Adobe RGB teknolojisine sahip monitör

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, bugün Adobe RGB renk alanı boyunca fabrika ayarlı renk desteği sunan yeni bir 27 inçlik IPS-AHVA ekranın piyasaya çıktığını duyurdu.

Çerçevesiz tasarımlı Acer H257HU monitör
Samsung’dan 27 inç Kavisli Monitör
Philips’in 21:9 format UltraWide monitörü

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, bugün Adobe RGB renk alanı boyunca fabrika ayarlı renk desteği sunan yeni bir 27 inçlik IPS-AHVA ekranın piyasaya çıktığını duyurdu. Bu ekran, Adobe RGB’nin geniş gamında, bir milyardan fazla rengi tam doğruluğa yakın olarak yeniden üreterek profesyonel kullanıcılara ekrandaki renklerin endüstri standartlarıyla tutarlı olduğuna dair güven veriyor –üretim süreci boyunca renk kesinliği için.

272P4APJKHB - Adobe RGB teknolojisine sahip monitör

Grafik tasarımında, jeofiziksel incelemede, dijital baskı öncesinde ve üretim sonrasında renk gösteriminde tutarlı olmayan bir ekrana yer yoktur. Tutarlılık ve doğruluk ciddi önem taşır.

PerfectKolor – güvenilecek renk standartları
Renkleri doğru şekilde oluşturmak için önceden kalibre edilmiş 272P4APJKHB ekran, Adobe RGB renk alanını %99, sRGB renk alanını da %100 destekleyerek çoklu aygıtlardaki renk eşleştirme sürecini ortadan kaldırır. Ayrıca, altı eksenli ayarı ile PerfectKolor, ekran renklerinin tam ihtiyaca göre ince ayarını sağlar.

10-bit renkler
Her rengi tanımlamak için 10 bit kullanan 27 inçlik yeni ekran, eş zamanlı olarak bir milyardan fazla renk gösterebilir – bunlar insan gözünün göremeyeceği farklardır. Sonuçta farklı tonlara ya da kademeli renk geçişlerine sahip olmayan, akıcı ve doğal görüntüler ortaya çıkar.

SmartUniformity
Ekranın farklı alanlarında parlaklıkta ve renkteki dalgalanmalar sık rastlanan durumlardır. SmartUniformity metrikleri ile ekran, bu farkları telafi etmek için otomatik olarak ayarlama yaparak %95’in üzerinde ortalama parlaklıkta tek tiplik sağlar – bu, fotoğraf ve bilimsel görüntüleme gibi rengin kritik önem taşıdığı uygulamalarda tutarlılık için gereklidir.

Flicker-Free Teknolojisi
LED arka aydınlatmalı ekranlarda parlaklığın kontrol edilme biçimi nedeniyle, kullanıcılar zaman zaman ekranda titreşim yaşayabilirler. Potansiyel göz yorgunluğu, zengin ayrıntıya sahip görüntülerle doğru şekilde çalışmaya engel olur. Philips Flicker-Free Teknolojisi, daha rahat bir görüntüleme deneyimi için parlaklığı ayarlamak ve titreşimi azaltmak için sunulan yenilikçi bir çözümdür.

IPS-AHVA panelin renk konusundaki yeteneklerinin yanı sıra, bu yeni Philips monitör, gündelik büro hayatının zorluklarını da hafifletmeye yönelik tasarlandı – ekran, bir webcam’e ve hoparlörlere, 2560×1440 ya da 2560×1080 çözünürlükte çok net Quad HD görüntülere, görüntü netliği için neredeyse her açıdan ekstra geniş görüntüleme açısına, ve SmartErgoBase’in eğilme ve sağa sola dönme esnekliğine sahip. Ayrıca, MultiView özelliği ile eş zamanlı olarak çoklu kaynaklara bağlanarak kullanıcıların ekranın bir tarafında dizüstü bilgisayardan aldığı verileri, diğer tarafında da örneğin fotoğraf makinesinden gelen verileri görüntülemelerini sağlıyor.

Yeni Philips ekran, Mart ayında KDV dahil 3249 TL fiyatı ile büyük elektronik mağazalarda bulunabilecek.

YORUMLAR

WORDPRESS: 0