanak tanıyor. Intuos4 kurulumundan sonra Adobe, Autodesk ve Corel gibi seçili ürünleri kullanıcılar tarafından kullanılabilir. 

2048 seviye basınca duyarlı uç sensör
Kullanıcılar tarafından tanımlanabilen çok fonksiyonlu Dokunma Halkası (Touch Ring) kaydırma, yakınlaştırma, uzaklaştırma, fırça boyutunu değiştirme, çalışma alanını döndürme veya katman ekleme veya çıkarmada sezgisel kontrol sunuyor. Yeni Grip Kalemi hassas modda piksel düzeyinde ince, ayrıntılı çalışmalar gerçekleştirilebilir. Yeni radyal menüler, kısa yolları yapılandırmaya ve onlara hızla erişmeye sadece bir kalem çizgisi ile olanak tanır.
İki elinizle de kullanabileceğiniz Intuos4 XL’yi öncelikle en uygun konuma getirmeniz gerekiyor. Böylelikle bir fotoğraf üzerinde oynarken kolunuz fazla yorulmamış oluyor. Sonra kalem standından doğru ucu seçin. Kişisel renk tanımlama halkanızı uygulayın. İlk çizginizi çizin ya da fotoğraflarınız üzerinde istediğiniz uygulamayı yaparken elinizde kalem kağıt tutuyormuşçasına doğal hissetmenizi sağlayan, 2048 seviye basınca duyarlı Wacom uç sensörünü keşfedin. 

intuos4 XL Front 300x199 - Wacom Intuos4 XL
 
Genel Özellikler:
* Doğal: 2048 basınç duyarlılık seviyeli yeni Wacom uç sensörü
* Esnek: İki elle de kullanılabilen tasarım
* Rahat: Toggle işlevselliğine (birden fazla ekran ya da kalem tableti kontrol edebilme) sahip, kullanıcı-tanımlı Dokunma Halkası (Touch Ring)
* Özgün: 8 adet özelleştirilebilir Hızlı Tuşlar (ExpressKeys) ve OLED ekranlar
* Tam donanımlı: Standı, renk tanımlama halkaları, kalın gövdeli yedek kulpu, 5 standart ucu, 1 çizim ucu, 1 esnek ucu ve 3 keçe ucu olan Grip kalemi
* Pratik: Kısayollara hızlı erişim için yeni radyal menüler
* Güncel: Windows XP (SP2), Windows Vista, Mac OS X 10.4.8 ve üzerini destekler.

Paket İçeriği:
* Kalem tablet
* Grip kalemi
* Kalem standı
* 10 tane yedek uç (5 standart uç, 1 çizim ucu, 1 esnek uç ve 3 keçe ucu)
* Uçları değiştirmek için alet
* Renk tanımlama halkaları
* Ek kauçuk kulp
* 2,5 m USB kablo
* Hızlı başlangıç kılavuzu
* Kurulum CD’si

Teknik özellikler:
* Çözünürlük: 5080 lpi
* Basınç seviyesi: 2048
* Hassasiyet (kalem): +/- 0,25 mm (0,010 inç)
* Hassasiyet (lens imleci): +/- 0,15 mm (0,006 inç)
* Eğim aralığı (tüm kalemler): +/- 60 derece
* Okuma yüksekliği: 10 mm (0,39 inç)
* Maksimum cevap hızı: 1 saniyede 200 nokta
* Güç gereksinimi: DC 5V, 300 mA’den az
* Aktif alan: 487,7×304,8 mm
* Fiziksel boyut (yaklaşık): 623x462x28 mm
* Ağırlık (yaklaşık): 3 kg
* Dokunma Halkası (Touch Ring): 1
* Hızlı Tuşlar (ExpressKeys): 8
* ExpressKeys ekranları: 8, ExpressKeys’in yanlarında 

YORUMLAR

WORDPRESS: 0