Yaşamımdan Süzülen Afrika

“Yaşamımdan Süzülen Afrika”, Figen Gündüz Letaconnoux’un Siyah İnci Yayınları’ndan çıkan gezi-anı ve rehber kitabı… 12.5x21.5cm boyutlarındaki kitap, 352 sayfa.

Mouse’ların Yerini Gözle Tıklama Alacak!
Micro Four Thirds’ün Japonya başarısı
Fotoğraf Dergisi 146. sayısı yayında…

“Yaşamımdan Süzülen Afrika”, Figen Gündüz Letaconnoux’un Siyah İnci Yayınları’ndan çıkan gezi-anı ve rehber kitabı… 12.5×21.5cm boyutlarındaki kitap, 352 sayfa.

006 afrikakapak - Yaşamımdan Süzülen Afrika

Afrika’da az keşfedilmiş ülkelerde geçmişte yaşananları ve bu ülkelerin bugününü, yazar kendi anılarıyla iç içe okura sunmaya çalışırken kendi hikâyesinin ayrıntılarından ziyade, Afrika’da deneyimlediği bu yerlerin kendisinde bıraktığı lezzetleri süzerek okurları da akışın içine dâhil ediyor.

Yazar, gelişmiş ülkelerin yüzlerini Afrika’ya çevirdiği günümüzde halen keşfedilmeyi bekleyen Kara Kıta’yı, derinlerine nüfuz eden köle ticareti, sömürgeleşme dönemi, milliyetçilik hareketleri, yaşanan menfur katliamlar neticesi bünyesinde derin acılar barındıran tarihi, engin coğrafyası,  zor yaşam koşulları, salgın hastalıkları ve modernize olmuş sömürgecilik anlayışını yedi yılda yaşadığı ilginç olaylarla birlikte yedi Afrika ülkesi üzerinden anlatıyor.

Afrika’yı merak eden gezginlere, tanımak isteyen işadamlarına, kısacası gitmek isteyip de gidemeyen herkese, merakla ve zevkle okuyabilecekleri bir rehber bu kitap.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0