Asus ZenBook UX305

İnce, 13,3 inç QHD+ ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar ZenBook UX305’in ağırlığı yalnızca 1,2 kg. Intel Core M işlemci, 4GB RAM (8GB opsiyonel) ve 256 GB SSD özelliklerine sahip dizüstü bilgisayar tüm güne yayılan üstün performans sunuyor.

İnceleme: ASUS VivoStick PC (TS10)
ASUS yeni ürünlerini tanıttı
Dokunmatik bir multimedya deneyimi

İnce, 13,3 inç QHD+ ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar ZenBook UX305’in ağırlığı yalnızca 1,2 kg. Intel Core M işlemci, 4GB RAM (8GB opsiyonel) ve 256 GB SSD özelliklerine sahip dizüstü bilgisayar tüm güne yayılan üstün performans sunuyor.

ASUS UX305 2 - Asus ZenBook UX305

Yalnızca 12,3 mm kalınlığındaki ZenBook UX305, dünyanın en ince 13,3 inç QHD+ ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. Yalnızca 1,2 kg ağırlığındaki UX305, 3200×1800 çözünürlüğünde çarpıcı ve net görüntüler sunan IPS parlama önleyici ekrana sahip.  Yeni Intel Core M işlemcisi sayesinde sorunsuz çoklu görev imkânı tanıyan, 256GB’ye varan ultra hızlı SSD diskine sahip UX305, titiz kullanıcıların favorisi olacak. Ürünün 10 saate varan pil örü kullanıcılara gün boyu süren rahatlık sağlıyor. Pürüzsüz kama şeklini andıran bir tasarıma sahip olan, siyah renkli ZenBook UX305, katı alüminyum ile işlenip baklava biçiminde kesilmiş hatlarıyla bugünkü görünümünü kazandı.

İnce Şıklık

ZenBook UX305, 12,3 mm kalınlığındaki şasisi ve konilenmiş kama şekli tasarımıyla klasik ZenBook DNA’sını yansıtan sade ve rafine bir şekle sahip. Tam boyutlu ergonomik klavye her türlü aydınlatma koşulu altında rahatlıkla veri girişi yapılabilmesi için geliştirilmiş bir dizilimle donatıldı. Ürünün tepkiselliği yüksek dokunmatik faresi Windows 8.1’in sezgisel kontrolü için kullanılan Akıllı Jestleri destekliyor.

Tüm gün süren pil ömrü ve tam bağlantı ayrıcalığıyla güçlü üretkenlik

ZenBook UX305 gücünü, olağanüstü güç verimi sağlayan ve her türlü görev için akıcı performans sunan yepyeni Intel Core M işlemciden alıyor. 4GB RAM (8GB Opsiyonel) ve 256GB SSD UX305’in etkileyici performansının sırrını oluşturuyor.  Geleneksel sabit disk sürücüye kıyasla altı kat daha hızlı olan SATA 6Gbit/s SSD, zorlu ofis işlerinin kolaylıkla halledilebilmesini sağlıyor. Uygulamalar göz açıp kapayıncaya kadar açılırken önyükleme süresi de önemli ölçüde azalıyor. 

Gelişmiş ASUS termal yönetim tasarımı soğutma fanlarına olan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor. UX305 bu nedenle hızlı olduğu kadar tamamen gürültüsüz çalışıyor ve her an serin kalabiliyor. ASUS IceCool teknolojisi avuç içinin konduğu bölümün, tüm anlarda beden sıcaklığının altında kalmasını sağlıyor ve bu sayede kullanıcı konforu en yüksek seviyeye çıkıyor. 

Lityum-polimer pil ve güç verimi bileşenlerinin kullanımı sayesinde UX305 10 saate1 kadar pil ömrü sunabiliyor ve sürekli hareket halindeki profesyonellerin en verimli yol arkadaşı oluyor.

UX305, ince tasarımına rağmen, içerisinde tam kapsamlı bağlantı çözümlerini barındırıyor. Üç adet SuperSpeed USB 3.0 girişi, USB 2.0’a kıyasla 10 kata kadar daha hızlı veri aktarımı sağlıyor. USB girişlerinden biri mobil cihazların hızlı şarj olmaları için geliştirilen ASUS Charger+ teknolojisini destekliyor. USB’den Ethernet’e adaptör, DisplayPort’tan VGA’ya adaptörü ile birlikte ürünün yanında gelerek cihazın harici bir monitöre bağlanabilmesini sağlıyor.

Çarpıcı ayrıntılar sunan QHD+ ekran

ZenBook UX305’in 13,3 inç boyutundaki IPS çoklu dokunmatik ekranı, 3200 x 1800 pikselli QHD+ çözünürlüğü ve geniş izleme açısıyla göze çarpıyor. Standart bir HD ekrandan beş kat daha fazla çözünürlük sunan ekran yaşam kadar canlı ve net görüntüler ve videolar için 275ppi piksel yoğunluğuyla donatılmış bulunuyor.  300cd/m2 parlaklık, 770:1 kontrast oranı ve ergonomik yansıma önleyici katman sayesinde en derin siyah tonlar sağlanırken geniş bir renk gamı da (%72 NTSC) sağlanmış oluyor.  

YORUMLAR

WORDPRESS: 0