Canon 120MP Sensör Yapıyor!

Henüz prototip aşamasında olan bu sensör, 120 milyon piksel çözünürlüğe sahip. Canon, bu yeni sensörün insan gözünün sahip olduğu fotoreseptör sayısıyla eş değer bir performans sergileyeceğini iddia ediyor.

İnsanı Fotoğraflamak Semineri EFSAD’da…
Photo&Digital 2015 Ardından…
ProntoTour artık Instagram’da

Canon, geçtiğimiz günlerde duyurduğu EOS 5DS ve EOS 5DS R modelleri ile gündemi belirlerken, Japonya’da düzenlenen CP+ fotoğraf fuarında prototipini duyurduğu yeni bir sensör ile de çok konuşulacak gibi görünüyor.

120mp - Canon 120MP Sensör Yapıyor!

Henüz prototip aşamasında olan bu sensör, 120 milyon piksel çözünürlüğe sahip. Canon, bu yeni sensörün insan gözünün sahip olduğu fotoreseptör sayısıyla eş değer bir performans sergileyeceğini iddia ediyor. 9.5fps çekim hızı ve Full HD çözünürlüğün 60 kat üzerinde bir performans sunacağı belirtilen sensörün ağırlıklı olarak video çekimleri için geliştirildiği de söylentiler arasında.

29.2×20.2 mm boyuta sahip olan sensör, 2,2 mikron piksel aralıklı 13.280×9184 piksel çözünürlük değeri sunabiliyor. Tekrar belirtelim, henüz geliştirme aşamasında olan bu sensörün ilk aşamada yüksek çözünürlüklü video çekimleri, havacılık ve uzay sektöründe kullanılması bekleniyor.

Bu sensör 5 yıl önce hazırdı!

Şimdi 120 milyon piksellik bu sensörü duyunca, biraz şaşırmış, farklı yorumlarda bulunmuş olabilirsiniz. Peki, size bu sensörün 5 yıl önce de duyurulduğunu söylesek…  

Canon'un 5 yıl önce duyurduğu sensör ile ilgili haber linki:

http://www.canon.com/news/2010/aug24e.html

YORUMLAR

WORDPRESS: 0