WD Thunderbolt’la çalışan ilk taşınabilir

WD, tamamıyla mobil bir çözümle, yaratıcı profesyoneller ve teknoloji tutkunları için yüksek performans ve kapasite sağlayan ilk taşınabilir ikili sürücü çözümü olan My Passport Pro’yu piyasaya sürdü.

WD’den Hızlı ve Mobil Depolama
WD TV Medya Oynatıcıları
Yeni WD My Cloud OS 3

WD, tamamıyla mobil bir çözümle, yaratıcı profesyoneller ve teknoloji tutkunları için yüksek performans ve kapasite sağlayan ilk taşınabilir ikili sürücü çözümü olan My Passport Pro’yu piyasaya sürdü. My Passport Pro, Mac sistemlerine en zorlu uygulamalar için gereken performansı sağlamak için kullanıcı seçimine dayalı RAID fonksiyonunu barındırıyor. Güç adaptörlerine ya da ekstra kablolara ihtiyaç duymaksızın, tamamen mobil depolama sunan My Passport Pro, 2 TB ve 4 TB’lık kapasitelerde mevcut.

b 20140327 082739 - WD Thunderbolt’la çalışan ilk taşınabilir
“Yoldan güç beslemeli tek Thunderbolt ikili sürücü çözümü olan WD My Passport Pro, stüdyo dışında üretilen yüksek miktardaki dijital içerik için hızlı transfer ve veri koruması sağlayarak, mobil çalışan yaratıcı profesyonellerin iş akışını geliştiriyor“ diyen WD Markalı Ürünler ve Dünya Geneli Satış Başkan Yardımcısı Jim Welsh, “Fotoğrafçılar, videografikerler ve müzisyenlerden, grafik tasarımcılarına ve mimarlara kadar, geçimleri taşınabilir depolama sistemlerine bağlı olan herkes My Passport Pro’nun yeni bir seviyede performans, güvenilirlik ve özellikle de taşınabilirlik sunduğunu keşfedecek.“ diye sözlerine devam etti.

Direkt olarak WD’ye özel bir tasarım olan entegre Thunderbolt kablosundan güç alan My Passport Pro’nun  performansı saniyede 233 MB’ye çıkarken, yüksek hızda transfer, düzeltme ve yedekleme hizmetleri sağlıyor. Çift sürücülü My Passport Pro’nun diğer bir önemli özelliği; kullanıcı seçimine bağlı RAID fonksiyonu. Bu özellik, kullanıcıların ihtiyaçlarına bağlı olarak yüksek performans için sıralı veri bölümlemesi (RAID 0) ya da bilgi yedeklemesi yapabilmek için disk ikizleme (RAID 1) fonksiyonlarını seçme olanağı sunuyor. Hem FireWire 800’den, hem de USB 3.0’dan daha ileride olan My Passport Pro’ya entegre Thunderbolt teknolojisi, 22 GB’lık yüksek çözünürlüklü bir video dosyasını RAID 0 formatında çalışan USB 3.0 için gereken standart sürenin yarısında kopyalama özelliğiyle, video işletimini daha hızlı ve kolay hale getiriyor.

Pürüzsüz alüminyum kasanın içerisine yerleştirilmiş 2 adet 2,5 inçlik sabit sürücü içeren My Passport Pro, hareket halindeyken güvenli bir şekilde çalışması için baştan aşağı ekstra dayanıklılık şok testine tabi tutulmuştur.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0